Seria Johna Wicka nabiera rozpędu wraz z nadchodzącą czwartą częścią, John Wick: Rozdział 4. Po wielu opóźnieniach, wyczekiwana kontynuacja pojawi się w kinach 24 marca 2023 r. Z Keanu Reevesem z powrotem w roli głównej, niewątpliwie podnosząc liczbę trupów o kilkadziesiąt, Chad Stahelski również wraca na fotel reżyserski po wyreżyserowaniu wszystkich trzech poprzednich filmów. Kontynuację napisali Shay Hatten i Michael Finch.

W nowym wywiadzie dla Empire Stahelski zdradził, czego fani mogą się spodziewać po czwartym filmie Johna Wicka. Najpierw drażnił się, że film jest w zasadzie skrzyżowaniem Dobrego, Złego, Brzydkiego i Zatoichi z dorzuconą odrobiną mitologii greckiej. Stahelski wyjaśnia, w jaki sposób seria Johna Wicka ma określoną formułę po trzech filmach , więc reżyser chciał tym razem zrobić coś większego, aby coś zmienić. Uwzględniając bardziej efektowne lokalizacje i wiele toczących się historii, Stahelski sugeruje, że to wszystko sprawiło, że John Wick: Rozdział 4 jest najbardziej epicki ze wszystkich.

„Po trzeciej robi się trochę przerażająco. Ponieważ teraz mamy formułę, która działa. Ale musisz odrzucić ostrożność i powiedzieć: „Pieprzyć to, nie zrobimy tego ponownie”. Więc teraz, w punkcie czwartym, mamy wiele historii. Film sprawia wrażenie innego. To wydaje się bardziej epickie”.

Reżyser zdradził również kilka interesujących miejsc, które zostaną odkryte w filmie, w tym Francję, Jordanię i Tokio. Stahelski wyjaśnia, w jaki sposób jego częste podróże posłużyły jako poszukiwanie lokalizacji dla Johna Wicka 4, często odwiedzając określone lokalizacje i inspirując się do umieszczenia ich w filmie.

„Dużo podróżuję. Jestem w Paryżu na zwiadach, widzę Łuk Triumfalny i myślę sobie: „Dobra, mam pomysł”. Więc umieściłem to w filmie. Mam kilku przyjaciół kowbojów w społeczności kaskaderów, więc myślę: „To byłby fajny knebel”. Dwie duże sekwencje były inspiracjami z ostatniej chwili, które zawsze chciałem wypróbować, ale po prostu nie wiedziałem, jak to zrobić”.

Czytaj także  Simu Liu wraca do gry po tym, jak Quentin Tarantino odpisuje aktorom Marvela jako „nie gwiazdy filmowe”

John Wick: Rozdział 4 wprowadza nowych przeciwników dla Johna Wicka

Lionsgate

W obsadzie John Wick: Rozdział 4 znajduje się Bill Skarsgard jako najnowszy wróg Johna Wicka, a także inni nowi członkowie obsady, w tym Donnie Yen, Hiroyuki Sanada, Scott Adkins, Clancy Brown, Shamier Anderson i Rina Sawayama. Lance Reddick i Ian McShane również ponownie wcielają się w swoje role z poprzednich filmów jako Charon i Winston, obok Keanu Reevesa jako Johna Wicka.

Według Lionsgate, oficjalne streszczenie filmu jest następujące:

John Wick (Keanu Reeves) odkrywa drogę do pokonania Wysokiego Stołu. Ale zanim będzie mógł zdobyć wolność, Wick musi stawić czoła nowemu wrogowi z potężnymi sojuszami na całym świecie i siłami, które zamieniają starych przyjaciół we wrogów.

John Wick: Chapter 4 trafi do kin 24 marca 2023 roku. Oficjalny zwiastun można obejrzeć poniżej.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *