Ostrzeżenie: spoilery dla Pokémon: Staraj się być mistrzem, odcinek 9

Ponieważ anime Pokémon zostało już tylko kilka odcinków do zakończenia, Zespół R ponownie łączy siły z wieloma swoimi poprzednimi Pokémonami, aby dokonać największej jak dotąd próby złapania Pikachu. Być może najbardziej zaskakujące jest jednak to, że prawie im się to udało.

Podobnie jak Ash „porzucający” swoje Pokémony na początku nowej ery, Zespół R często wysyłał swoje własne Pokémony z powrotem do siedziby Zespołu R, kiedy udają się do nowego regionu, z jedynym wyjątkiem Wobbuffet. Na początku odcinka Delibird przybywa z Rocket HQ niosąc Poké Balls zawierające wszystkie Pokémony, jakie kiedykolwiek tam wysłali – choć nie wszystkie Pokémony, jakie kiedykolwiek posiadali, ponieważ niektóre, takie jak Weezing, Arbok i Mareanie, zostały pozostawione gdzie indziej pod innymi warunki. Dostają też misję od samego Giovanniego: wykorzystają wszystko, co mają, aby raz na zawsze położyć swoje łapy na Pikachu.

Najlepszy plan Zespołu R na kradzież Pikachu?

Wydawało się prawdopodobne, że przed zakończeniem miniserialu Aim to Be a Master pojawi się odcinek skupiający się na Zespole R, i to było to. Wśród powracających Pokémonów są Mime Jr., Woobat, Gourgeist, Yamask, Inkay i Carnivine, by wymienić tylko kilka. Plan Zespołu R obejmował również sporo tych Pokémonów, biorąc pod uwagę, ile było do wciśnięcia w jeden odcinek. Krok pierwszy obejmował udawanie, że Mime Jr. chciał opuścić Zespół R, co doprowadziło do tego, że Ash i spółka. broniąc go przed nimi. Kiedy próbowali uciec przez las, napotkali Amoongusa i Yanmegę, których Brock został, by odeprzeć ich za pomocą Ludicolo i Croagunka. Następnie napotkali Yamaska ​​i Frillisha, za którymi Misty została, by walczyć ze Staryu i Psyduckiem. Sam Ash musiał zostać z tyłu, aby odeprzeć Carnivine’a i Gourgeista swoim Infernape i Hawlucha, wysyłając Pikachu i Mime’a Jr. samotnie do przodu… dokładnie tak, jak przewidział Zespół R.

Czytaj także  One Piece: Luffy's Gear Fifth Finally Makes Its Overpowered Return

Zespół R i ich pozostałe Pokémony otoczyły Pikachu, a Mime Jr. ujawnił oszustwo, ale nie mogli się spodziewać, że Latias, który niewidocznie podąża za Ashem, zaangażuje się. Dało to Ashowi wizję tego, co się dzieje, pozwalając mu biec na ratunek. Kiedy wszystkie siły Zespołu R zebrały się w jednym miejscu, Latias był w stanie wysłać całą ich grupę w powietrze, ratując sytuację niemal w pojedynkę.

Zjazd zespołu Rocket

Pokemon: stare pokemony Jamesa dowodzą, że nadal go kochają.

Pomimo ich intencji, ten odcinek jest dość ciepłym spotkaniem wielu Pokémonów Zespołu R, które były tak samo głównymi postaciami w serialu, jak zespół Asha. Nawet ci, którzy nie mogli tam być osobiście, jak Mimikyu czy Cacnea, zostali mile zapamiętani i pojawili się w sekwencji fantasy. To także dobre przypomnienie, że Pokémony Zespołu R naprawdę o nie dbają i vice versa. W świecie Pokémonów bycie dobrym przyjacielem własnego Pokémona w dużej mierze wykracza poza dobro i zło. Jako pożegnanie dla Zespołu R, który był tam od samego początku anime Pokémon, jest to prawie wszystko, na co można mieć nadzieję.

Więcej: Ash Pokémona w końcu zmienił swoich najstarszych wrogów w sojuszników

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *