Realistyczna adaptacja gry wideo Dragon’s Lair Ryana Reynoldsa z lat 80. najwyraźniej wciąż tli się w serwisie Netflix, a aktor niedawno mówił o „innowacyjnych pchnięciach”, które streamer podejmuje w kultowym IP. Dragon’s Lair na żywo jest rozwijany od ponad dwóch lat, ale od pierwszego ogłoszenia tuż przed rozpoczęciem pandemii Covid bardzo niewiele wzmianek o projekcie. Teraz, jak donosi Collider, wydaje się, że adaptacja jest bardzo żywa i bardzo ekscytująca perspektywa dla głównego bohatera Reynoldsa.

Dragon’s Lair była popularną arkadową grą wideo wydaną po raz pierwszy w 1983 roku, w której gracze wcielali się w Dirka Śmiałego, rycerza dążącego do uratowania księżniczki Daphne ze szponów smoka Singe’a i czarodzieja Mordroca. Gra „na torach” miała wyjątkową perspektywę gracza, ponieważ Dirk był kierowany przez „pokoje”, z których każdy zawierał pułapki, potwory i pułapki, przez które bohater mógł walczyć, co wymagało zarówno umiejętności, jak i wyczucia czasu. Omawiając projekt po raz pierwszy od dłuższego czasu, Reynolds zasugerował, że nowa adaptacja może być równie innowacyjna jak oryginalna gra. Powiedział:

„Mogę powiedzieć, że Netflix podszedł do Dragon’s Lair w duchu partnerstwa, jakiego nigdy wcześniej nie widziałem. Robią z tym taką huśtawkę. To, jak do tego podchodzimy, atakujemy i co z tym robimy, myślę, że dla wielu osób będzie dość zaskakujące. W swoim zakresie mam na myśli. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że nikt wcześniej nie próbował tego w taki sposób. Więc jestem ciekaw jak to będzie. To naprawdę krzyżuje się w unikalny sposób z technologią, której nigdy nie byłem wtajemniczony w przemyśle rozrywkowym. Więc podejmują jakieś całkiem innowacyjne pchnięcia w tym konkretnym IP w sposób, którym jestem zachwycony. I jestem podekscytowany, że są tak samo chętni na przejażdżkę jak my”.

Czytaj także  Matt Reeves Confirms He's Hard at Work on The Batman Sequel

Czy Dragons Lair wniesie do Netflix interaktywną przygodę z Ryanem Reynoldsem?

Gra wideo Dragon's Lair

Podczas swojego wywiadu Reynolds skomentował, że Dragon’s Lair to „żywa, oddychająca rzecz”, a nie tylko „rozrywka, którą oglądasz”. Ponieważ Netflix rozszerzył swoją działalność na gry i eksperymentował już z decydującą dla publiczności narracją pełnometrażowego filmu Bandersnatch Black Mirror, brzmi to tak, jakby Dragon’s Lair potencjalnie ożywiło wersję gry na żywo, z Reynoldsem jako jego centralny charakter. Może to oznaczać, że widzowie będą musieli dokonywać szybkich wyborów za pomocą opcji ekranowych, aby Dirk mógł przejść do następnej sceny.

Producentem filmu będzie firma produkcyjna Reynoldsa Maximum Effort, wraz z Royem Lee i jego Vertigo Entertainment oraz Trevorem Engelsonem z Underground Films. Legendarny animator i oryginalny producent, reżyser i animator gry Don Bluth jest również na pokładzie, aby produkować i dzielić obowiązki reżyserskie z Garym Goldmanem. Jon Pomeroy tworzy listę producentów filmu. Dan i Kevin Hageman zostali wybrani do napisania scenariusza i są najbardziej znani z niedawnej pracy nad Strasznymi historiami do opowiedzenia w ciemności, a także z napisania historii do filmu Lego Movie. Chociaż prawdopodobnie minie kilka lat, zanim zobaczymy Dragon’s Lair, po części dzięki zbliżającemu się powrotowi Reynoldsa jako Deadpool, prawdopodobnie będzie dużo szumu wokół projektu, gdy w najbliższej przyszłości sprawy naprawdę się poruszą.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *