Chociaż koreańskie narzędzia internetowe nie były dobrze znane w ciągu ostatnich kilku lat, stają się coraz bardziej popularne dzięki adaptacjom Netflix, takim jak Squid Game, All of Us Are Dead, Hellbound, The Uncanny Counter i Sweet Home. Chociaż tylko niewielki odsetek koreańskich dram jest odnawianych na dodatkowe sezony, fani zawsze szukają czegoś świeżego do obejrzenia, zwłaszcza jeśli zawiera elementy fantasy lub intrygę.

Island, nadchodzący południowokoreański serial telewizyjny, oparty jest na komiksie internetowym o tym samym tytule, napisanym przez Yoon In Wan i zilustrowanym przez Yang Kyung II, który był emitowany w latach 2016-2018. Prime Video dodaje ten dramat fantasy do swojej kolekcji, czyniąc go pierwszy koreański dramat firmy Original.

Zdjęcia do dramatu rozpoczęły się w październiku 2021 roku i chociaż wyprodukowanie dramatu K zwykle zajmuje więcej czasu niż zwykle, wkrótce będzie dostępny na platformie streamingowej. Tymczasem oto wszystko, co wiemy o wyczekiwanym thrillerze fantasy Wyspa.

Wyspa: Działka

Akcja, według zwiastuna, rozgrywa się na wyspie, na której cztery osoby, Kang Chan Hyuk (Cha Eun Woo), Won Mi Ho (Lee Da Hee), Goong Tan (Sung Joon) i Van Kim Nam Gil, krzyżują się z różnych powodów i mają różne tła. Chan Hyuk to katolicki ksiądz, który odprawia egzorcyzmy i ratuje niewinne dusze przed złem. Z kolei Mi-Ho jest zepsutą zamożną dziewczyną, która zostaje wygnana na wyspę Jeju przez swojego ojca z powodu jej arogancji, co prowadzi ją do popełnienia poważnego błędu.

Z drugiej strony Van był wychowywany jako obrońca od dziecka i szkolony, by być bronią przeciwko niegodziwym demonom. Mimo braku wyrazistości odczuwa żal, że nie jest w stanie obronić wszystkich niewinnych istnień, które straciły ofiary opętanych. Wyspa jest najwyraźniej opanowana przez duchy, które muszą zostać wytępione, jeśli mają przetrwać. Czy zbiorą się razem, aby pokonać te złe potwory, czy też emocje pokonają ich i poniosą porażkę?

Czytaj także  Najbardziej zabójczy złoczyńcy „Teen Wolf” według siły

Wyspa: obsada i ekipa

Najlepsze wideo

Gwiazdorska obsada thrillera fantasy zachwyca wszystkich. Fani ról Cha Eun-woo ucieszą się na wieść, że zagra on kluczową rolę w filmie jako egzorcysta Chan Hyuk, którego celem jest uwolnienie opętanych duchów. Aktor jest członkiem popularnej grupy idoli ASTRO i zadebiutował na ekranie w 2018 roku jako główna postać w serialu komedii romantycznej JTBC My ID is Gangnam Beauty. Do jego najbardziej znanych dzieł należą Rookie Historyk Goo Hae Ryung, True Beauty i Soul Plate.

W serialu Lee Da-hee gra samolubną i arogancką bogatą dziewczynę Won Mi Ho obok Van Kim Nam-gila i Goong Tan Sung Joon. Aktorka jest utalentowaną piosenkarką i modelką, która w 2002 roku była finalistką konkursu Super Elite Model Contest. Widzowie mogą ją rozpoznać z popularnych dramatów i filmów, takich jak Legenda, Search: WWW, The Beauty Inside, Road to Kingdom i LUCA: The Beginning.

Tymczasem Kim Nam-gil jest dobrze znany ze swoich ról w The Odd Family: Zombie on Sale, Pandora, The Shameless, The Fiery Priest i Sung Joon, który zdobył nagrodę dla najlepszego aktora w jednoaktowym programie specjalnym na 2012 KBS Drama Awards , zagrał w wybitnych dramatach i filmach, w tym Shut Up: Flower Boy Band, The Grotesque Mansion, High Society i Discovery of Romance.

Dodatkowo, są to drugoplanowi członkowie obsady, którzy pomagają głównym bohaterom w przygodzie: Go Doo-shim jako Geum Baek Joo, Park Geun-hyung jako Jon Ryeong, Jung Soo Bin jako Lee Su Ryun, Oh Kwang Rok jako ochroniarz Won Mi Ho, i Yoo Yi-joon jako Kyung Jun.

Island jest tworzony przez YLab Flex, Studio Dragon i Gilstory Entertainment. Prime Video będzie emitować serial w 240 krajach poza Koreą Południową, podczas gdy lokalna sieć streamingowa TVING zadebiutuje w swoim kraju. Bae Jong, wcześniej znany jako Park Kwang Hyeon, reżyseruje serial. Bae Jong zadebiutował jako reżyser dramatem Goodbye My Love z 1999 roku, a po sześcioletniej nieobecności powrócił z Welcome to Dongmakgol. Jednak z powodu nieprzewidzianych okoliczności tym razem zrobił sobie 12-letnią przerwę i wrócił w 2017 roku z filmem Fabricated City.

Czytaj także  James Gunn mówi, że nadchodzi więcej programów telewizyjnych DC i obiecuje bardziej połączone DCU

David Simonsen, dyrektor Prime Video w Azji Południowo-Wschodniej, rozmawiał z Hollywood Reporter o dramacie, stwierdzając:

„Widzowie z Azji Południowo-Wschodniej uwielbiają koreańskie treści i nie możemy się doczekać, aby udostępnić „Wyspę” oraz wiele innych koreańskich seriali i filmów naszym klientom w regionie i na całym świecie. „Wyspa” uzupełni naszą rosnącą ofertę treści dostosowanych do tego regionu, na którą składają się lokalne seriale i filmy, anime i treści koreańskie, a także nasze niesamowite globalne treści w Prime Video. Więcej informacji na temat wyspy, wyłącznie w Prime Video, pojawi się w nadchodzących tygodniach”.

Data wydania

Wyspa K-Drama firmy Prime Video Najlepsze wideo

Island będzie miał światową premierę w Amazon Prime Video i TVING w Korei Południowej 30 grudnia 2022 r.

Co ciekawe, oryginalny komiks Island został wydany w 1997 roku przez dwóch wysoko cenionych artystów, Yoon i Yang. Po 19 latach Island został opublikowany na Naver Webtoon, oficjalnej platformie webtoon w Korei Południowej, z minimalnymi modyfikacjami. Dzięki urzekającej przesłance zapalił nowe pokolenie fanów, a teraz, dzięki adaptacji serialu telewizyjnego na żywo, czytelnicy komiksów wpadają w szał. Mamy nadzieję, że akcja na żywo pozostaje wierna oryginałowi i oferuje solidne treści, takie jak standardowe adaptacje webtoon Netflix.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *