Zdjęcia ambasady AVCO

Powrót Snake’a Plisskena w ponownym uruchomieniu Ucieczki z Nowego Jorku był dokuczany i rzucany przez wiele lat. Na początku tego roku twórca marki, John Carpenter, zasugerował nawet, że odbyły się rozmowy, ale nie był wcale pewien, czy do czegokolwiek to doprowadzi. Teraz Deadline poinformowało, że Radio Silence będzie sterować ponownym uruchomieniem 20th Century Studios, a Carpenter będzie producentem wykonawczym filmu.

W skład Radio Silence wchodzą Matt Bettinelli-Olpin, Chad Villella i Tyler Gillett, zespół stojący za odrodzeniem serii Scream dla Paramount. Ponieważ trio zakończyło prace nad kolejną odsłoną Scream 6, istnieje wszelkie prawdopodobieństwo, że Escape from New York może być jednym z ich kolejnych projektów.

Obecnie nie ma szczegółów na temat tego, czy film będzie prostym restartem, czy też jakąś starszą kontynuacją oryginalnych filmów. Rozpoczynając od Ucieczki z Nowego Jorku w 1981 roku, seria przedstawia Kurta Russella w roli Snake’a Plisskena, antybohatera w dystopijnym świecie, w którym Nowy Jork i Los Angeles zostały przekształcone w więzienia o zaostrzonym rygorze. Russell powrócił do roli w Escape from LA z 1996 roku, ale słaba kasa kontynuacji sprawiła, że ​​franczyza i inne proponowane kontynuacje zostały odrzucone.

Podczas gdy Carpenter wcześniej zasugerował, że wierzy, że jest więcej historii Snake’a Plisskena do opowiedzenia, wydaje się, że franczyza może zamiast tego pójść drogą płukania i powtarzania. Może to pomóc w ożywieniu franczyzy lub po prostu upewnić się, że wszelkie przyszłe ucieczki są niemożliwe.

Czy Kurt Russell powróci jako Snake Plissken?

Kurt-Russells-najlepsze-filmy-ranking Zdjęcia ambasady

Chociaż John Carpenter mówił o tym, jak blisko jest Kurta Russella z postacią Snake’a Plisskena, sam aktor wcześniej wykluczył się z jakichkolwiek sequeli. Jednak Carpenter już wpadł na pomysł utrzymania roli w rodzinie Russellów, a gwiazda Falcon and the Winter Soldier, Wyatt Russell, przejmuje rolę Snake’a od swojego ojca.

Czytaj także  Exclusive: Devotion BTS Clip Offers Insight into Jonathan Majors & Glen Powell's Powerful War Movie

W lutym Leigh Whannell był na pokładzie, aby napisać potencjalny remake Ucieczki z Nowego Jorku i zasugerował, że sprowadzenie Wyatta Russella było idealnym sposobem na pozyskanie fanów na pokładzie, gdyby Kurt Russell wystawił się z biegu. Powiedział wówczas:

„[Casting Wyatt Russell] wydaje się oczywistą rzeczą, aby zdobyć fanów. To zabawne, byłem tak zajęty pracą nad tym filmem, że nie miałem czasu wrócić do tego projektu. Czasami te komunikaty prasowe wychodzą, zanim jesteś gotowy, a ty mówisz: „Nie mów światu!” Właściwie nie wiem, naprawdę nie wiem. To kultowa postać i myślę, że Snake Plissken jest częścią ludzkiego dzieciństwa i okresu dojrzewania. Jest im bliska i droga. Więc podchodziłbym do tego bardzo ostrożnie.

Z dzisiejszym raportem sugerującym, że polowanie na scenarzystę nowego restartu jest obecnie w toku, wygląda na to, że Whannell się skończył, ale to, czy Wyatt Russell nadal może być częścią planu, jest czymś, na co będziemy musieli poczekać, aby się dowiedzieć.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *