Josh Hopkins/Instagram

Po długim śledztwie w tym tygodniu ogłoszono, że w związku ze śmiercią Halyny Hutchins wszczęto postępowanie karne. W październiku 2021 roku Hutchins zginął podczas produkcji westernu Rust, w którym główną gwiazdą był jeden z jego producentów, Alec Baldwin. Producent i gwiazda Alec Baldwin oraz płatnerz Hannah Gutierrez-Reed zostali formalnie oskarżeni o dwa przypadki nieumyślnego spowodowania śmierci po zakończeniu śledztwa, podczas gdy zastępca reżysera Dave Halls zawarł ugodę w sprawie oskarżenia o niedbałe użycie śmiercionośnej broni.

W następstwie, współgwiazda Baldwina, Douglas Stewart, dzieli się swoimi przemyśleniami na temat sytuacji, która jest tragiczna. Do wypadku doszło, gdy Baldwin trzymał broń palną zadeklarowaną przez Hallsa jako „zimna broń”, co oznacza, że ​​była bezpieczna w użyciu, choć niestety tak nie było. Ci, którzy opowiadali się za zarzutami karnymi przeciwko Baldwinowi, stwierdzili, że aktor miał obowiązek osobiście sprawdzić rundy, niezależnie od tego, co powiedział mu Halls. Ale dla Stewarta mówi, że zadaniem aktora nie jest sprawdzanie bezpieczeństwa broni palnej, jak mówi TMZ.

„We wszystkich tych poprzednich doświadczeniach przestrzegano ścisłych procedur, w których gdy trzymasz broń, albo kierownik sceny, albo w przypadku filmu płatnerz jest odpowiedzialny za przekazanie broni aktorowi. Tak więc aktor, we wszystkich moich doświadczeniach, nigdy nie sprawdzał broni, sprawdzał ją dwukrotnie. Nie wolno otwierać komory, sprawdzać lufy, nic.

Baldwin zostaje oskarżony o incydent zarówno jako aktor, jak i producent. Jeśli chodzi o to drugie, Stewart również uważa, że ​​Baldwin nie powinien być pociągnięty do odpowiedzialności, zauważając, że był bardziej zaangażowany w finanse niż w środki bezpieczeństwa na planie.

„Myślę, że to była pobieżna rola. Prawdopodobnie oddawał swoją pensję zamiast punktów, więc kiedy film wyszedł, zarabiał na zapleczu. Nie był producentem z dnia na dzień. Moim zdaniem nie był zaangażowany w żaden aspekt bezpieczeństwa. Na przykład cokolwiek związanego z produkcją, czy to było oświetlenie, dźwięk, kostiumy, no wiesz, nazwij swój element produkcji. To wcale nie była jego rola ”.

Czytaj także  The Flash Character Posters Reveal Michael Keaton's Batman Alongside Flash & Supergirl

Zgłoszono, że Rust wznowi zdjęcia w tym miesiącu

Aleca Baldwina ABC

Wcześniej informowano, że Rust będzie kontynuował zdjęcia w tym miesiącu po tym, jak filmowcy rozstrzygnęli pozew o bezprawną śmierć przeciwko nim, wniesiony przez wdowca Halyny Hutchins, Matthew Hutchinsa, który dołączył do projektu jako producent wykonawczy. Nie jest jeszcze jasne, czy te zarzuty karne wpłynęły na plany dalszego filmowania, czy też wystąpiły inne niepowodzenia, które wstrzymują sprawę.

„Nie jestem zainteresowany angażowaniem się w oskarżenia lub przypisywanie winy (producentom lub panu Baldwinowi)” – zauważyło oświadczenie wydane przez Matthew Hutchinsa. „Wszyscy wierzymy, że śmierć Hałyny była strasznym wypadkiem. Jestem wdzięczny, że producenci i społeczność rozrywkowa zebrali się, aby oddać hołd ostatniej pracy Hałyny”.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *