Ostrzeżenie: zawiera spoilery dotyczące sezonu 2 Made in Abyss! Aktor głosowy Hiroaki Hirata jest najbardziej znany z roli Sanjiego z One Piece, ale grał też wiele innych ról, w tym taką, która jest pokręconym odpowiednikiem szefa kuchni Strawhat w Made in Abyss.

Sanji jest jednym z pierwszych Strawhats, który dołączył do załogi Luffy’ego, został przedstawiony już w East Blue. Jest szefem kuchni, który nie może znieść widoku kogoś głodnego, nawet jeśli jest wrogiem. Marzy też o tym, by pewnego dnia znaleźć All Blue, mityczne morze, które zawiera wszystkie gatunki życia morskiego, dając mu dostęp do niewiarygodnie szerokiej gamy składników do swoich potraw. Ale nawet on prawdopodobnie nie tknąłby składnika, którego użył jego pokręcony odpowiednik z Made in Abyss.

Hiroaki Hirata gra postać Wazukyana w drugim sezonie Made in Abyss, anime wyprodukowanego przez Kinema Citrus na podstawie mangi o tym samym tytule autorstwa Akihito Tsukushi. Jest przywódcą wygnanej grupy odkrywców znanej jako Ganja. Ta grupa zapuszcza się do tajemniczej Otchłani, niebezpiecznej i nadprzyrodzonej dziury, szukając miejsca, które mogliby nazwać domem. Na szóstej warstwie Otchłani grupa rozbija obóz, ale szybko zostaje zaatakowana przez pasożytniczą infekcję. Gdy jego lud jest na krawędzi śmierci, Wazukyan wprowadza w życie niepokojący plan ich ocalenia. Używając tajemniczych artefaktów, Wazukyan zmienia dziewczynę Irumyuui w pokręconą istotę, która nieustannie rodzi potomstwo bez organów, które umierają wkrótce po urodzeniu. Następnie Wazukyan używa tych stworzeń do przygotowania zupy, która może wyleczyć jego lud z infekcji.

Wazukyan to niepokojąca wersja Sanjiego

Wazukyan wygląda bardzo przerażająco po wprowadzeniu w życie swojego niepokojącego planu

Chociaż prawdopodobnie działania Wazukyana są zgodne z filozofią Sanjiego polegającą na upewnianiu się, że nikt nie będzie głodny, jego metody doprowadzają to do niepokojącej skrajności, przed którą nawet Sanji by się wzbraniał. Jeszcze gorsze jest to, że Wazukyan użył potomstwa Irumyuui, gdy jeszcze żyli, aby zrobić jego bulion, ponieważ ich świeżość najwyraźniej wpłynęła na jego moc. Chociaż Sanji chce w końcu dotrzeć do All Blue, aby mieć dostęp do jak największej liczby unikalnych składników, wątpliwe jest, aby w ogóle rozważał użycie żywych dzieci Irumyuui w posiłku, ponieważ jest to niesamowicie okrutne. I chociaż gotowanie Wazukyana rzeczywiście przywraca zdrowie fizyczne jego ludowi, jego niepokojąca natura łamie wielu z nich psychicznie, pozostawiając skorupy ich dawnej osobowości. Posiłki Sanjiego mają przynosić ludziom radość, tak jak robi to jego kapitan Luffy, a ten wynik pokazuje, że zupa Wazukyana jest ich całkowitym przeciwieństwem.

Czytaj także  One Pokémon Attack Was So Controversial, It Made One Episode Lost Media

Nie jest jasne, czy wybór aktora głosowego Sanjiego dla Wazukyana miał na celu celowe ustanowienie tej paraleli, czy też był to tylko nieoczekiwany zbieg okoliczności. Tak czy inaczej, Hirata wykonał świetną robotę, nadając Wazukyanowi perfekcyjną atmosferę wyluzowanej, przerażającej, która sprawiała, że ​​jego niepokojące działania były wiarygodne. Połączenie One Piece to jeszcze jeden czynnik, który sprawia, że ​​występ Hiroakiego Hiraty jako Wazukyana w Made in Abyss jest jednym z najlepszych w tym sezonie.

Dalej: One Piece: Nowe, potężne umiejętności Sanjiego oficjalnie czynią go superbohaterem

Sezon 2 Made in Abyss jest dostępny do transmisji strumieniowej z HIDIVE, a One Piece jest dostępny do transmisji strumieniowej z Crunchyroll.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *