Ostrzeżenie! SPOILERY dla rozdziału 132A Undead Unluck manga Shonen Jump o nazwie Undead Unluck w zasadzie przekształciła film Dragon Ball Z The History of Trunks w materiał z lat i wydała go chronologicznie przed własną sagą o Androidach.

Choć niesamowicie przekonujący, fani, którzy po raz pierwszy obejrzeli „Historię Trunks” Dragon Ball Z, już wiedzieli, że tytułowy Saiyan usprawiedliwiłby śmierć wszystkich na swojej osi czasu w sadze Androidów, podróżując w czasie, aby zapobiec zarażeniu Goku wirusem serca, ratując wszystkich innych w trakcie. Większość widzów najpierw obejrzała Sagę Androidów, zanim uzyskała pełne szczegóły Future Trunks, oglądając później film będący prequelem.

Undead Unluck rozdział 132 autorstwa mangaki Yoshifumi Totsuka zaczyna się od ostatnich chwil walki ludzkości z Bogiem, zanim wszyscy umrą z rąk Boga, a wszechświat się zresetuje. Rozdział kończy się wtedy, gdy Fuuko Izumo podróżuje do określonego momentu w następnym wszechświecie z nienaruszonymi wspomnieniami. Jej pierwszym sposobem działania jest uniknięcie strasznego losu postaci o imieniu Akira Kuno. Jak ujawniono w rozdziale 42, po dotknięciu artefaktu, który pozwolił jej zajrzeć w przeszłość i przyszłość, Akira nie mogła powiedzieć bliskim, co się stanie, ponieważ nikt jej nie słyszał. Stworzyła więc mangę z zamiarem potajemnego spisania wydarzeń, które miałyby się wydarzyć, w nadziei, że bohater zinterpretuje to, co próbowała powiedzieć, aby zapobiec końcowi świata Undead Pech.

Jak Undead Unluck ulepsza Dragon Ball Z: The History of Trunks

Fuuko Izumo patrzy, jak Negatorzy umierają, gdy przechodzi do następnego świata w 132. rozdziale Undead Unluck

W porównaniu do Dragon Ball Z, pierwsze 131 rozdziałów Undead Unluck stało się jego wersją The History of Trunks, a teraz kolejne odsłony serii będą jej wersją Androidów i Cell Sagi Dragon Ball. Chociaż czytelnicy wiedzieli już przed rozdziałem 42, że wszechświat wpadł w pętlę, fakt, że byli zmuszeni patrzeć, jak te postacie walczą o wyrwanie się z pętli przez 131 rozdziałów tylko po to, by umrzeć na końcu, jest bolesny. Teraz fani będą mogli zabrać ze sobą te doświadczenia, ponieważ Fuuko „odchodzi w przeszłość”, aby zarówno zapobiec pewnym wydarzeniom, jak i zbudować lepszą armię, która może skutecznie pokonać boga. Stawka i emocje czytelnika są wyższe, ponieważ porażka będzie znacznie bardziej niszczycielska po 131 rozdziałach wysiłku.

Czytaj także  Cyberpunk: Edgerunners i Sailor Moon Collide w zaskakującym Fanart

Co ciekawe, zarówno Future Trunks, jak i Fuuko cierpią w ten sam sposób. Przechodząc do przeszłości, Future Trunks nie może zmienić swojej osi czasu. Jego wyczyny mogą zmienić tylko wydarzenia z normalnej osi czasu Dragon Ball Z. Tak samo jest w Undead Unluck. Wszyscy w dawnym świecie, który zniszczył przerażający bóg Nieumarłych Pechowców, odeszli na zawsze. Fuuko może być w stanie uratować postacie w tej nowej pętli, ale są to inni ludzie, ponieważ nie mają wspomnień ze swojego poprzedniego życia. Co więcej, zapętlenie spowoduje, że przyjaciel i ukochany Fuuko, Nieumarły Andy, będzie doświadczał rozdzierającego bólu przez miliardy lat, ponieważ będzie musiał bez końca unosić się w przestrzeni kosmicznej bez tlenu, dopóki nie zostaną stworzone planety, które mogą podtrzymywać życie. Saga androidów Dragon Ball Z i historia Trunksa mogły być potężne, ale nie zbliżyły się do nieumarłego pecha.

Więcej: Black Clover ponownie wykorzystuje najgorszy typ postaci Shonen Jumpa

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *