Ostrzeżenie: zawiera SPOILERY dotyczące grzechów głównych rodziny Ichinose # 1 W nieoczekiwanej fabule nowej mangi, seria Shonen Jumpa The Inchinose Family’s Deadly Sins unika zwykłego wstępu do miękkiej serii i wskakuje prosto w ogromną tajemnicę w stylu Rashamon, w której czytelnik jest proszony o zrozumienie prawdę poprzez kilka różnych, ale równie wiarygodnych stwierdzeń, nie wiedząc, któremu stwierdzeniu należy zaufać. To interesująca poprawka do debiutanckiego modelu mangi, która dobrze wróży długowieczności tytułu.

Taizan 5’s Deadly Sins The Ichinose Family zaczyna się od ogromnej tajemnicy. Trzy pokolenia rodziny Ichinose są w samochodzie w drodze na rodzinną wycieczkę wakacyjną, kiedy ulegają wypadkowi, w wyniku którego samochód przewraca się i ląduje w otaczającym go górskim lesie. Wszyscy członkowie rodziny przeżywają z niewielkimi obrażeniami, jednak wszyscy kończą z amnezją. Początkowo próbują rozpalić wspomnienia, wymyślając historie o wydarzeniach, których ich zdaniem mogli być świadkami. Podczas gdy ta metoda rozwija głęboką wspólną historię; ostatecznie nie pomaga to ich wspomnieniom. Wychodzą ze szpitala wierząc, że są kochającą się rodziną, ale po powrocie do „domu” odkrywają, że ich związek był znacznie bardziej złowrogi, a wypadek samochodowy był zwieńczeniem wszelkiego zła, które popełnili.

Geniusz tej historii polega na tym, że prawdziwe lub wyimaginowane wspomnienia sześciu członków rodziny Ichinose, różne opowiadane historie i wnioski, do których doszedł każdy z nich, mogą być prawdziwe. Bez żadnych innych zewnętrznych dowodów na to, co naprawdę się wydarzyło, a także bez zrozumienia dynamiki rodziny, czytelnicy nie mogą być pewni, dlaczego doszło do katastrofy, mimo że każdy członek wierzy, że ich wersja jest prawdziwa. Zjawisko to znane jest jako Efekt Rashomona i jest oparte na filmie Akiry Kurosawy Rashomon z 1950 roku. W filmie kilku świadków składa zeznania w sprawie niedawnego zabójstwa samuraja i napaści na jego żonę. Zeznania różnią się znacznie, powodując, że sędzia i widz zastanawiają się, jak można ustalić sprawiedliwość, gdy prawda nie.

Czytaj także  One Dragon Ball Hero has a Better Kamehameha Than Goku, & it's Not Gohan

Który członek rodziny Ichinose mówi prawdę?

Wartości rodziny Ichinose

Wykorzystanie efektu Rashomon przez The Ichinose Family’s Deadly Sins działa, ponieważ trzyma się podstaw tego zjawiska. Po pierwsze, mamy do czynienia z wielowarstwowym konfliktem. Od razu pojawiają się sprzeczne poglądy na temat tego, kim jest rodzina Ichinose jako jednostka, relacji między każdym członkiem i tego, co stało się przyczyną wypadku, w wyniku którego rodzina straciła wspomnienia. Po drugie, istnieje wielu niewiarygodnych narratorów, których opowieściom nie można w pełni zaufać. Jak dotąd każdy członek głównej obsady mangi ma wiarygodną historię, ale czytelnik musi dowiedzieć się, która z nich, jeśli w ogóle, jest prawdziwa. Wreszcie, istnieje dwuznaczność samej historii. Obecnie czytelnik nie jest pewien, w kogo powinien wierzyć i popierać, a przeciwko komu powinien być. Chociaż autor każe czytelnikom wierzyć w Tsubasę, ponieważ jego pochodzenie i motywy nie są jeszcze jasne, możliwe, że może być prawdziwym złoczyńcą.

Podsumowując, użycie efektu Rashomona w Grzechach głównych rodziny Ichinose to świetny twórczy wybór autora Taizana 5, który pasuje do preferencji autora dotyczących mrocznych i tragicznych historii. Tworzy napięcie, zainteresowanie i zaangażowanie, które składają się na świetną historię bez polegania na tradycyjnych tropach debiutanckiej mangi, które mogą początkowo przyciągać zainteresowanie czytelników, ale często nie są wystarczająco trwałe, aby uratować tytuł przed surowymi standardami Shonen Jump. Czytelnicy mogą mieć tylko nadzieję, że grzechy główne rodziny Ichinose pozostaną w Shonen Jump.

Więcej: Dwóch najlepszych złoczyńców Shonen Jumpa łączy jedno dziwne szczególne zainteresowanie

Grzechy główne rodziny Ichinose są już dostępne w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *