Podczas gdy ci dwaj bohaterowie są bardzo różni, Sailor Moon i Guts z Berserk zderzają się dzięki fanowi. Grafika udostępniona w mediach społecznościowych przez @beachghost_ łączy główne postacie obu anime w oszałamiający sposób. Usagi Tsukino nigdy nie wyglądała na tak gotową do walki.

Sailor Moon i Berserk to bardzo różne serie, szczególnie pod względem widowni i prezentacji walki i przemocy. Pomimo tego, że zostały napisane w odstępie kilku lat, Sailor Moon to seria shōjo, podczas gdy Berserk to seria seinen. Guts i Sailor Moon to także bardzo różni bohaterowie z różnymi wrogami i osobistymi zmaganiami, które wpływają na sposób, w jaki walczą. Chociaż Guts może mieć cięższy miecz niż Czarodziejka z Księżyca, kultowa bohaterka udowadnia, że ​​poradzi sobie w tym przeprojektowaniu.

Na Twitterze @beachghost_ udostępnił połączenie, nazwane Sailor Guts (Sailor Eclipse na Instagramie). Grafika fanów umieszcza na pierwszym planie mroczniejszą wersję Czarodziejki z Księżyca. Jej charakterystyczne blond włosy mają ciemniejszy odcień, a jej złota korona ma srebrne wykończenie. Zamiast pełnego marynarskiego garnituru, nosi zmienioną wersję kultowej zbroi Guts bez peleryny, zachowując aspekt plisowanej spódnicy własnego stroju. W dłoni trzyma złożoną broń, która łączy miecz Zabójcy Smoków Gutsa z Berserk i jej Księżycowy Kij (wśród fanów znany również jako Półksiężycowa Różdżka). Jej broń stała się rękojeścią dużego ostrza – obraz, który jest uderzająco podobny do kultowej okładki Berserk Vol. 38.

Sailor Guts ukarze w imię księżyca

Podczas gdy Czarodziejka z Księżyca stawiała czoła złym wrogom, jej walka jest stosunkowo pozbawiona przemocy. Dodatkowo pomaga jej moc miłości i przyjaźni, zyskując wsparcie ze strony innych Sailor Guardians. W przeciwieństwie do tego, Guts żyje w świecie pełnym śmierci i hiperprzemocy, a także zdrady ze strony swojego byłego przyjaciela. W przeciwieństwie do Sailor Moon jest tragicznym antybohaterem. Gdyby życie Usagi przybrało ciemniejszy obrót, podobnie jak w Berserk’s Guts, jej podróż byłaby znacznie bardziej wstrząsająca. Gdyby jej moce działały w ten sam sposób, nie byłaby nawet w przybliżeniu tak silna. Jednak bycie napędzanym tragedią i zemstą może uczynić ją bardzo potężną z alternatywnego punktu widzenia.

Czytaj także  Wolverine Becomes a Saiyan in Incredible New Dragon Ball Fanart

Sailor Guts nie przypomina niczego, co fani widzieli wcześniej u bohaterki. Bohaterka miała ogólnie dużo szczęścia, jeśli chodzi o możliwość zdrady w jej życiu. Fani dostarczyli już wiele mash-upów Sailor Moon, łącząc ją między innymi z Iron Manem, Moon Knightem i Wonder Woman. Każda mieszanka wydobywa różne podstawowe aspekty bohaterki, jednocześnie rzucając wyzwanie fabułom, których zwykle jest częścią. Czarodziejka z Księżyca jest strażniczką swojego wszechświata, a fanarty łączą ją z innymi bohaterami, na przykład ta wersja Berserk, w której występuje jako Guts z @beachghost, pokazuje jej nieograniczony potencjał.

Źródło: beachghost_

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *