Wczesne filmy o Pokémonach mogą być czasami trochę dziwne, ponieważ często odbiegają od tego, czym później stałby się film o Pokémonach. Spell of the Unown: Entei jest jednym z takich przykładów, gdzie film pokazał, że dla tytułowego Unown mogą istnieć dziesiątki nowych form, mimo że te formy nigdy nie pojawiły się w grze.

Filmy o Pokémonach stały się sposobem reklamy serii, w wyniku czego każdy film od lat koncentruje się na konkretnym Mitycznym Pokémonie, który często był rozdawany graczom wraz z biletami w Japonii. Zanim jednak pojawiło się tak wiele mitycznych i legendarnych Pokémonów, filmy miały nieco więcej swobody, by być tym, czym chciały być. Pierwszy film o Pokémonach zawierał Mewtwo i Mew, podczas gdy drugi przedstawiał Lugię i Legendarnego Pokémona-ptaka, więc nie zostało zbyt wielu Legendarnych do trzeciego filmu. W końcu zdecydowali się na Entei i wypełnili go nieco bardziej, wprowadzając Unowna, Pokémona o tematyce (w tamtym czasie) 26 form opartych na literach alfabetu.

Na początku filmu profesor Oak zostaje poinformowany o problemie występującym w domu jego byłego ucznia — został on całkowicie pokryty kryształem. Oak wiedział, że jego były uczeń studiował Unown i postanowił sam się temu przyjrzeć, aby zobaczyć, czy może pomóc. On i mama Asha (która również sama szkoliła się na profesora Pokémonów) wyruszają do Greenfield, gdzie to wszystko ma miejsce. Kiedy profesor Oak przybywa, pokazuje Ashowi niektóre dane na temat Unown. Unown jest omawiany tak, jakby był legendarny, chociaż gry go nie traktują. Najbardziej interesujące są jednak obrazy pojawiające się na ekranie komputera Oaka, przedstawiające różne formy Unownów, których nie widać w Złocie i Srebrze.

Tajemnice Nieznanego

Pokemon: Unknown Unown formy, w tym cyrylica od tyłu R

Chociaż Unown nie jest legendarnym Pokémonem, jest (w HeartGold i SoulSilver) blisko związany z Arceusem, „boskim” Pokémonem i jest postrzegany jako ucieleśnienie woli Arceusa. Ponieważ projekt Unown opiera się na alfabecie angielskim, często używa się go do przeliterowania tajnych wiadomości w grach. Jednak pytanie, które zawsze się pojawia, brzmi: „Dlaczego angielski?” Unown pokazany na komputerze Oaka w Spell of the Unown ostatecznie odpowiada na to pytanie, udowadniając, że Unown może również przypominać inne języki; na przykład jeden pokazany Unown przypomina cyrylicę я. Na ekranie wyświetlanych jest około tuzina obrazów nowych form, co sugeruje, że formy Unown mogą istnieć dla każdego języka, nie tylko angielskiego, i że wciąż istnieją „nieodkryte” formy Unown oparte na innych alfabetach, takich jak grecki czy cyrylica.

Czytaj także  Anime Pokémon na zawsze zmieniło typy duchów dzięki jednemu Mimikyu

Te Unowny mogą nigdy nie pojawić się w grach Pokémon, ale nawet sugestia o ich istnieniu tutaj otwiera wiele możliwości, które jeszcze nie zostały wykorzystane.

Więcej: Dlaczego Pokémon zmienił wymarzony cel Brocka na Doktora

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *