Ze spiczastymi zębami i śmiertelnym spojrzeniem Nicolas Cage góruje nad Nicholasem Houltem na pierwszym plakacie Renfielda. Wydany dzięki uprzejmości Universal Pictures za pośrednictwem mediów społecznościowych, plakat został opublikowany wraz z pierwszym zwiastunem horroru-komedii, w którym władca wampirów Cage’a dręczy swojego oddanego sługę, Renfielda. Zobacz nowy plakat Renfielda poniżej.

W Renfield zło nie rozciąga się na wieczność bez odrobiny pomocy. W tej współczesnej opowieści o potworach lojalnego sługi Draculi, Nicholasa Houlta (Mad Max: Na drodze gniewu, seria X-Men, Menu) występuje jako Renfield, torturowany pomocnik najbardziej narcystycznego szefa w historii, Draculi (zdobywca Oscara Nicolas Cage). Renfield jest zmuszony zdobywać zdobycz swojego pana i wykonywać wszystkie jego rozkazy, bez względu na to, jak bardzo jest poniżony. Ale teraz, po wiekach niewoli, Renfield jest gotów sprawdzić, czy istnieje życie poza cieniem Księcia Ciemności. Gdyby tylko mógł wymyślić, jak zakończyć swoje współuzależnienie.

Wyreżyserowany przez Chrisa McKaya (The Tomorrow War, The LEGO Batman Movie) na podstawie scenariusza Ryana Ridleya (seria Ghosted, seria Rick & Morty) i oparty na oryginalnym pomyśle twórcy The Walking Dead i Invincible, Roberta Kirkmana, Renfield znajduje mniejsze -znany RM Renfield, który po raz pierwszy pojawił się w gotyckiej powieści grozy Brama Stokera z 1897 roku Dracula, nagle rozpoczyna nowe życie we współczesnym Nowym Orleanie po tym, jak zakochuje się w Rebece Quincy, zadziornej, ale wiecznie agresywnej policjantce drogowej.

Plakat przedstawia kolejne spojrzenie na Cage’a jako Hrabiego, rolę, którą aktor jest niezwykle podekscytowany i przynajmniej częściowo zainspirowaną wspaniałymi kreacjami, które miał przed nim. „Pomyślałem, że z własnym entuzjazmem mógłbym zrobić coś z książką Brama Stokera, a także występem Christophera Lee w filmach Hammera, a także występem Langelli, a także występem Oldmana, a także występem Lugosiego” — wyjaśnił Cage. „Chciałem objąć elementy każdego z nich, ale także Orloka i Maxa Schrecka; chciałem uzyskać w tym trochę niemieckiego ekspresjonizmu i języka ciała”.

Czytaj także  The Fall Guy rekrutuje Hannah Waddingham graną przez Teda Lasso u boku Ryana Goslinga

Renfield gra Awkwafina i Ben Schwartz obok Nicolasa Cage’a i Nicholasa Houlta

Obrazy uniwersalne

Obok Nicolasa Cage’a i Nicholasa Houlta, Renfield zagrają Awkwafinę (The Farewell, Marvel’s Shang-Chi and the Legend of Ten Rings), Ben Schwartz (Sonic the Hedgehog, The Afterparty) i Adrian Martinez (Sekretne życie Waltera Mitty, Focus), a także Shohreh Aghdashloo (Dom z piasku i mgły, Bezmiar), Bess Rous (Pogromcy duchów), James Moses Black (Lansky), Caroline Williams (Dziesięć minut do północy) i Brandon Scott Jones (Isn’t It Romantyk).

Renfield jest produkowany przez partnerów Skybound Entertainment Roberta Kirkmana i Davida Alperta (The Walking Dead, Invincible), współprezesów Bryana Fursta (Daybreakers) i Seana Fursta (Daybreakers) oraz Chrisa McKaya. Producentką projektu będzie partnerka McKay, Samantha Nisenboim (koproducentka, The Tomorrow War).

Renfield ma zostać wydany 14 kwietnia 2023 roku.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *