Netflixa

Stranger Things było wielkim hitem dla Netflix, ale podróż serialu dobiega końca wraz z sezonem 5. Serial, którego akcja toczy się w latach 80., śledzi przygody grupy przyjaciół i bada zjawiska nadprzyrodzone „Do góry nogami” i ludzkie eksperymenty, które tworzą istoty o supermocy. Otrzymał pochwałę za nostalgię, opowiadanie historii i występy; jednak niektórzy krytycy wyrazili obawy co do osi czasu serialu. Ponieważ dzieci w serialu dorastają z każdym rokiem, trudno sobie wyobrazić przyszłe sezony. Nawet słynny filmowiec, James Cameron, zabrał głos w tej sprawie i stwierdził, że trudno wyobrazić sobie kolejne sezony serialu.

Finn Wolfhard, który gra Mike’a w serialu, również podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości serialu w wywiadzie dla Uproxx. Stwierdził, że kontynuowanie serialu poza jego piątym sezonem byłoby zbyt wiele i że twórcy osiągnęli idealne zakończenie w piątym sezonie. Wspomniał również, że jest podekscytowany rozpoczęciem pracy nad piątym sezonem, ale jest też smutny, że serial dobiega końca. Wolfhard ma nadzieję, że piąty sezon będzie czerpał więcej z dynamiki pierwszego sezonu i będzie bardziej ograniczony, ale nadal gigantyczny. Życzy sobie również, aby serial dawał fanom satysfakcjonujące zakończenie każdej postaci.

„Nie jestem gotowy, ale jestem naprawdę podekscytowany, że mogę zacząć nad tym pracować, ponieważ po obejrzeniu czwartego sezonu pomyślałem:„ Cholera, po prostu wróćmy i sfilmujmy teraz ”. nie w taki sposób, że chcę z tym skończyć. Po prostu chcę wiedzieć, co się stanie. Zdecydowanie jest mi z tego powodu smutno, ale też wiem, że to kolejny rozdział w życiu każdego, który musi się wydarzyć .

Poza tym, dla mnie, gdyby Stranger Things trwało dłużej niż pięć, powiedziałbym, że byłoby to śmieszne. Myślę, że bracia Duffer wymyślili, wyobrażam sobie, idealne zakończenie w pięciu. Nie wiedzieliśmy nawet, czy zrobimy dwa. Cieszymy się więc, że ludzie wciąż są w pobliżu i chcą to oglądać. Ale tak, jestem podekscytowany. Czwarty był ogromny w skali, ale myślę, że chciałbym, aby piąty sezon czerpał więcej z dynamiki sezonu pierwszego i był trochę bardziej ograniczony, ale wciąż był gigantyczny. Mam nadzieję, że otrzymamy zakończenie dla każdej postaci, które będzie całkiem satysfakcjonujące dla fanów”.

Czytaj także  Peyton Reed Discusses The Mandalorian and Volume Technology

Czego można się spodziewać po ostatnim sezonie Stranger Things

Stranger Things Steve Harringtons najlepsze momenty w serii Netflixa

Fani z niecierpliwością czekali na zakończenie serialu, a finałowy sezon zapowiada się ekscytująco. Ponieważ serial jest jednym z najpopularniejszych w serwisie Netflix, nic dziwnego, że oczekiwania na ostatni sezon są duże. Twórcy serialu milczeli na temat szczegółów ostatniego sezonu, ale pojawiły się pewne wskazówki dotyczące tego, czego możemy się spodziewać.

Historia rozgrywa się w Hawkins i będzie dalej eksplorować Upside Down, tajemniczy i przerażający wymiar równoległy. The Upside Down jest głównym tematem całego serialu, a fani chcieliby dowiedzieć się o nim więcej. Bohaterowie zmierzą się z głównym antagonistą Vecną i innymi złoczyńcami w ostatecznej bitwie. Oczekuje się również, że ostatni sezon zamknie wszelkie luźne końce i połączy oryginalną grupę postaci z Hawkins. Obejmuje to Eleven i Hopper, którzy w końcu spotkali się ponownie w sezonie 4, i będzie to satysfakcjonujące doświadczenie zobaczyć, jak ponownie spędzają razem czas po wszystkim, przez co przeszli przez cały serial.

Dodatkowo, ostatni sezon będzie również zawierał przeskok w czasie, który wyjaśni starzenie się aktorów od ostatniego sezonu. Ponieważ ostatni sezon ma być krótszy niż poprzednie, ciekawe będzie, jak twórcy zbalansują historię i zakończą serial w określonych ramach czasowych.

Premiera ostatniego sezonu Stranger Things planowana jest na Netflix pod koniec 2024 roku.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *