Amazon Studios rozszerza swoją popularną franczyzę Bosch, dodając do swojej listy dwie nowe serie spin-off. Pierwszy spin-off, Bosch: Legacy, kontynuuje narrację oryginalnej serii, w której detektyw z LAPD Harry Bosch prowadził dochodzenia w sprawie różnych przestępstw. Historia skupia się na detektyw Renée Ballard i jej pracy w wydziale zimnych spraw policji Los Angeles. Zastosuje niekonwencjonalną taktykę, której nauczyła się od swojego mentora, emerytowanego detektywa Harry’ego Boscha, aby rozwiązać swoje sprawy i zaprowadzić sprawiedliwość w swojej społeczności. Drugi spin-off, który wciąż nie ma tytułu, rozgrywa się w Miami na Florydzie i zawiera nowe postacie i historie.

Bosch, który po raz pierwszy został wyemitowany w Prime Video w 2014 roku, był oparty na serii książek Michaela Connelly’ego i śledził detektywa LAPD Harry’ego Boscha, granego przez Titusa Wellivera, w jego dochodzeniu w sprawie różnych przestępstw. Spin-off, Bosch: Legacy, kontynuował narrację oryginalnej serii i zawierał nowe postacie i historie, w których Harry Bosch pracował z tymi, których kiedyś uważał za wrogów. W serialu zostaną zaprezentowane wysiłki detektyw Renée mające na celu usprawnienie wydziału zimnych spraw, a także zaprowadzenie sprawiedliwości w jej społeczności.

Producentami wykonawczymi serialu będą Connelly, Michael Alaimo, Kendall Sherwood, Henrik Bastin, Melissa Aouate i Jasmine Russ jako współproducent wykonawczy. Daty premier żadnego z spin-offów nie zostały ogłoszone, a przyszłość dwóch nowych projektów w fazie rozwoju pozostaje niepewna, ponieważ nie ustalono, czy będą one przeznaczone dla Amazon, Freevee, czy obu.

Trend rozszerzania franczyz poprzez spin-offy

Źródło zdjęcia — Hieronymus Pictures, Fabrik Entertainment, Amazon Studios

The Hollywood Reporter stwierdził, że tworzenie franczyzy stało się ostatnio coraz bardziej popularne, ponieważ konkurencja między serwisami streamingowymi stale rośnie. Trend ten nasila się, ponieważ coraz więcej firm stara się rozszerzyć udane programy, aby zmniejszyć ryzyko finansowe w dzisiejszym niepewnym klimacie gospodarczym. Ogólnie wydaje się, że ta strategia ma na celu zmniejszenie ryzyka finansowego i zwiększenie zaangażowania odbiorców.

Czytaj także  John Krasinski Praises Wife Emily Blunt Ahead of Jack Ryan Season 3 Premiere

Innym przykładem włączenia się Amazona w ten trend jest odnowienie jego pierwszej serii The Terminal List i opracowanie własnej serii spin-off. W ten sposób Amazon stara się wykorzystać popularność oryginalnego programu i stworzyć nowe treści dla widzów, którzy są gotowi poznać historie związane z ich ulubionymi programami.

Spinoff firmy Bosch nie ma jeszcze daty premiery.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *