Zdjęcia Karola

Sylvester Stallone zawsze będzie znany ze swoich ról Rocky’ego Balboa i Johna Rambo, ale pomimo powrotu jako postacie w wielu sequelach, wydaje się, że aktor odrzucił jedną ogromną wypłatę, aby pojawić się w Rambo IV. Chociaż Stallone ostatecznie powrócił do serii dwie dekady po Rambo III z 1988 roku, wydaje się, że zaproponowano mu znaczną sumę, aby natychmiast ponownie wcielił się w tę rolę.

Seria Rambo ma teraz łącznie pięć filmów, dyskutowana jest również seria prequeli, ale według Stallone w jego długim wywiadzie dla The Hollywood Reporter, mógł być szósty film, który prawie wydarzył się zaraz po Rambo III. Aktorowi zaproponowano jednak dużo pieniędzy, ale odmówił. Powiedział:

„Odrzuciłem 34 [million]. Robiliśmy Rambo III. Myśleliśmy, że to będzie największy hit — to było, zanim się ukazało. I zapłacono mi za to fortunę. Potem mówią: „Chcemy Rambo IV. Proszę: płać lub graj, 34”. Mówię: „Nie przesadzajmy tutaj…”

Jak się okazało, Rambo III osiągnął gorsze wyniki w kasie, zdobywając łącznie 189 milionów dolarów na całym świecie z powodu ogromnego budżetu w wysokości 65 milionów dolarów. Chociaż liczby nie wydają się złe, w porównaniu z Rambo: First Blood Part II za 300 milionów dolarów z budżetem 25 dolarów, jasne jest, że malejące zyski mogłyby oznaczać katastrofę, gdyby Stallone zgodził się wówczas na Rambo IV. W tej chwili franczyza nie radziła sobie lepiej w kasie, kiedy powróciła z Rambo w 2008 roku i Rambo: Last Blood w 2019 roku, które przyciągnęły odpowiednio tylko 113 USD i 91 USD.

Czy Rambo powróci ponownie?

Sylvester Stallone w Rambo z 2008 roku Lionsgate
Firma Weinstein

Według Stallone, prequel Rambo, o którym mówi się od jakiegoś czasu, wciąż „będzie się działo” i prawdopodobnie znajdzie się w domu na Lionsgate +, a Lionsgate wyprodukowało dwa ostatnie filmy. Chociaż ostatnio projekt był mało poruszany, Stallone wydaje się być przekonany, że nadejdzie, ale nie jest jasne, czy zobaczy weterana przekazującego pochodnię nowemu pokoleniu, czy też zobaczy, co sprawiło, że weteran z Wietnamu stał się człowiekiem, którym był. Powiedział:

Czytaj także  James Gunn Debunks Rumors of Henry Cavill's New DCU Role

„Myślę, że to się wydarzy. Chciałem zrobić to jak film dokumentalny Kena Burnsa o Wietnamie, w którym umieszczasz tam młodego Rambo, a on jest towarzyskim facetem, kapitanem futbolu, a potem widzisz, dlaczego staje się Rambo. Ale to, co chcą zrobić, to współczesna historia, w której przekazuję pochodnię. To się zbliża”.

Tak czy inaczej, wydaje się, że nie widzieliśmy ostatniego Johna Rambo, ale ponieważ Stallone spędził ostatnie kilka lat, zamykając się na niektóre ze swoich najważniejszych ról, jeśli ponownie zagra tę postać w jakiejś roli, będzie prawdopodobnie po raz ostatni. Nie do końca podpalił kasę swoimi dwoma poprzednimi występami, telewizyjny spin-off z pewnością może być właściwym sposobem, aby pozwolić mu zobaczyć postać na haju.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *