Podczas niedawnego okrągłego stołu scenarzystów, którego gospodarzem był The Hollywood Reporter, reżyser Daniel Kwan, Everything Everywhere All at Once, opowiedział historię o osobliwym pomyśle na film. Kwan podzielił się z grupą (w skład której wchodzili Jordan Peele, Rian Johnson, Tony Kushner, Chinonye Chukwu i Martin McDonagh), że Jim Carrey skontaktował się kiedyś z nim i partnerem kreatywnym Danielem Scheinertem z pomysłem na horror z znalezionych materiałów, który obracał się wokół kręcenia filmu Głupi i głupszy.

Kwan wspominał:

„Na bardzo wczesnym etapie naszej kariery Jim Carrey skontaktował się z nami. Właśnie obejrzał Paranormal Activity i powiedział:„ Chłopaki, to znaleziony materiał filmowy i to horror – widzieliście to? A my na to: „Uh-huh, słyszeliśmy o tym. Dokąd to zmierza?” A on na to: „Nie widziałem, żeby ktoś to robił – ale z komedią. I mam świetny pomysł”. Zasadniczo plan Głupiego i głupszego był słynnym nawiedzonym planem — to było w tym samym hotelu, z którego inspirowano Lśnienie — a on mówi: „Przez cały czas, kiedy kręciliśmy, wszystko się psuło, ludzie byli ranni, drzwi były kołysząc się i czułem się jak nawiedzony. Zamierzamy nakręcić Głupi i głupszy do i chcę, żebyście nakręcili komedię z horroru na planie. Kiedy kręcimy, zamierzacie nakręcić film fabularny- długi, zakulisowy film, który powoli staje się horrorem”.

Carrey zagrał we wszystkich trzech filmach z serii Farrelly Brother’s Głupi i głupszy jako Lloyd Christmas. W pierwszej części hotel Stanley w Kolorado został wykorzystany jako miejsce kręcenia scen w filmie Danbury Hotel. Hotel znany jest ze swojego tajemniczego uroku, który zainspirował Stephena Kinga do napisania Lśnienia.

Kwan powiedział dalej, że on i Scheinert chcieli posunąć się naprzód z pomysłem Carreya:

„Jesteśmy jak:„ OK, wchodzimy. To jest niesamowite ”. Napisaliśmy cały zarys i byliśmy naprawdę podekscytowani. Potem usiedliśmy z producentem, przedstawiliśmy pomysł, a oni na to: „Tak naprawdę nie zamierzamy tego zrobić. Przepraszam, Jim był naprawdę podekscytowany, ale nie ma mowy, żeby studio pozwoliło nam nakręcić film, podczas gdy oni kręcą Głupi i głupszy do ”. A my powiedzieliśmy: „OK…”

Czytaj także  Zach Galifianakis Joins Disney's Live-Action Lilo & Stitch Remake

Kwan i Scheinert pracowali razem przy wielu projektach, w tym przy filmach Swiss Army Man i Everything Everywhere All at Once oraz serialach telewizyjnych, w tym Children’s Hospital i Awkwafina is Nora From Queens.

Jim Carrey: Głupi i głupszy i nie tylko

Kino nowej linii

Głupi i głupszy z udziałem Carreya i Jeffa Danielsa miał swoją premierę w 2014 roku i był kontynuacją oryginalnego filmu z 1994 roku oraz jego kontynuacji z 2003 roku. Carrey, Daniels i pozostała obsada nie wrócili do hotelu Stanley, aby sfilmować jakąkolwiek część trzeciej części serii.

Carrey po raz pierwszy zyskał uznanie dzięki rolom komediowym w In Living Color na początku lat 90. W 1994 roku zagrał w trzech komediach: Ace Ventura: Pet Detective, The Mask oraz Dumb and Dumber, dzięki czemu stał się gwiazdą. Carrey nadal był wybitną postacią gatunku komediowego, występując między innymi w filmach takich jak Kłamca, kłamca, Ja, ja i Irene, Bruce Wszechmogący, Yes Man i Kick-Ass 2.

Carrey zaskoczył publiczność swoją pracą nad filmami dramatycznymi, zdobywając Złote Globy za pracę nad Truman Show z 1998 roku i Man on the Moon z 1999 roku. W 2004 roku zagrał w Eternal Sunshine of the Spotless Mind, u boku Kate Winslet. Jego rola Joela Barisha w dramacie romantycznym spotkała się z uznaniem krytyków i przyniosła mu kolejną nagrodę Złotego Globu.

Carrey ostatnio pojawił się w Sonic the Hedgehog 2 w tym roku, ponownie wcielając się w rolę dr Ivo „Eggmana” Robotnika z oryginalnego filmu. W kwietniu Carrey powiedział, że robi sobie przerwę od aktorstwa i wróci tylko wtedy, gdy przedstawi mu scenariusz czegoś, co będzie ważne dla ludzi.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *