BBC

Scenarzysta i producent Steven Moffat nie zrezygnował z kolejnych odcinków Sherlocka, które pojawią się w przyszłości, deklarując, że „zacznie pisać jutro”, jeśli gwiazdy Benedict Cumberbatch i Martin Freeman kiedykolwiek zdecydują się wrócić. Rozmawiając z Deadline, Moffat ujawnił, że niczego nie kocha bardziej niż powrotu do świata Sherlocka Holmesa po odcinku The Final Problem, który został wyemitowany w styczniu 2017 roku.

„Oni mają większe i lepsze rzeczy, ale Martin i Benedict, proszę, wróćcie?” – zażartował Moffat, omawiając możliwy powrót Sherlocka.

Począwszy od 2010 roku i oparty na kultowych powieściach detektywistycznych Sir Arthura Conana Doyle’a o Sherlocku Holmesie, Sherlock przenosi słynnego detektywa do współczesności. Prowadzony przez Benedicta Cumberbatcha jako Sherlocka Holmesa i Martina Freemana jako doktora Johna Watsona, do tej pory wyprodukowano trzynaście odcinków Sherlocka, z których każdy luźno adaptuje jedną z opowieści Doyle’a z wieloma nowoczesnymi zwrotami akcji.

Serial spotkał się z uznaniem krytyków przez większość czasu jego emisji (obecnie ostatni odcinek spotkał się z podzielną reakcją zarówno krytyków, jak i widzów), z pochwałami na temat scenariusza, sposobu, w jaki ukochana postać została wprowadzona do współczesności i główne występy. Oczywiście zarówno Benedict Cumberbatch, jak i Martin Freeman stają się coraz bardziej zajęci od czasu premiery Sherlocka, a ci dwaj aktorzy są teraz częścią Marvel Cinematic Universe wśród innych dużych projektów.

Mimo to, jeśli para kiedykolwiek znajdzie wolną chwilę, z pewnością wygląda na to, że Moffat będzie niecierpliwie czekał, aby odłożyć pióro na papier i sprowadzić Sherlocka z powrotem po więcej.

Steven Moffat nie jest jedynym, który ma nadzieję na więcej Sherlocka

Sherlock i Watson w restauracji BBC Jeden

Moffat nie jest jedynym, który ma nadzieję ożywić Sherlocka w najbliższej przyszłości. Współtwórca serialu Mark Gatiss, który również występuje w serialu jako starszy brat Sherlocka Holmesa, Mycroft, również wcześniej stwierdził, że zespół „nie zamknął drzwi” przed potencjalnym sezonem 5 Sherlocka. Podobnie wszystko zależy od tego, czy Cumberbatch i Freeman chcą wejść. „Ale być może zauważyłeś, że obsada jest bardzo zajęta. Więc tak naprawdę jesteśmy w tej chwili. To znaczy… kto może powiedzieć?” – dodał Gatiss.

Czytaj także  Lucky Hank Teaser Reveals Bob Odenkirk as a Cranky College Chairman

Ale co o tym wszystkim myślą Cumberbatch i Freeman? Cóż, jeśli chodzi o Cumberbatcha, on „nigdy nie mów nigdy” na pomysł, by pewnego dnia sprowadzić Sherlocka z powrotem po więcej przygód. „Jestem najgorszą osobą, którą można o to zapytać, ponieważ oczywiście nigdy nie mówię nigdy. Ale nie wiem” — powiedziała gwiazda Doktora Strange w marcu 2021 r. „I jestem najgorszą osobą, o którą można zapytać, ponieważ moja tabliczka jest ładna, całkiem pełna w tej chwili, podobnie jak Martin [Freeman, Watson] i wszystkimi innymi kluczowymi zaangażowanymi graczami. Kto wie? Może pewnego dnia, jeśli scenariusz jest dobry. I mówię „scenariusz”, może to byłby film, a nie serial. Kto wie? Ale w każdym razie nie na razie”.

Chcielibyście powrotu Sherlocka?

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *