Warner Bros.

Popularny serial Smallville opowiadał o tym, jak młody Clark Kent (w tej roli Tom Welling) uporał się ze swoimi rosnącymi supermocami i stał się największym bohaterem świata. Program trwał dziesięć sezonów i zgromadził ponad 200 odcinków. W trakcie serialu Smallville gościło wielu aktorów, w tym nieżyjącą już legendę Gwiezdnych Wojen, Carrie Fisher. Niedawno, podczas niedawnego odcinka podcastu Inside of You z Michaelem Rosenbaumem, gwiazdor serialu Michael Rosenbaum (który grał kultowego złoczyńcę Lexa Luthora) przypomniał zabawną historię o krótkim pobycie Fishera w Smallville.

Według aktora Lexa Luthora, Fisher zniknęła z planu w pewnym momencie podczas kręcenia swojego odcinka Smallville. To skłoniło ekipę serialu do poszukiwania aktora, którego później znaleźli ukrywającego się w jednej z przypominających robaki rurek „gigantycznych otworów wentylacyjnych klimatyzacji, które zakładali na planie”.

Rosenbaum stwierdził: „[Carrie] nakręcili odcinek Smallville i też jej szukali. Szukali jej i znaleźli ją w, wiesz, tych gigantycznych klimatyzatorach, które montują na planach, małych robakach, które są naprawdę duże i wdmuchują zimne powietrze do [set]? Była w jednym ochłodzeniu – powiedział ze śmiechem.

Carrie Fisher wystąpiła gościnnie jako Pauline Kahn podczas odcinka 5 sezonu Smallville

Obsada Smallville Warner Bros.

Chociaż Fisher nie odegrała znaczącej roli w prequelu Supermana, jej epizodyczny występ w odcinku 5 sezonu „Pragnienie” był niezapomniany. W odcinku Fished grała Pauline Kahn, redaktor naczelną Daily Planet. Zanim objął stanowisko redaktora naczelnego, Khan pracował z kultowym reporterem i redaktorem komiksów Supermana, Perrym White’em, kiedy obaj zaczynali karierę reporterów. W „Pragnieniu” Kahn grany przez Fishera ma do odegrania kluczową rolę w życiu najlepszej przyjaciółki Clarka Kenta, Chloe Sullivan (w tej roli Allison Mack).

W szkole średniej Chloe poświęciła znaczną część swojego czasu na redagowanie lokalnej gazety szkolnej The Smallville Torch. Jej praca jako redaktora była dla Chloe niezwykle ważna, a później postać ta zaczęła ubiegać się o pracę jako stażystka Daily Planet, gdzie pojawił się Fisher’s Kahn. Podczas gdy Kahn początkowo odrzuca podanie Chloe, postać odmawia zamknięcia, prosząc redaktora naczelnego o ponowne rozważenie, zauważając, że wszyscy, w tym Kahn, musieli gdzieś zacząć. Następnie Khan powiedział Chloe, aby przesłała historię, co doprowadziło do tego, że redaktor dostrzegł potencjał młodej kobiety. Następnie Khan zgodził się, aby Chloe zaczęła od dołu firmy, aby awansować.

Czytaj także  Podobno prequel serii Indiana Jones skupia się na wcześniej niewidzianej postaci

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *