Ostrzeżenie! Zawiera spoilery dotyczące rozdziału 12 Ginka i Glüna!

Ginka & Glüna to nowa seria Shonen Jump, która do tej pory doskonale podążała śladami One Piece, ale jej najnowszy rozdział poszedł o krok dalej, odtwarzając jeden z najlepszych i najbardziej kultowych momentów tej mangi. Arcydzieło Eiichiro Ody miało wiele potężnych scen, ale jedną z najbardziej satysfakcjonujących jest scena, w której Luffy uderza pięścią niebiańskiego smoka. Chociaż Ginka i Glüna nie kopiują dokładnie tej sceny, manga bardzo dobrze oddaje ducha tej chwili.

Ginka & Glüna to manga autorstwa Shinpei Watanabe, opowiadająca o młodym magiku o imieniu Glüna i jej żyjącym bałwanku, towarzyszu-cum-mentorze Gince. Ich głównym celem było wyśledzenie innych wersji Ginki, aby, miejmy nadzieję, ponownie je zjednoczyć i zmienić go z powrotem w człowieka. Po drodze powoli zdobywali sojuszników, którzy im pomagali, podobnie jak Luffy zdobywał swoją załogę Słomianego Kapelusza. Ich dwie towarzyszki, Beretta i Anemone, nie są zbyt silne, ale podzielają ideały Ginki i Glüny. Aby osiągnąć swój cel, niedawno udali się do magicznej gildii, aby znaleźć potrzebną im wiedzę. Ale ponieważ gildia zawiera kilku wrogów Ginki, muszą udawać, że nie mogą używać magii, będąc w gildii, aby nie przyciągać uwagi. Ale biorąc pod uwagę podobieństwo Glüny do Luffy’ego, jest to dość trudne zadanie.

W rozdziale 12 Glüna, Ginka i ich towarzysze spotykają grupę magów w gildii, którzy zaczepiają dziecko, które nie potrafi używać magii. Wyśmiewają ich z tego, że są bezwartościowi, a nawet powodują, że się potykają i ranią. Ich zachowanie jest przeciwieństwem tego, co grupa Glüny uważa za maga, więc Beretta i Anemone próbują pomóc dziecku i krytykować łobuzów, zachowując jednocześnie przykrywkę. Ale kiedy to wywołuje gniew jednego z magów, Glüna konfrontuje się z nim bezpośrednio, nazywając go nie prawdziwym magiem i uniemożliwiając mu wyrzucanie książek dziecka przez okno. Ponadto Ginka rzuca pomniejsze zaklęcie powodujące utratę różdżki przez maga. Wszystko to grozi zniszczeniem ich przykrywki i ściągnięciem gniewu całej magicznej gildii, ale wszyscy i tak to robią, ponieważ jest to słuszne.

Czytaj także  Mob Psycho 100 Proves Shigeo is Unstoppable in the Most Devastating Way

Podobnie jak Luffy, postacie Ginki i Glüny staną w obronie słabych

Gluna przeciwstawia się średniemu magowi

Jest to niesamowicie podobne do sytuacji, gdy Luffy uderzył Niebiańskiego Smoka w Sabaody. Luffy nie przejmował się konsekwencjami swoich czynów i niebezpieczeństwem, na jakie by go to naraziło. Zrobił to, ponieważ nie mógł stać z boku i pozwalać na niesprawiedliwość. Chociaż działania Glüny i spółki nie były nawet w przybliżeniu tak dramatyczne jak cios Luffy’ego, były równie satysfakcjonujące i potencjalnie mogły mieć równie tragiczne konsekwencje. Ponadto widok wszystkich głównych bohaterów stojących razem przeciwko magikowi sprawił, że ich opór był jeszcze bardziej satysfakcjonujący. Podczas gdy wszyscy Słomkowi wspierali Luffy’ego po jego uderzeniu, to nadal była to głównie jego chwila wielkości. Ale w Ginka i Glüna wszystkie postacie mają udział w tej chwili chwały.

Pod koniec rozdziału okazuje się, że przerażająco wyglądający mag zauważył, że Ginka rzuciła zaklęcie, co oznacza, że ​​ich nieposłuszeństwo prawdopodobnie zniszczyło ich przykrywkę. Ale podobnie jak Luffy, bohaterowie Ginka i Glüna wiedzą, że obrona tego, co słuszne, jest ważniejsza niż jakiekolwiek osobiste cele. To kolejny powód, dla którego fani One Piece powinni sprawdzić Ginka & Glüna, ponieważ ma wiele elementów, które sprawiają, że ta seria jest świetna.

Dalej: Jak One Piece Recykling dawnej wyspy może naprawić jej najgorszą awarię

Ginka & Glüna Rozdział 12 jest dostępny w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *