Krytycy przemówili, a Poker Face to uniwersalny hit. Tuż przed oficjalnym debiutem serialu w Peacock, wczesne recenzje krytyków były jednomyślne co do ich pochwały dla serii Riana Johnsona, zdobywając doskonały wynik 100% na Rotten Tomatoes. Będziemy musieli zobaczyć, jak serial poradzi sobie z widzami z wynikiem oglądalności po premierze, ale na razie krytycy bardzo lubią nowy program.

„Niezależnie od tego, czy słuchasz intrygujących tajemnic, czy po prostu chcesz otrzymać cotygodniową dawkę Natashy Lyonne, ta genialna nowa seria nigdy nie zawodzi” — mówi Lauren Coates z AwardsWatch.

„Poker Face ma świetny początek i jest to mile widziany, samowystarczalny serial epizodyczny w strumieniowym świecie przeciągających się, serializowanych opowiadań” – dodaje recenzent CBR, Josh Bell.

„Na Boga, czy to jest wspaniałe”, promienieje Rachel Leishman z The Mary Sue, która wydaje się nie mieć dość i dała serialowi doskonałą ocenę. „Nie było takiego serialu, w którym co tydzień błagałbym o więcej odcinków i siedziałem na krawędzi siedzenia, od dłuższego czasu, i oczywiście to Rian Johnson (oraz Nora i Lilla Zuckerman) to przyniósł Dla mnie.”

Samantha Nelson z IGN Movies dodaje: „Program tajemnicy tygodnia jest pełen dziwacznych postaci, humoru z odrobiną gryzienia i doskonałych występów Lyonne i morderców, których musi rozgryźć, jak postawić przed wymiarem sprawiedliwości”.

I kolejna doskonale oceniona recenzja serii autorstwa Kate Sánchez z But Why Tho? Społeczność maniaków stwierdza: „Z wszystkimi mocnymi stronami Riana Johnsona i żadnymi jego słabościami, Poker Face to jedna z najlepszych telewizji, jakie kiedykolwiek oglądasz, i wie o tym”.

W międzyczasie, tutaj w MovieWeb, nasz własny Matthew Mahler stwierdził, że serial jest „naprawdę zachwycający”, czując, że Lyonne „sprawi, że Columbo będzie dumny”. Dodaje, że „można się dobrze bawić, oglądając doskonałość komiksu Lyonne opartego na postaciach, rozwiązującego niecodzienne zbrodnie w doskonałej obsadzie drugoplanowej”.

Czytaj także  Exclusive: Release Date Set for Seth Rogen's Mind-Bending Comedy Series Paul T. Goldman

Poker Face to hit wśród krytyków

Globalna dystrybucja Paramount

Seria została opisana, jak widać w niektórych recenzjach, jako współczesny Columbo. Wydawałoby się, że tajemnica byłaby gatunkiem, w którym wyróżnia się Rian Johnson, biorąc pod uwagę uznanie krytyków tego serialu, które nastąpiło po sukcesie Knives Out i Glass Onion: A Knives Out Mystery. W Poker Face, stworzonym przez Johnsona, Natasha Lyonne gra Charliego Cale’a, „ludzkiego wykrywacza BS”, który w każdym odcinku rozwiązuje inną zagadkę, wykorzystując swoje umiejętności.

Johnson uwielbia łączyć wielkie nazwiska do swoich projektów, a Poker Face nie jest wyjątkiem. Podczas gdy Benjamin Bratt zagra razem z Lyonne, niektóre inne znane twarze, które ludzie zobaczą w serialu, to Joseph Gordon-Levitt, Stephanie Hsu, Adrien Brody, Lil Rel Howery, Ellen Barkin, Chloe Sevigny, Jameela Jamil, Hong Chau, Simon Helberg, Nicka Nolte, Rona Perlmana, Tima Blake’a Nelsona, Luisa Guzmana i Rheę Perlman.

Poker Face rozpocznie transmisję strumieniową w Peacock 26 stycznia 2023 r., debiutując swoimi pierwszymi czterema odcinkami. Pozostałe sześć odcinków składających się na pierwszy sezon będzie emitowanych co tydzień w każdy następny czwartek.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *