Powoli pojawiają się szczegóły na temat zrestartowanego anime Pokémon, tym razem z naciskiem na nowego męskiego bohatera Roya, a także jego enigmatyczny Poké Ball…

W zeszłym tygodniu oficjalne konto anime Pokémon na Twitterze ujawniło nowe szczegóły dotyczące Riko, bohaterki (której imię może się zmienić w zależności od lokalizacji). Okazało się, że Riko jest w posiadaniu tajemniczego wisiorka, który przypomina symbol Terastalizacji, nowej mechaniki w grach Scarlet i Violet. Teraz wygląda na to, że Roy również jest w posiadaniu tajemniczego przedmiotu, ale tym razem jest to fantazyjnie wyglądający Poké Ball.

Roy Pokémona pochodzi z Kanto

Pokemon-Roy-Tajemnicza-piłka

Na nowym opublikowanym obrazie Roy jest opisany jako „młody chłopak z regionu Kanto z tajemniczym Poké Ballem”. Warto zauważyć, że Roy pochodzi z regionu Kanto, ponieważ w zeszłym tygodniu ustalono, że Riko pochodzi z Paldei, regionu widzianego w Scarlet and Violet. Kanto i Paldea nie są blisko siebie, więc ciekawie będzie zobaczyć, jak Roy trafi do Paldei. Są szanse, że jest to w jakiś sposób związane z tym Poké Ballem, który ma antyczny, prawie mechaniczny wygląd. Piłka z pewnością wygląda na ważną i ma niezwykłe atrybuty Poké Balla: dwie małe dźwignie w pobliżu przycisku, z niebieskimi i czerwonymi kropkami na nich, których nie widać na żadnym innym znanym wcześniej Poké Ballu. Może to być jakiś mechanizm blokujący, ale kolory wydają się być zgodne z kolorami dwóch wersji, co sugeruje związek z legendami.

Długoletni fani Pokémonów mogą pamiętać GS Ball, podobnie specjalny złoty Poké Ball, który powierzono Ashowi na Wyspach Pomarańczowych. Podczas gdy GS Ball miał odgrywać główną rolę w fabule, fabuła nagle została porzucona, a GS Ball został porzucony wraz z Kurtem, postacią, która specjalizowała się w starożytnych technikach wytwarzania Poké Ball. Poké Ball Roya wydaje się to przypominać, ale to, jaki Pokémon może być w środku, jest absolutną tajemnicą. Spekulacje fanów obejmowały wszystko, od „trzeciego legendarnego” Scarlet i Violet, o którym wspomniano tylko w grach, przez zupełnie nowego mitycznego Pokémona, po znajome starsze twarze, takie jak Magearna, mechaniczny Pokémon i mityczny. Warto zauważyć, że postać gracza Scarlet/Violet otrzymuje specjalny Poké Ball zawierający odpowiednio Koraidon lub Miraidon; chociaż wygląda jak zwykły Poké Ball, możliwe, że mógłby być bardziej wyjątkowy dla anime.

Czytaj także  Najlepsza fabuła Sword Art Online nie jest nawet oficjalna, to parodia

Drugi kantoński bohater Pokémon

Pokemon-Riko-Roy-Nowi-bohaterowie

Fani skupili się również na fakcie, że Roy pochodzi z Kanto, wywołując wiele spekulacji na temat jego potencjalnego związku z innymi postaciami. Jednym z natychmiast popularnych porównań było Goh, który ma podobny odcień skóry i ma pewne cechy włosów z Royem. Chociaż spekulacje na temat pochodzenia są nieco przedwczesne, biorąc pod uwagę, że nie ma obecnie żadnych wskazówek na temat związku z poprzednim anime, interesujące jest, że Roy pochodzi z Kanto, podobnie jak Ash. Czy to może być znak, że jego Poké Ball zawiera Pokémona bardziej związanego z Kanto, takiego jak Mew? Mew z pewnością związałby go z Gohem, którego celem podczas Podróży było spotkanie (i najlepiej złapanie) Mew.

Ponieważ nowe anime Pokémon ma zadebiutować 14 kwietnia, fani mają jeszcze trochę czasu na zastanowienie się, zanim pojawią się jakieś solidne odpowiedzi.

Źródło: Twitter

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *