Wraz z odliczaniem dni, które pozostały w podróży Asha, w końcu ujawniono nowe informacje na temat nadchodzącego restartu Pokémona, oferując fanom pierwsze spojrzenie na to, jak mógłby wyglądać Pokémon bez Asha.

Dziś na Twitterze pojawił się mały zwiastun postaci, w którym odkrywamy bohaterów nowego anime Pokémon i dokuczamy trochę o tym, jaka będzie historia. Dwoma bohaterami są dziewczyna o imieniu Riko i chłopiec o imieniu Roy, jak wskazano wcześniej. Okazuje się, że Riko jest w posiadaniu specjalnego wisiorka, który wydaje się być głównym elementem historii nowego anime. Riko zostało również wyraźnie ujawnione, że pochodzi z regionu Paldea, co widać w Scarlet and Violet. Ponadto tweet wspomniał, że akcja serialu będzie rozgrywać się „w całym świecie Pokémon”, podobnie jak Pokémon Journeys, ostatni sezon, zamiast skupiać się wyłącznie na Paldei.

Anime Pokémona skupia się bardziej na fabule

Anime Pokémon z Ashem nigdy tak naprawdę nie miało reputacji opowiadania historii na dużą skalę, nawet gdy emitowane są jego ostatnie odcinki. Seria, obejmująca ponad 1200 odcinków, składa się głównie z jednorazowych i samodzielnych historii, z okazjonalnymi dużymi łukami łączącymi wszystko razem. Mając to na uwadze, interesujące jest to, że to nowe ujawnienie tak mocno skupiło się na wisiorku Riko i otaczającej go tajemnicy. Wygląda na to, że ten wisiorek może być czynnikiem napędzającym fabułę, coś, co anime pod rządami Asha rzadko miało (przynajmniej od czasu, gdy Pokémon porzucił fabułę GS Ball). Wisiorek jest zauważalnie ukryty w oficjalnej grafice postaci Riko, co pokazuje, że wsuwa go do swojej koszuli, aby go ukryć. Wisiorek, gdy jest pokazany w zbliżeniu, wydaje się przypominać symbol używany dla mechaniki Terastal w Scarlet and Violet. Możliwe, że może to działać jako jej tajna broń, pozwalając jej terastalizować swoje Pokémony nawet poza Paldeą.

Czytaj także  Goku’s Dragon Ball Debut Revealed His Shocking Skill, & GT Confirms It

Nowy bohater Pokémon zaczyna się od ciekawej tajemnicy

Pokemon-Riko-wisiorek

Chociaż przejście od opowiadania epizodycznego do serializowanego z pewnością byłoby mile widziane przez większość fanów Pokémonów po ponad tysiącu samodzielnych opowieści, fani powinni się jeszcze powstrzymać przed nadmiernym podekscytowaniem. To nadal będzie program skierowany do dzieci, więc duże zmiany tonu w kierunku ciemniejszego i ostrzejszego prawdopodobnie nie wchodzą w grę. Jest prawdopodobne, że seria będzie koncentrować się na cudownym świecie Pokémonów, w taki sam sposób, w jaki Ash i jego towarzysze byli często pełni podziwu. Mimo to serial nie uruchomiłby się ponownie, gdyby miał pozostać dokładnie taki sam, a zmiana struktury narracji anime byłaby świetnym powodem do ponownego uruchomienia i rozpoczęcia od nowa.

Ponieważ obiecano, że więcej informacji pojawi się w przyszłym tygodniu, fani nie będą musieli czekać zbyt długo, aby dowiedzieć się trochę więcej o tym, jak będzie wyglądać nowe anime Pokémon.

Więcej: Anime Pokémon sugeruje, że Jesse i James z Team Rocket zostaną tutaj

Źródło: Twitter

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *