Podczas szczytu popularności Sagi Zmierzch fandom został podzielony na dwa odrębne obozy: Drużyna Edwarda i Drużyna Jacoba. Seria filmów, inspirowana książkami Stephenie Meyer, opowiada historię nastoletniej Belli Swan (Kristen Stewart), która musi zdecydować, która istota nadprzyrodzona jest dla niej. To między wampirem Edwardem Cullenem (Robert Pattinson) a wilkołakiem Jacobem Blackiem (Taylor Lautner). Aż do końca piątego i ostatniego filmu fani kibicowali jednemu lub drugiemu, aby mieć szczęśliwe zakończenie z Bellą.

Lautner zastanawia się teraz nad latami „Drużyna Edward kontra Drużyna Jacob” w nowym wywiadzie dla podcastu Dear Media The Toast (przez Insider). Przyznaje, że rywalizacja między tymi dwiema postaciami wpłynęła na niego i jego związek z Pattinsonem za kulisami, ponieważ było to tak wiele do przyjęcia dla nastoletniego chłopca, który wciąż dorastał. Nie oznacza to, że między nim a Pattinsonem istniały jakieś osobiste animozje, zauważając, że dobrze się dogadywali, ale uwaga fanów utrudniała sprawę.

Jak wyjaśnia Lautner zapytany, czy rywalizacja go dotknęła:

„Czuję, że skłamałbym, gdybym powiedział, że nie. Byłem taki młody. Miałem 16 lat, kiedy pojawił się Zmierzch, 17 w przypadku Księżyca w nowiu i Zaćmienia. Skończyłem serię, gdy miałem 19 lat… Byłem tak młody i tak, czuję, że to było bardzo dziwne podróżować po świecie, przebywać w różnych miastach i mieć tysiące wrzeszczących fanów, którzy stanęli po twojej stronie lub po stronie innego faceta… Jesteśmy zespołem. po prostu staram się robić najlepsze filmy… Tak, to było trochę dziwne, rywalizacja. Między mną a Robem nie było rywalizacji, ale mając to ciągłe przypomnienie, zdecydowanie miało to wpływ ”.

Drużyna Edwarda czy Drużyna Jacoba?

Podczas gdy Edward i Jacob mogli czasami kłócić się w filmach, wszyscy razem cieszyli się sukcesem Sagi Zmierzch za kulisami. Seria rozpoczęła się od oryginalnego Zmierzchu w 2008 r., a następnie Księżyc w nowiu z 2009 r., Zaćmienie z 2010 r., Przed świtem z 2011 r. — część 1 i Przed świtem z 2012 r. — część 2. Chociaż filmy z pewnością nie pozostały bez krytyki, odnoszą niezaprzeczalny sukces, bankowy ponad 3,34 miliarda dolarów w kasie z pięcioma filmami fabularnymi.

Czytaj także  James Gunn Debunks Wonder Woman Rumor, Confirms Character Will Appear in DCU's Early Years

Seria filmów zakończyła się dość jednoznacznie, ale było trochę rozmów o powstaniu nowego filmu Zmierzch. Jednak w tym momencie to wszystko plotki, ponieważ nic nie zostało ustalone. Na ile to jest warte, przynajmniej jedna gwiazda franczyzy byłaby na pokładzie, aby powrócić, ponieważ Jackson Rathbone (Jasper) powiedział CBR w zeszłym roku, że chce wrócić na spin-off Zmierzchu. Zainspirowany historią X-Men, Rathbone przedstawił koncepcję nowego filmu, który różniłby się od innych filmów z serii.

„To zabawne, ponieważ ostatnio rozmawiałem o tym z kilkoma moimi współpracownikami… Dorastałem na X-Men, a jedną z moich ulubionych historii komiksowych jest ta, w której wszyscy X-Men tracą swoje moce, więc ja Pomyślałem, że to będzie fascynujący element, aby zobaczyć, co wydarzy się w Zmierzchu [film] wszechświat. Gdyby pojawił się wampir, który mógłby pozbawić każdego z ich czystych mocy, i nagle szanse zostały wyrównane, a wszystkie wampiry uciekają przed rządem, aby powiązać to z bardziej nadprzyrodzonym poczuciem polowania na wampiry. Przejście od drapieżnika szczytowego do drapieżnika szczytowego i zobaczenie, jak wpłynie to na Cullenów. Pomyślałem, że będzie to fantastyczna fabuła do zbadania w przyszłości”.

Dopiero okaże się, czy nowy film Zmierzch kiedykolwiek dojdzie do skutku.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *