Moving On miał swoją premierę we wrześniu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto (TIFF). Opowiada o relacjach między dwojgiem przyjaciół, granych przez zdobywczynię Oscara Jane Fondę i nominowaną do Oscara Lily Tomlin. Oprócz Fondy i Tomlina w obsadzie są także Malcolm McDowell i Richard Roundtree. W USA dystrybucją filmu zajmuje się firma Roadside Attraction, która potwierdziła, że ​​film trafi do kin 17 marca 2023 roku.

Film koncentruje się na dwóch starych przyjaciołach, którzy na pogrzebie ponownie spotykają się i postanawiają zemścić się na wdowcu, który wykorzystał ich wiele lat wcześniej. Oprócz głównych ról w Moving On, Fonda i Tomlin wystąpią w filmie Eighty for Brady, który zostanie wydany 3 lutego 2023 r. Ponadto Jane Fonda i Lily Tomlin zakończyły po siedmiu sezonach serial komediowy Netflix Grace and Frankie, który to najdłuższa seria ze wszystkich seriali Netflix w historii.

W 2015 roku Paul Weitz i Lily Tomlin pracowali razem nad wielokrotnie nagradzaną komedią podróżniczą Babcia. Poprzednia praca Weitza obejmowała scenariusz i reżyserię filmu O chłopcu, za co otrzymał zarówno nagrodę BAFTA, jak i Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany. Ponadto Weitz napisał scenariusz do filmu animowanego Antz z 1998 roku i wyreżyserował film American Pie z 1999 roku . Do Paula Weitza w roli producenta dołączają Andrew Miano, Stephanie Meurer, Chris Parker i Dylan Sellers. Zach Schiller David Boies, Tyler Zacharia, Dan Balgoyen i Britta Rowings są producentami wykonawczymi projektu.

Najlepsze występy Lily Tomlin, ranking

Netflixa

Chociaż Moving On zostało przejęte przez Roadside Attraction, Weitz wyraził przekonanie, że firma dobrze dostarczy film. Wyraził również, że nie może się doczekać, aż ludzie zobaczą, jak piękne i wyjątkowe są Jane i Lily. Przejęcie zostało przeprowadzone przez Howarda Cohena, współprezesa Roadside Attractions i UTA Independent Group w imieniu filmowców. Według Cohena, film jest oryginalną komedią nasyconą humorem i sercem:

Czytaj także  Veteran Actor Vincent Cassel Reveals His Difficult Time Navigating His Character in The Shrouds

„Nie mogliśmy się oprzeć tej inteligentnej komedii, w której ukochana Jane i Lily łączą się w pary w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście. Są najlepszymi przyjaciółmi wykonującymi szalony, ale intensywny kaprys, który rezonuje z ich życiem”.

Producentami filmu są Andrew Miano, Stephanie Meurer, Paul Weitz, Chris Parker i Dylan Sellers. Producentami wykonawczymi są Zach Schiller David Boies, Tyler Zacharia, Dan Balgoyen i Britta Rowings. „Moving On” zostało w całości sfinansowane przez Limelight i Bois/Schiller Entertainment.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *