Jako były gospodarz Blue’s Clues, Steve Burns jest znany z grania jednej z najszczęśliwszych postaci telewizyjnych. Od 1996 do 2002 roku Burns grał rolę chłopięcego, niewinnego Steve’a, najlepszego przyjaciela animowanego niebieskiego psa o imieniu Blue. W każdym odcinku Steve szukał „Blue’s Clues”, aby dowiedzieć się, jakie są jej plany na dany dzień, cały czas prosząc młodych widzów o pomoc. Burns opuścił serial w 2002 roku, kiedy to Donovan Patton przejął rolę kuzyna Steve’a, Joe, nowego gospodarza programu.

Obecnie seria Blue’s Clues żyje dzięki ponownej serii Blue’s Clues & You! z nowym gospodarzem Joshem Delą Cruzem. Zarówno Burns, jak i Patton pojawiają się w serialu, który rozpoczął się od pierwszego odcinka, kiedy to obaj powitali Josha w jego nowej roli. W zeszłym roku Burns stał się wirusowy po tym, jak opublikował wideo, w którym Steve z Blue’s Clues powiedział swoim fanom, że nigdy o nich nie zapomniał.

Zastanawiając się nad swoim występem jako Steve w oryginalnym programie, Burns mówi Variety, że tak naprawdę walczył wtedy z depresją. Wyjaśnia, że ​​coraz trudniej było czuć się szczęśliwym poza godzinami pracy, ponieważ jego zadaniem było zawsze wyglądać tak radośnie, jak to tylko możliwe. Burns był w stanie wytrzymać tak długo, zastanawiając się, co było wspaniałego w graniu tej roli, ale to mogło trwać tylko bardzo długo.

„Jeszcze o tym nie wiedziałem, ale byłem najszczęśliwszą osobą z depresją w Ameryce Północnej. Przez cały czas występu w tym programie zmagałem się z ciężką depresją kliniczną. Moim zadaniem było być całkowicie i całkowicie pełnym radości i zdumienia przez cały czas, a to stało się niemożliwe. Zawsze byłem w stanie kopać i znaleźć coś, co wydawało mi się autentyczne, co było wystarczająco dobre, aby znaleźć się w serialu, ale po wielu latach chodzenia do studni bez jej uzupełniania była to cena.

Czytaj także  19 programów jak pasterka do obejrzenia w następnej kolejności

Steve Burns kocha wskazówki Blue bardziej niż kiedykolwiek

Paramount+

Burns mówi, że teraz żałuje, że nie szukał pomocy dla swojego zdrowia psychicznego, kiedy nadal prowadził Blue’s Clues. Czuje, że mimo wszystko opuściłby serial, ale bardziej doceniłby czas spędzony w serialu, kiedy jeszcze tam był.

„Moja strategia była następująca:„ Hej, masz świetną rzecz, więc po prostu walcz z tym! Okazuje się, że nie walczy się z depresją, tylko ją kolekcjonuje. Po odejściu z Blue’s Clues nastąpił długi okres zdrowienia. Dopiero po śmierci ojca zacząłem poważnie traktować sprawy, a moje życie stał się o wiele łatwiejszy do opanowania… (Gdybym wtedy szukał pomocy) byłbym w stanie objąć rolę ramionami i trochę bardziej się w niej zrelaksować. Ponieważ teraz, kiedy patrzę wstecz, widzę tylko to, co to był dar niemożliwy”.

Aktor jest teraz szczęśliwszy niż kiedykolwiek, będąc kojarzonym z Blue’s Clues i postacią Steve’a. Opisuje uczucie wpasowania się w obecną garderobę Steve’a jako „uwolnienie”, choć trzeba się też zastanowić, czy lubi występować w ograniczonych ilościach, w przeciwieństwie do pracy przed zielonymi ekranami Blue’s Clues w pełnym wymiarze godzin.

„Nigdy nie cieszyłem się bardziej z bycia Stevem niż teraz. Ubieram się w trencz. To jak Grover spotyka Columbo — postać klauna. To naprawdę uwalnia w jakiś sposób”.

Burns współpracuje także z Joshem Delą Cruzem i Donovanem Pattonem przy pierwszym filmie fabularnym z serii, Blue’s Big City Adventure, który trafi do Paramount+ 18 listopada 2022 r. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *