Animacja DreamWorks

Minęła ponad dekada od pierwszego filmu Kot w butach, a długo oczekiwana kontynuacja, Kot w butach: Ostatnie życzenie, już jutro wchodzi do kin. Aktorka Salma Hayek, która podkłada głos Kitty Softpaws w animowanej przygodzie, rozmawiała z Colliderem o filmie, mówiąc, że brak konieczności pośpiechu dał im czas na poznanie postaci:

„Kiedy pracowaliśmy razem, naprawdę spędzaliśmy czas na odkrywaniu postaci i prawdziwych problemów oraz przyglądaniu się relacjom z innymi postaciami. Nigdy nie chodziło tylko o mówienie kwestii. Naprawdę wykonaliśmy pracę razem. Prawie więcej niż w przypadku zwykły film, ponieważ czasami w zwykłym filmie ludzie już nie ćwiczą, wszystko się śpieszy, śpieszy, śpieszy. I miał wspaniały proces odkrywania postaci i historii oraz różnych znaczeń, które mogliśmy wnieść: „Jaki był nasz wkład do publiczności za pośrednictwem dzisiejszych bohaterów?”…. Uwielbiam komedię, uwielbiam ją. Ale szczerze mówiąc, mam nadzieję, że to nie nadejdzie [wrong] sposób, dla mnie to naprawdę łatwe. To naprawdę łatwe. Moglibyśmy improwizować tysiące razy. „Co jeszcze możemy zrobić oprócz komedii lub poprzez komedię?” Kocham to.”

Każdy, kto jako dziecko lubił pierwszy film Kot w butach (lub powiązane filmy Shreka), prawdopodobnie jest już dorosły, ale Ostatnie życzenie to kolejny film przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zwłaszcza biorąc pod uwagę historię. Kotowi kończy się ostatnie ze swoich dziewięciu żyć, więc udaje się na emeryturę do rezerwatu dla zwierząt. Kiedy w pobliżu ląduje spadająca gwiazda, daje mu to okazję, by życzyć sobie powrotu całego życia. Jest to coś, z czym starsi widzowie mogą się utożsamiać: zastanawiając się, co zrobić z pozostałym czasem i pragnąc możliwości ponownego przeżycia.

Salma Hayek i reżyser Joel Crawford chwalą występ Antonio Banderasa

Kot w butach wskazujący miecz Animacja DreamWorks

Reżyser Joel Crawford również mówił o filmie, cytując postać graną przez Antonio Banderasa, Kota, jako postać, która przyciąga zarówno młodszą, jak i starszą widownię:

Czytaj także  Victor Garber Thinks Jack Dying in Titanic is the Most Plausible Ending

„Dla mnie myślę, że jest coś w tym uroczym małym kotku, ma tylko dwa i pół stopy wysokiego kota. Ale z głosem Antonio, charyzmą, ma brawurę wysokiego na osiem stóp mężczyzny , i jest coś w tym kontraście, co jest zarówno urocze, jak i aspirujące. Myślę, że jest w tym coś, co jest dla mnie bardzo urocze ”.

Hayek zgadza się, dodając, że Kot ma „czarujący narcyzm”, chociaż nie powstrzymuje go to przed pomaganiem przyjaciołom:

„Wszystko, co chce robić, to robić dobre rzeczy dla innych. I to jest jedna z jego broni. Wiesz? Ten urojeniowy, nieskruszony narcyzm. A w tym filmie widzisz kruchą część i kochasz go jeszcze bardziej z tego powodu … Jest miłym, dobrym kotem. Chce czynić dobro dla świata. A jedną z jego broni jest jego bardzo silna samoocena ”.

Puss in Boots: The Last Wish ukaże się w kinach 21 grudnia 2022 roku. Antonio Banderas podkłada głos tytułowej postaci, a inne głosy zapewniają Salma Hayek, Harvey Guillen i Florence Pugh. Reżyserem filmu jest Joel Crawford, którego producentem jest Mark Swift, a dystrybucją zajmuje się Universal Pictures.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *