Według serwisu Deadline LeBron James przedstawia życie i osiągnięcia nieżyjącego już rapera Nipseya Hussle’a dzięki nowemu serialowi dokumentalnemu. Artysta Hustle & Motivate zmarł tragicznie w 2019 roku po otrzymaniu 10 ran postrzałowych na parkingu własnego sklepu Marathon Clothing. Teraz gwiazda Los Angeles Lakers współpracuje ze swoją firmą rozrywkową Springhill i Hussle’s Marathon Films, aby wyprodukować serial dokumentalny o życiu artysty.

Według raportu Deadlines, serial będzie śledził młodsze lata Hussle’a dorastającego w Crenshaw, a następnie jego życie jako muzyka i aktywisty. Dokument będzie zawierał ekskluzywne wywiady i materiały archiwalne z udziałem 50 współpracowników, w tym Diddy’ego, Kendricka Lamara, Snoop Dogga i jego partnerki Lauren London. Teaser nadchodzącego projektu można znaleźć poniżej.

Hussle był znakomitym artystą, z pięcioma nominacjami do nagrody Grammy i dwoma zwycięstwami. Jego album, Victory Lap, otrzymał nominację do nagrody Grammy 2019 w kategorii Best Rap Album. Był właścicielem własnej wytwórni All Money In i większość swojej późniejszej kariery spędził na udzielaniu pomocy swojej społeczności. Jego sklep odzieżowy Marathon został otwarty w 2017 roku na rogu Crenshaw Boulevard i Slauson Avenue, służąc jako obszar społeczności w handlowej dzielnicy Crenshaw. Współpracował także z firmą Puma przy renowacji lokalnego szkolnego placu zabaw i boiska do koszykówki oraz stworzył Vector90, który uczył miejscowych umiejętności STEM.

One9 będzie reżyserować i służyć jako EP w projekcie, a LeBron James, Maverick Carter, Jamal Henderson i Philip Bryon to tylko nieliczni, którzy do niego dołączą. Nadchodzące seriale dokumentalne nie otrzymały jeszcze oficjalnej daty premiery.

LeBron James ma zaszczyt przywrócić historię Nipseya Hussle’a do centrum uwagi

Oryginały YouTube

LeBron James i Maverick Carter stworzyli Springhill Company w 2020 roku i od czasu jej powstania wydali kilka projektów. What’s My Name: Muhammad Ali, Dreamland: The Burning of Black Wall Street i The Shop to tylko kilka filmów dokumentalnych i programów stworzonych przez Springhill, z najnowszym dokumentem Nipsey Hussle bez tytułu.

Czytaj także  Danai Gurira Reunites With Andrew Lincoln to Start Working on The Walking Dead Spinoff

James podzielił się swoimi przemyśleniami na temat współpracy z Marathon Films, mówiąc, że bycie częścią tego projektu to zaszczyt. „To dla SpringHill niesamowity zaszczyt mieć udział w dzieleniu się historią i dziedzictwem Nipsey ze światem” — mówi. „Użył swojego daru, aby odwdzięczyć się swojej społeczności i żył tym, co to znaczy inspirować, wzmacniać i podnosić innych po drodze. Jego słowa, jego ambicje i działania pozostają ze mną do dziś, ponieważ nadal mnie inspiruje, naszą firmę i ludzi na całym świecie”.

Nadchodzące projekty związane ze Springhill Company to House Party, Shooting Stars, Black Ice, Blood Count i New Kid.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *