Chociaż Ash może odchodzić od anime Pokémon, zaczyna wyglądać na to, że ulubieni przez fanów postacie Jessie, James i Meowth z Zespołu R mogą zostać w nowej serii.

Trio Zespołu R pojawiło się po raz pierwszy w drugim odcinku serii i było częścią serialu dłużej niż jakiekolwiek postacie inne niż Ash i Pikachu. Podczas gdy Ash miał wielu towarzyszy podróży na przestrzeni lat, Jessie i James byli stałym elementem serii. Podczas gdy ich fragment „Wybuch Zespołu R” w końcu się zestarzał, anime zaczęło robić więcej z tymi postaciami, często skupiając się na nich, gdy próbują robić rzeczy, które w ogóle nie dotyczą Asha, lub po prostu żyją swoim życiem, na przykład jak wtedy, gdy zespół podjął pracę w niepełnym wymiarze godzin w Aloli, a nawet samodzielnie zdobył kryształy-Z. W najnowszej serii, Journeys, Jessie i James podróżowali nawet do innych miejsc, zabierając ich z dala od Asha.

Kontynuując ten trend, kilka ostatnich odcinków Journeys zawierało segment po napisach zatytułowany „Ekspedycja zespołu rakietowego, która stoi przy złu miłości i prawdy”, skupiający się wyłącznie na trio, które rozpoczęło się po wielkim zwycięstwie Asha na Światowej Koronacji Pokémonów Seria. Jessie, James i Meowth zostają wysłani do Paldei, nowego regionu od Scarlet i Violet, i w ciągu trzech filmów krótkometrażowych spotykają każdego z starterów Paldei: Quaxly, Fuecoco i Sprigatito. Nie są jednak w stanie schwytać żadnego z nich, a każde krótkie zakończenie w opisanym starterze ucieka.

Zespół R w Paldei zostaje?

Pokemon-Team-Rocket-Paldea

Paldea będzie oczywiście miejscem akcji nowej serii anime i domem jej nowych bohaterów, którzy po raz pierwszy zostali pokazani światu, stojąc obok trzech starterów. To ciekawe, że anime oderwie Zespół R od Asha w tym momencie i wyśle ​​ich do zupełnie nowej lokalizacji tylko dla tych trzech szortów. Wydaje się prawdopodobne, że ma to na celu ustanowienie przejścia z dala od Asha, dając Zespołowi R szansę na spotkanie nowych bohaterów i rozwinięcie z nimi rywalizacji. Sprowadzenie ulubionych przez fanów postaci, takich jak Zespół R, z pewnością wiele by zrobiło, aby polubić nowe anime dla fanów, potwierdzając, że nowa seria nadal ma miejsce w tym samym świecie. Posiadanie stałej funkcji, takiej jak Zespół R Pokémona, nawet jeśli nie są bohaterami, pomaga całemu anime wydawać się spójne. Nie oznacza to, że Zespół R musi pojawiać się w każdym odcinku, jak to często bywało w przeszłości. Zespół R może być używany oszczędnie, pojawiając się tylko wtedy, gdy ma to największy sens, na przykład gdy duży incydent zwraca uwagę nowych bohaterów.

Czytaj także  My Hero Academia: Every Hero & Villain That Died In Season 6's Finale

Podczas gdy nie wiadomo, czy Zespół R (lub jakikolwiek inny aspekt starego anime Pokémon) będzie kontynuowany w nowej serii anime Pokémon, stworzyli wygodny sposób, aby te postacie pojawiły się ponownie w dowolnym momencie, pozostawiając je w ta sama lokalizacja.

Więcej: Sekretny powód, dla którego Ash porzuca swojego Pokémona to Brock i Misty

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *