NBC

Zwolennicy słynnego nowojorskiego skeczu składającego się z 20-osobowej ekipy zajmującej się montażem postprodukcji – która zrzeszyła się w ramach Motion Picture Editors Guild w październiku zeszłego roku – rozdawali ulotki wśród widzów czekających w kolejce, aby wziąć udział w nagraniu pokazu na żywo SNL o godzinie 30 Centrum Rockefellera.

Demonstracja, która odbyła się przed siedzibą NBC Studios, była częścią strajku związkowego zatwierdzonego 12 stycznia, którego celem było wywarcie presji na stację, by opóźniała rozmowy negocjacyjne przy jednoczesnym dążeniu do lepszych warunków pracy.

Według Variety rozmowy zostały wstrzymane po tym, jak pojawiły się pytania dotyczące kluczowych kwestii, w tym utrzymania świadczeń zdrowotnych. Sieć wciąż nie oferuje związkowi żadnego rozwiązania.

W październiku zeszłego roku w oświadczeniu drugiego wiceprezesa MPEG, reprezentującego nowojorski oddział związku, Louis Bertini powiedział:

„Ta utalentowana ekipa redakcyjna pracuje na złamanie karku w ramach wyjątkowo napiętych harmonogramów, aby co tydzień na ekrany trafiała satyra programu Saturday Night Live. Pozdrawiamy ich za to, że stoją razem i mają głos w sprawie pracy. Za kulisami i przed kamerami mnóstwo utalentowanych artystów i rzemieślników pomaga uczynić „SNL” kulturalnym probierzem, którym jest, a wiele z tych talentów już korzysta z kontraktów związkowych. Cieszymy się, że ci pracownicy redakcyjny dołączą teraz do uzwiązkowionych pracowników „SNL”.

Organizowanie pracy za komedią

Stanowa farma Jake'a NBC

Saturday Night Live znany jest przede wszystkim jako instytucja odpowiedzialna za zapoczątkowanie karier największych talentów komediowych w historii rozrywki. Mniej doceniany jest jednak talent, który ciężko pracuje za kulisami. Prezes MPEG, Alan Heim, powiedział w październiku zeszłego roku o ekipie zajmującej się montażem postprodukcji odpowiedzialnej za pakowanie wszystkich wstępnie nagranych szkiców:

„Posiadanie głosu w sprawie pracy nie jest zabawą. SNL zasługuje na swój status legendarnego serialu komediowego, a utalentowani ludzie, którzy pomagają w jego tworzeniu, zasługują na wszystkie dobre rzeczy, jakie przyniesie związek. Cieszymy się, że możemy powitać ich w rodzinie Editors Guild”.

Czytaj także  Wednesday Reportedly Could Move to Prime Video for Season 2

Podczas wczorajszej demonstracji związkowcy ekipy zajmującej się postprodukcją udostępnili cyfrowy obraz broszur na swojej stronie na Instagramie wraz z podpisem:

„MPEG jest na miejscu w @rockefellercenter w #NewYork przy 14-stopniowej pogodzie, rozliczając się ręcznie i rozdając podgrzewacze do rąk oczekującym klientom @nbcuniversal @nbcsnl, żądając, aby podeszli do stołu z uczciwym kontraktem dla redaktorów postprodukcji. ta umowa obejmuje świadczenia, takie jak ubezpieczenie zdrowotne, a @nbcuniversal ma do tej pory nieudany podpis. Sezon jest prawie w połowie.”

Podczas gdy przedstawiciele związków zawodowych postprodukcji strajkowali na zewnątrz, pracę ekipy można było zobaczyć podczas wczorajszego programu, w tym parodii gry wideo HBO Mario Kart z gospodarzem Pedro Pascalem.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *