Ash Ketchum i Pikachu opuszczają anime Pokémon przed nową serią Pokémon w 2023 roku. Po bardzo celebrowanym zwycięstwie Asha w World Coronation Series, które jest prawdopodobnie najbardziej imponującym wyczynem Asha od początku serii Pokémon w 1997 roku, widzowie nie mogli przestać się zastanawiać, co będzie z Ashem w przyszłych sezonach Pokémon. Zwycięstwo Asha w World Coronation Series zamknęło Asha na wiele sposobów, co doprowadziło do spekulacji, czy Ash opuści anime Pokémon, a nawet czy historia zostanie uruchomiona ponownie.

Podczas gdy upływ czasu w anime Pokémon może być nieco trudny, widzowie śledzili Asha Ketchuma przez ostatnie 25 lat w kilku różnych miejscach i przygodach. Stworzony wyłącznie dla anime Pokémon, Ash szybko okazał się czymś więcej niż tylko „innym Czerwonym” i zdobył swoje miejsce wśród najbardziej kultowych bohaterów anime wszechczasów wraz z imionami takimi jak Goku, Naruto i Luffy.

Teraz Pokémon oficjalnie ogłosił (za pośrednictwem Twittera), że Ash Ketchum opuszcza anime Pokémon przed 2023 rokiem. Innymi słowy, Pokémon Ultimate Journeys: The Series to ostatni sezon Pokémon Asha. Biorąc pod uwagę, że Ash i jego towarzysz Pikachu są na zawsze razem, Pokémon Ultimate Journey: The Series będzie również ostatnim sezonem Pokémon Pikachu. To powiedziawszy, Ash i Pikachu powrócą w 11-odcinkowej limitowanej serii Pokémon o nazwie Pokémon Aim To Be A Pokémon Master, która rozpocznie się w styczniu 2023 r. Oczekuje się, że ten specjalny limitowany sezon Pokémon zakończy historię Asha i Pikachu i powróci Brock i Misty. Następnie, począwszy od kwietnia 2023 r., rozpocznie się nowa seria Pokémon, podążająca za dwoma nowymi postaciami w regionie Paldea.

Wszystko, co wiemy o następnej serii Pokémon

Następny sezon Pokémon będzie zapożyczony z gier Pokémon Scarlet i Pokémon Violet. Następny sezon Pokémon będzie kontynuacją Liko i Roya, dwóch postaci stworzonych wyłącznie na potrzeby przyszłego sezonu Pokémon. Jako adaptacja gier Pokémon Scarlet i Violet, następna seria Pokémon będzie miała miejsce w regionie Paldea i dlatego będzie zawierała trzy startery Paldea. W związku z tym ci, którzy ostatnio musieli wybierać między Sprigatito, Fuecoco i Quaxly, będą mogli zobaczyć, jak trzy startery Pokémon Scarlet i Violet otrzymują leczenie anime. Idąc za zwiastunem nowej serii Pokémon, Liko będzie miała Sprigatito jako swojego startera.

Czytaj także  Ash's 10 Strongest Pokémon (Other Than Pikachu)

Czy nowi bohaterowie Pokémonów dorównają Ashowi i Pikachu?

Ash i Pikachu w Pokemonach

Porównania między nowymi bohaterami Pokémon i Ashem z pewnością będą nieuniknione, ponieważ anime Pokémon podąża za Ashem od prawie trzech dekad. Pierwsza seria Pokémon bez Asha i Pikachu będzie punktem zwrotnym dla serii Pokémon i ujawni, czy anime Pokémon może być kontynuowane bez jego najsłynniejszego Pokémona, Pikachu. Biorąc pod uwagę, jak Ash i Pikachu byli głównymi bohaterami dziesiątek różnych adaptacji Pokémonów, ciekawe będzie, czy Liko i Roy będą kontynuować anime Pokémon przez wiele sezonów, czy też Pokémon będzie częściej zmieniał głównych bohaterów.

Podczas gdy odejście Asha i Pikachu z anime Pokémon może być dla niektórych rozczarowaniem, 25-letnia spuścizna Asha i Pikachu na zawsze wpłynie nie tylko na Pokémony, ale także na inne franczyzy. Historia Asha ma już kilka „doskonałych zakończeń”, ale wygrana w World Coronation Series może być najlepszym z nich. Teraz Pokémon będzie miał szansę poznać nowych głównych bohaterów wraz z nowymi Pokémonami w ekscytującej przyszłości serii.

Dalej: Pierwszy film Pokémona jest poważnie niedoceniany, a jego zły remake to potwierdza

źródło: pokemony

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *