M. Night Shyamalan jest człowiekiem mistycznym, legendarnym reżyserem z trzydziestoletnim stażem w branży rozrywkowej. Chociaż pierwsza praca Shyamalana datuje się na 1992, rok 1999 był jego przełomowym rokiem. Byłby to rok, w którym zdobyłby uznanie krytyków za swój film Szósty zmysł. Był to jednak dopiero początek Shyamalana. Podążając za Szóstym Zmysłem, wyprodukował inne gwiezdne dzieła, takie jak Niezniszczalne znaki, Dama w wodzie, Split i Szkło, czyniąc go reżyserem do oglądania. Pozostawił jedyny w swoim rodzaju odcisk na wszystkim, czego dotknął.

Przez lata Shyamalan skupiał większość swojej twórczej siły na treściach wielkoekranowych, które cieszyły się szerokim uznaniem. Ale w 2015 roku utalentowany reżyser skupił się na telewizji, podejmując tajemniczy film science-fiction Wayward Pines. Początkowy sukces serialu dowiódł, że Shyamalan ma talent nie tylko do produkcji wielkoekranowych. Ponadto był wszechstronnym mistrzem opowiadania historii. Minęły jednak cztery lata, zanim twórca usiadł z powrotem na fotelu reżysera, by ponownie wejść do telewizji, co nie było niespodzianką.

Tym razem połączył siły z Tonym Basgallopem na premierze w 2019 roku nadprzyrodzonego horroru Sługa. Przedstawienie nie było pomysłem na przelot w nocy, ponieważ Shyamalan strategicznie zaplanował wizję. Według natchnionego reżysera przewidział sześcioletni bieg. W obecnej sytuacji wszystko wydaje się być w toku, gdy serial wchodzi do czwartego sezonu.

O czym jest program?

Apple TV+

Sługa to wielowarstwowa, tragiczna, ale przerażająca opowieść. Oferuje perspektywę żałoby, która nigdy nie została zbadana. Ten serial opowiada historię odnoszącej sukcesy, napędzanej karierą kobiety o imieniu Dorthy Turner. Niestety, jej świat rozpada się, gdy ponosi druzgocącą stratę. Strata katapultuje ją w skręconą dziurę, która coś w niej łamie, zwłaszcza jej zdolność do rozszyfrowywania rzeczywistości pod kątem fikcji. Jej żal jest suchotny. Jej żal zaczyna żyć własnym życiem, grożąc, że pochłonie ją i jej rodzinę w całości.

Czytaj także  Helen Mirren & Harrison Ford Praise Taylor Sheridan Ahead of 1923 Premiere

W rzeczywistości niemożność ukochanej osoby, aby sprowadzić ją z powrotem z krawędzi, otwiera drzwi, aby wkroczyło coś ciemniejszego. Przeplatanie się niespokojnego umysłu i szalonej dynamiki rodzinnej tworzy jedną złożoną przejażdżkę pełną intryg. I na szczęście dzięki tej serii nie było potrzeby martwić się porzuconymi wnioskami. Sługa został odnowiony na sezon 2 na długo przed wyemitowaniem pierwszego sezonu. Shyamalan ogłosił tę wiadomość 22 listopada 2019 roku, sześć dni przed premierą 28 listopada.

Przez lata Sługa zbudował lojalnych fanów, a rosnąca intryga narracji ostatecznie doprowadziła do odnowienia trzeciego sezonu. W ten sposób porywająca seria powróciła w styczniu 2022 roku i zakończyła się w marcu. Pod koniec sezonu było jasne, że zwroty akcji trzymały widzów w napięciu i łaknęli znacznie więcej. A od finału trzeciego sezonu fani czekali na potwierdzenie powrotu serii.

Sługa sezon czwarty: Spisek

Sezon czwarty rozpocznie się tam, gdzie zakończył się sezon trzeci. Dla tych, którzy znają Sługę, napięcia są w gorączce. Turners znaleźli się w dość trudnej sytuacji. Pani Turner zmaga się z metodami akcyzowania Leanne bez utraty dziecka Jericho. Ale jej wysiłki zawiodły. Dla Dorthy stało się bardziej oczywiste, że Leanne łączy nierozerwalny i nieco nadprzyrodzony związek z Leanne i resztą jej rodziny.

Jednak ostatnia próba wykonania jej woli ma katastrofalne skutki. Wpływ Leanne stał się bardziej widoczny. A im silniejsza Leanne rośnie, tym bardziej oczywiste staje się, że jej mroczna moc jest większym zagrożeniem, niż ktokolwiek sobie wyobrażał. Podsumowując, stawką jest wszystko, los Turnerów i być może wiele innych.

Niestety, fabuła czwartego sezonu nie została jeszcze potwierdzona. Ale to z nadzieją, że ostatni sezon zwiąże strzępienie końców. Jednak Shyamalan ma skłonność do otwartych zakończeń. A biorąc pod uwagę jego oryginalny projekt koncepcyjny, fani prawdopodobnie otrzymają inną odpowiedź, niż oczekiwali. Kto wie, jaki sezon mogą zobaczyć widzowie w czterech zwrotach akcji? Ale to jest znak rozpoznawczy M Night i wiele z tego, co przyciąga fanów do jego twórczości.

Czytaj także  James Gunn Announces Waller Series in DC's New Lineup

Sługa sezon czwarty: Obsada

Sługa na Apple TV Apple TV+

Zgodnie z ogłoszeniem o castingu, stali bywalcy serialu powrócą, by ponownie wcielić się w swoje role. Lauren Ambrose powróci jako neurotyczna Dorothy Turner. Toby Kebbell ponownie wcieli się w rolę powściągliwego, ale utalentowanego szefa kuchni i małżonka Dorothy, Seana Turnera. Rupert Grint wróci, aby wypełnić rolę wraku kolejowego brata Dorothy, Juliana Pierce’a. A Nell Tiger Free powróci, by terroryzować w swoim wytrawnym przedstawieniu Leanne.

Data wydania

Zwiastun zwiastuna studia Apple zapewnia soczysty kawałek, aby podnieść fanów na nadchodzące wydanie. I to wystarczy, aby premiera 13 stycznia 2023 roku wywołała sporo emocji. Niestety po premierze widzom zostaną tylko trzy miesiące i dziesięć odcinków dramatycznego serialu. Przewidywana data zakończenia Sługi to 17 marca 2023 r.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *