Andor jest najnowszym wydarzeniem, które wydaje się być ekscytującą przyszłością Gwiezdnych Wojen w telewizji. W ciągu najbliższych kilku lat otrzymamy programy takie jak Ahsoka, The Acolyte, Lando, Skeleton Crew oraz dodatkowe sezony zarówno The Mandalorian, jak i The Bad Batch. Chociaż Gwiezdne Wojny to jedna z najbardziej udanych serii filmowych wszechczasów, zawsze znajdowała się również na małym ekranie. W 1978 roku The Star Wars Holiday Special zadebiutował w ABC i wykorzystał szaleństwo Gwiezdnych Wojen, które ogarnęło świat.

Na szczęście telewizja Gwiezdnych Wojen znacznie się poprawiła od czasów rodziny Chewbacci i „Dnia życia”. Lucasfilm opracował kreskówki Droidy i Ewoki w latach 80. i wydał dwa filmy o Ewokach z powrotem Warwicka Davisa jako Wicketa. W XXI wieku wielu młodszych fanów zostało po raz pierwszy wprowadzonych do franczyzy poprzez Wojny Klonów, Rebelianci i Ruch Oporu.

Jednak nie każdy program Gwiezdnych Wojen ujrzał światło dzienne. Nie można osiągnąć sukcesu takiego, jakiego doświadcza teraz Disney+, bez kilku pomyłek i falstartów. Te programy i projekty telewizyjne z Gwiezdnych Wojen zostały odwołane, zanim fani mieli okazję je zobaczyć.

Film telewizyjny Odłamek Oka Umysłu

Oryginalne Gwiezdne Wojny były ryzykownym projektem w 1977 roku. Wielu sceptyków w branży podejrzewało, że zbombarduje, a George Lucas potrzebował planu, aby odzyskać swoją inwestycję, jeśli film będzie słabszy. Po zleceniu autorowi Alana Deana Fostera napisania oficjalnej powieści, Lucas poprosił również o kontynuację powieści Splinter of the Mind’s Eye. Książka miała służyć jako kuracja dla niskobudżetowej kontynuacji, w której można było poddać recyklingowi niektóre z tych samych scenografii, kostiumów i rekwizytów.

To ograniczyło historię Splinter of the Mind’s Eye. Han Solo nie pojawia się w powieści, ponieważ Harrison Ford jeszcze nie podpisał kontraktu na sequel, a Lucas poprosił nawet o usunięcie kosmicznej bitwy, która byłaby zbyt droga do sfilmowania. Fabuła obraca się wokół Luke’a Skywalkera i księżniczki Lei (którzy flirtują przez całą swoją przygodę), gdy szukają kryształu Kyber na planecie Mimban. Oczywiście Gwiezdne Wojny stały się najbardziej dochodowym filmem wszechczasów, a Splinter of the Mind’s Eye został wydany jako powieść w 1978 roku.

Czytaj także  Kathryn Hahn Teases Musical Setting for Agatha: Coven of Chaos

Oto jak

star-wars-r2d2-c3po-obraz Obraz za pośrednictwem Lucasfilm

Lucasfilm wykorzystał firmę animacyjną Nelvana do animowanego segmentu The Star Wars Holiday Special i odnowił umowę na stworzenie serialu animowanego Ewoki i Droidy. Chociaż Droidy nie przetrwały dłużej niż jeden sezon, nadal istniało zainteresowanie inną serią z R2-D2 i C-3PO. Menedżer projektu specjalnego Lucasfilm, Jok Church, przedstawił serię edukacyjną zatytułowaną „Oto jak”, która może być wykorzystana w salach lekcyjnych, aby uczyć dzieci przedmiotów ścisłych w świecie rzeczywistym.

Trzeci film telewizyjny Ewok

ewoki Obraz za pośrednictwem LucasFilm

W filmach telewizyjnych Caravan of Courage: An Ewok Adventure i Ewoks: The Battle for Endor wykorzystano te same zestawy, rekwizyty i kostiumy, które zostały użyte do stworzenia Endor in Return of the Jedi. Oferty specjalne były stosunkowo udane (a nawet zdobyły Emmy), więc naturalnie Lucasfilm był zainteresowany trzecią częścią. Według Warwicka Davisa, zainteresowanie Ewokami III było widoczne, zanim Lucasfilm w połowie lat 80. załączył zarówno Droidy, jak i Ewoki. Chociaż Ewoki nigdy nie były trylogią, dwa pierwsze filmy są już dostępne na Disney+.

Gwiezdne wojny: Zaświaty

W 2005 roku George Lucas oświadczył, że teatralna saga Gwiezdnych wojen dobiegła końca i że przyszłość serii będzie w telewizji. Na imprezie dla fanów Lucas ogłosił, że opracowywane są dwa programy: serial animowany (który stał się „Wojnami klonów”) i program na żywo (który później został nazwany Underworld). Underworld zostałby osadzony między Zemstą Sithów a Nową nadzieją i zawierał postacie takie jak Emperor Palpatine, Chewbacca, Boba Fett i C-3PO. Lucas opisał to jako „operę mydlaną”, która była bliższa stylowi filmów noir z lat 40., co prawdopodobnie doprowadziłoby do kilku projektów spinoff.

Do ekipy dodano kilka imponujących nazwisk, w tym producent prequelowej trylogii Rick McCallum i showrunner Battlestar Galactica Ronald D. Moore. Chociaż napisano ponad 50 odcinków, seria ostatecznie wzrosła w budżecie i pozostała w piekle rozwoju aż do zakupu przez Disneya.

Czytaj także  Podobno prequel serii Indiana Jones skupia się na wcześniej niewidzianej postaci

Młody Jedi

Zebranie Wojny klonów

The Bad Batch to nie pierwszy raz, kiedy Lucasfilm próbował pracować w spinoffie Clone Wars. Piąty sezon serialu zawierał czteroczęściową fabułę z udziałem grupy młodych Jedi, którzy budują miecze świetlne na Ilum i wyruszają na przygody z Ahsoką. Odcinki zostały pokazane jako pilot testowy podczas Celebration VI, gdzie Lucas ogłosił, że doprowadzi to do kolejnego serialu animowanego. Jednak wszystkie plany zostały wstrzymane po odwołaniu Wojen klonów w 2013 roku.

Sezon 8 Wojen Klonów

Wojny klonów

Początkowo nagłe zakończenie Wojen klonów było zaskoczeniem, ponieważ dział animacji Lucasfilm zaczął już pisać scenariusze, nagrywać i tworzyć taśmy fabularne na kilka kolejnych sezonów. 13 odcinków zostało wydanych jako „The Lost Mission” w 2014 roku na Netflix, zanim ostatnie odcinki zadebiutowały w Disney+ w 2020 roku. Kilka planowanych wątków zostało zaadaptowanych do innych mediów, w tym powieść Dark Disciple i serial komiksowy Son of Dathomir.

Blu-Ray do „Zaginionych misji” zawierał dwa wątki fabularne, które wciąż znajdowały się na wczesnym etapie animacji. Jednym z nich były cztery odcinki Bad Batch (które zostały ostatecznie ukończone i dodane do sezonu 7), a cztery skupiały się na Anakinie Skywalkerze i Obi-Wanie Kenobie, którzy szukali kryształu Kyber na Utapau. Według Dave’a Filoniego, przyszłe fabuły, które nigdy nie wyszły poza etap scenariusza, obejmowałyby R2-D2 i Kapitana Rexa, którzy połączyli siły w przygodzie Top Gun, Bobę Fetta przekraczającą ścieżki z Cad Bane, powrót do Mon Calamari, przygody Yody na Kashyyyk i pojawienie się Yuuzhan Vong.

Objazdy z Gwiezdnych Wojen

Kadr z filmu Star Wars Detours Obraz za pośrednictwem Lucasfilm

W 2010 roku ogłoszono, że Lucasfilm pracuje nad animowanym serialem komediowym twórców Robot Chicken Seth Green i Matthew Senerich. Star Wars Detours zawierało zdumiewającą obsadę głosową, w tym Weird Al Yankovic, Dee Bradley Baker, Anthony Daniels, Ahmed Best, Billy Dee Williams, Seth MacFarlane, Felicia Day, Zachary Levi, Catherine Taber, Cree Summer, Donald Faison, Nat Faxon i Joela McHale’a. W 2012 roku Lucas wziął udział w Celebration i ujawnił oficjalny zwiastun oraz kilka klipów z serii, która zakończyła już 39 odcinków i napisała 62 kolejne.

Czytaj także  Los Espookys Gets Canceled at HBO After Two Seasons

Potem nastąpił zakup Disneya. Wydanie Detours zostało nieskończenie odroczone, a Green wskazał, że Lucasfilm nie ma obecnie żadnych planów, aby kiedykolwiek go zobaczyć. Chociaż jeden odcinek zatytułowany „Dog Day Afternoon” wyciekł w zeszłym roku, reszta serii pozostaje w archiwach.

Strażnicy Nowej Republiki

Gina Carano w Mandalorianie

W grudniu 2020 r. Jon Faverau i Filoni zostali ogłoszeni twórcami serii spin-off The Mandalorian, w której zagra Gina Carano jako Cara Dune. Chociaż Rangers of the New Republic była na wczesnym etapie przedprodukcyjnym, Lucasfilm anulował projekt po zakończeniu zatrudnienia Carano po jej ksenofobicznych i rasistowskich postach w mediach społecznościowych. Kathleen Kennedy potwierdziła, że ​​wątki zaplanowane w serialu zostaną wplecione w kolejne sezony The Mandalorian.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *