Rozpoczęła się produkcja Gran Turismo, pełnometrażowego filmu fabularnego opartego na popularnej grze wideo. Sony Pictures ogłosiło w sobotę, że zdjęcia do filmu z Neillem Blomkampem na fotelu reżyserskim oficjalnie się rozpoczęły. Firma udostępniła zdjęcie z planu, na którym widać naszą tabliczkę z oficjalnym logo filmu. Rzut oka na tło, choć bardzo rozmyte, daje nam pierwsze spojrzenie na film.

„Trwają zdjęcia do Gran Turismo – opartego na inspirującej, prawdziwej historii gracza Gran Turismo, Janna Mardenborougha, który wygrał serię konkursów w grach, dzięki czemu stał się prawdziwym zawodowym kierowcą wyścigowym” — ogłosiło Sony na Twitterze.

Z Blomkampem (Dystrykt 9) w fotelu reżysera, film został napisany przez Jasona Halla (Dziękujemy za twoją służbę). Asad Qizilbash i Carter Swan produkują dla PlayStation Productions wraz z Dougiem Belgradem i Daną Brunetti. Członkowie obsady, którzy według doniesień mieli zagrać w filmie, to Orlando Bloom (Władca Pierścieni, Piraci z Karaibów), Archie Madekwe (Midsommar, Voyagers) i David Harbor (Hellboy, Stranger Things).

Gran Turismo kontynuuje trend adaptacji gier wideo

Seria gier wideo Gran Turismo została wprowadzona na rynek w 1997 roku i od tego czasu sprzedano ponad 85 milionów gier wideo. Wciąż ma się dobrze dzięki najnowszej odsłonie, Gran Turismo 7, która została wydana na początku tego roku. Ponieważ seria gier wideo od dawna cieszy się popularnością, już wcześniej podejmowano próby uzyskania filmowej adaptacji ziemi. Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick) był w pewnym momencie związany z reżyserowaniem filmu dla Sony, zanim ta wersja wypaliła się w piekle deweloperskim.

Być może pomogło to, że inne adaptacje gier wideo okazały się hitami w ostatnich latach. Doprowadziło to do tego, że PlayStation Productions posuwa się naprzód z mnóstwem adaptacji, dla których Gran Turismo jest tylko jedną z wielu. Obejmuje to film Ghost of Tsushima, nad którym pracuje John Wick, reżyseruje Chad Stahelski. Serial telewizyjny oparty na The Last of Us również pojawi się w HBO, podczas gdy osobny serial oparty na Twisted Metal jest również w fazie rozwoju w Peacock.

Czytaj także  Film Gambit Channinga Tatuma i epicka saga o tym, co poszło nie tak

Gran Turismo trafi do kin 11 sierpnia 2023 roku.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *