Pomimo tego, że są jednymi z najbardziej ukochanych statków fanów w Pokémon, Ash i Misty udowodnili, że nie są jedną z długoterminowych par serii. Na przestrzeni lat anime przedstawiało głównemu bohaterowi licznych towarzyszy. Jednak ze wszystkich dziewczyn, z którymi Ash się przyjaźnił, żadna nie była tak blisko potencjalnego związku jak Serena.

Pokémon zaczął być nadawany w Japonii w 1997 roku, a rok później ukazał się w języku angielskim. Od samego początku fani mieli wiele statków, którym kibicowali. Jednym z oryginalnych par w serii anime Pokémon byli Ash i Misty, chociaż związek nigdy nie został w pełni rozwinięty. Biorąc pod uwagę wiek bohaterów i wiek początkowej publiczności, ma sens, że na początku nie byłoby żadnych oficjalnych relacji. Jednak po dwudziestu pięciu latach wciąż nie było zbyt wielu romantycznych wydarzeń dla wieloletniego bohatera serii, Asha.

Ash, Brock i Misty podróżowali razem przez kilka pierwszych sezonów serialu. Kilka momentów i piosenek z serialu (i filmów) sugerowało, że Misty żywiła romantyczne uczucia do Asha. Jednak nigdy nie zostały one w pełni rozwinięte. W rzeczywistości nowy „rywal” został ostatecznie wprowadzony w znacznie późniejszym sezonie (Pokémon XY), który najwyraźniej miał z nim większe szanse: Serena. Jeśli chodzi o statki fanów, zazwyczaj istnieją dwie grupy: PokéShipping (Ash i Misty) i AmourShipping (Ash i Serena). Chociaż nie jest w serii tak długo, jak w anime, Serena zrobiła krok, którego Misty nigdy nie zrobiła.

Serena jest Prawdziwą Miłością Asha w anime Pokémon, nie Misty

pokemony misty i serena

Serena poznała Asha, gdy oboje byli małymi dziećmi, zanim ostatecznie zostali towarzyszami podróży, podobnie jak Ash i Misty. W XY i XYZ bardzo wyraźnie widać, że Serena się w nim podkochuje, a nawet dyskutują o tym inne postacie – w tym romantyczna rywalka Sereny, Miette. Podczas gdy dwaj trenerzy nadal nie mieli oficjalnego związku, podobnie jak Ash i Misty, dorozumiany pocałunek NAPRAWDĘ miał miejsce, gdy sezony, w tym Serena, dobiegały końca i obaj pożegnali się ze sobą. Misty pojawiła się kilka razy po pożegnaniu, a Serena jeden, ale żaden z nich nie wykazał dalszych romantycznych postępów. Uczucia Misty były drażnione w Pokémon the Movie 2000, odcinku Misty Meets Her Match! w Pokémon: Adventures in the Orange Islands oraz w piosenkach „Misty’s Song” (Pokémon: 2.BA Master) i „He Drives Me Crazy” (Totally Pokémon), które mają być przez nią śpiewane i omawiają uczucia, które może nie udostępniaj otwarcie. Obie dziewczyny walczyły z Pikachu Asha, chociaż Serena zaangażowała ją w podszywanie się pod niego podczas bitwy, gdy był chory, a obie dziewczyny miały również opiekę podczas epizodów chorobowych – powszechny trop romansowy w anime.

Czytaj także  Chainsaw Man's Anime Makes Denji More Powerful Than The Manga

Pomimo każdego z tych dokuczań i wszelkich innych potencjalnych romantycznych zainteresowań po drodze (Melody w Pokémon the Movie 2000, Latias/Bianca w Pokémon Heroes, Miette w Pokémon XY/Pokémon XYZ), Ash nie ujawnił w pełni żadnych romantycznych uczuć do żadnego ze swoich towarzysze. Powszechnie wiadomo, że ceni swoich towarzyszy, a także czas, który z nimi spędził, ponieważ powiedział, że za nimi tęskni lub ma pamiątki o nich, które nadal nosi (np. przynęta wędkarska przypominająca Misty). Wydawał się również zazdrosny w przeszłości, szczególnie podczas ery Pomarańczowych Wysp Pokémona. Jednak seria odmówiła oficjalnego dopasowania dla niego. Nawet w pierwszym powrocie Sereny w Pokémon Journeys, domniemany pocałunek i ich potencjalne uczucia do siebie nigdy nie są poruszane. Jednak była jedyną dziewczyną w Pokémon, która była najbliżej zadeklarowania swoich uczuć do Asha i zrobiła krok dalej w ich ujawnieniu.

Dalej: The Pokémon Anime Naprawiono największą dziurę fabularną Sword & Shield

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *