Podczas gdy matka Asha w Pokémon stała się większą postacią w ostatnich latach, ojciec Asha był niczym innym jak tajemnicami, o jego istnieniu tylko od czasu do czasu wspominano. Teraz, po raz pierwszy w historii serii, Ash ma szansę ponownie się z nim spotkać, ale jeśli chodzi o Asha, sprawy rzadko idą zgodnie z planem.

Ojciec Asha został po raz pierwszy wspomniany w drugim odcinku serialu przez jego matkę, w kontekście oświadczenia o tym, że podróż z Pallet Town do Viridian City zajęła mu cztery dni podczas jego własnej podróży Pokémon. Ojciec Asha był również przywoływany w ostatnich filmach (I Choose You! i Secrets of the Jungle), ale ponieważ mają one miejsce w odrębnej kontynuacji anime, niewiele można z tego wyciągnąć. Poza tą garstką wzmianek prawie nic o nim nie wiadomo, od jego pracy po zainteresowania, a nawet wygląd.

Odcinek specjalny „Pokémon: The Distant, Blue Sky” rozpoczyna się, gdy Ash trochę pływa i toczy walkę Pokémon z nowym przyjacielem, zanim dotrze do najbliższego Centrum Pokémon i odbierze telefon od swojej matki, Delii, z pytaniem, czy może spotykają się w miejscu zwanym Miastem Tonari, które wydaje się być w Kanto. Będzie tam następnego dnia, aby spotkać się z jego ojcem, a podekscytowany Ash odchodzi. Podczas podróży Ash spotyka niezwykłego chłopca, który zadaje pytania na temat Pokémonów i ostatecznie prowadzi Asha do domu w środku tajemniczego lasu. Przez gigantyczne okna Ash widzi mężczyznę malującego sceny z nieba w środku, ale zostaje zauważony przez swoją żonę. Jednak nowy przyjaciel Asha, Haruto, nagle znika. Okazuje się, że Haruto był zmarłym dzieckiem tej pary, które nigdy nie wyruszyło we własną podróż z Pokémonami. Ash używa swoich mocy aury, aby pozwolić upiornemu Haruto pogłaskać Pikachu, zanim w końcu wyruszy w podróż. Niestety, kiedy Ash przybywa do Centrum Pokémonów, jego ojciec już musiał wyjść, więc nie mogą się spotkać, a publiczność nigdy go nie widzi. Ojciec Asha zostawia jednak prezent: nową czapkę Ligi Pokémon, identyczną jak jego oryginalna.

Czytaj także  Oryginalne pochodzenie Faye Cowboya Bebopa dowodzi, gdzie Netflix popełnił błąd

Ostatnia podróż Asha do Pokémona może polegać na spotkaniu z ojcem

Pokemon: Matka Asha dzwoni do niego, aby zobaczyć, czy może spotkać się z ojcem.

To bardzo interesujący wybór, by drażnić ojca Asha tak nagle po odejściu, nawet nie wspominając o nim przez ponad tysiąc odcinków. Ash nie tylko tęsknił za ojcem; Delia wyraźnie stwierdza, że ​​jego ojciec wyjechał w nagłym wypadku i udał się w bardzo odległe miejsce. Biorąc pod uwagę, że ogłoszono już, że Ash wystąpi w jedenastoodcinkowym miniserialu, czy to możliwe, że ostatnim zadaniem Asha będzie odnalezienie i spotkanie ojca? Mając za sobą niedawne zwycięstwo w Pokémon World Coronation Series, Ash nie ma lepszego czasu, aby pokazać swojemu tacie wszystko, co osiągnął. Nawet w grach bohaterowie Pokémonów rzadko mają ojców; często wspomina się, że pracują za granicą, aby wyjaśnić swoją nieobecność, i wydaje się, że dotyczy to również Asha. Ale Ash ma teraz szansę to wszystko zmienić i byłoby dziwacznym wyborem narracyjnym, gdyby teraz przywołał ojca i nic z tym nie zrobił.

Ostatnie odcinki z Ashem rozpoczną się 13 stycznia 2023 roku w Japonii, więc fani nie będą musieli długo czekać, aby dowiedzieć się, czy jego ojciec będzie miał znaczenie w finale anime Pokémon.

Więcej: Dlaczego Pokémon musi naprawić Zespół R w celu jego wielkiego ponownego uruchomienia

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *