W każdej produkcji filmowej nieoczekiwane może się wydarzyć i zawsze się zdarzy. Jednak w tym przypadku jest to prawdopodobnie dość oczekiwane. Dla tych, którzy nie mogą się doczekać historycznego filmu akcji 1242: Gateway to the West (2024), ostatnio nastąpiła znacząca zmiana w obsadzie. Według raportu The Hollywood Reporter, aktor Kevin Spacey (House of Cards), który miał zagrać główną rolę Cesareane, został oficjalnie zastąpiony przez Raya Stevensona (RRR) na pozostałą część produkcji ze względu na trwający proces prawny Spacey’ego. bitwy.

Film 1242: Gateway to the West to film akcji z epoki, którego akcja, jak sugeruje tytuł, rozgrywa się w XIII wieku, u szczytu imperium mongolskiego, które powstało pod rządami namaszczonego Czyngis-chana, prawdopodobnie jednego z najbardziej nieustraszonych przywódców i najeźdźców w znanej historii. Jego imperium stałoby się największym w historii ludzkości, przyćmiewając inne, takie jak Święte Cesarstwo Rzymskie, rozciągając się na całą Azję i Europę, zanim ostatecznie zaczęłoby się dzielić z powodu wewnętrznych konfliktów o sukcesję. Film śledzi planowaną inwazję Mongołów na Europę w 1242 roku, której nieoczekiwanie przeszkadza węgierski zamek i jego ksiądz Euzebiusz (Jeremy Neumark Jones). W reżyserii Pétera Soósa (Underworld) występują nowo dodani Ray Stevenson, Eric Roberts (Mroczny rycerz), Michael Ironside (Starship Troopers), David Schofield (Valkyrie) i wielu innych.

Kevin Spacey, który miał zagrać główną rolę w filmie, który byłby jednym z jego pierwszych dużych projektów od lat, odkąd fala oskarżeń o molestowanie seksualne prawie zniweczyła jego karierę, został nagle usunięty z produkcji z powodu nowych zarzutów wniesionych w Wielka Brytania Jednak pojawił się na jednym z pierwszych oficjalnych plakatów promocyjnych filmu. Ma teraz w sumie 12 zarzutów, od tego czasu nie przyznał się do wszystkich z nich, a jego termin rozprawy wyznaczono na nadchodzący czerwiec. Zdjęcia do filmu trwały 30 dni na Węgrzech i zostało jeszcze 15 dni, a aktor Stevenson właśnie przybył na plan. To, czy zmiana doprowadzi do znacznych ponownych sesji, dopiero się okaże. Carlos Alperin z Galloping Entertainment, który sprzedaje globalne prawa do filmu, powiedział The Hollywood Reporter w oświadczeniu:

Czytaj także  Infinity Pool Inspired by Memories of 'Weird' Resort Vacation Says Brandon Cronenberg

„Film wygląda po prostu EPICKO i będzie miał bardzo dobrą pozycję ze względu na niesamowitą rolę Raya Stevensona w RRR, a także polityczne tło wojny między Rosją a Ukrainą”

Kolejna historyczna ciekawostka: prawie niepowstrzymani Mongołowie najechali również Rosję i Ukrainę w swoim natarciu na zachód w kierunku Europy.

Pomimo listopadowej daty podanej na stronie IMDB filmu, Alperin zauważył, że również ze względu na ilość pracy potrzebnej jeszcze do efektów specjalnych filmu, film nie zostanie dostarczony potencjalnym nabywcom do grudnia, co oznacza datę premiery dopiero za jakiś czas Następny rok.

Ray Stevenson Coasts w swoim nowo odkrytym centrum uwagi

ray-stevenson-gwiezdne wojny-ahsoka

Stevenson, który został powitany z otwartymi ramionami na produkcji 1242: Gateway to the West, ostatnio zdobył uznanie prasy za swoją ostatnią rolę w RRR (2022), indyjskim dramacie akcji SS Rajamouli, w którym gra brytyjskiego gubernatora i antagonistę, Scotta Buxtona. Film jest obecnie na fali nominacji do nagród i zwycięstw, w tym nadchodzących Oscarów, co bez wątpienia postawiło Stevensona na czele przebudowy w 1242 roku. Znany jest również z powracającej roli Chrisa Hemswortha, asgardzkiego towarzysza, Volstagga, w serii Marvel’s Thor, a także jego postać Othere w bardzo popularnym skandynawskim serialu Wikingowie (2020), a wcześniej jako niesławny kapitan piratów Czarnobrody w serialu Czarne żagle (2016).

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *