Anime Pokémon było w końcowych odcinkach w ostatnich tygodniach, przygotowując się do wysłania Asha i wprowadzenia nowej generacji trenerów, którzy chcą zostać Mistrzami Pokémonów. Jednak nawet zanim wyjdzie za drzwi, pojawia się wiadomość, że Ash nie zniknie na dobre.

Według wywiadu dla japońskiego magazynu Otomedia, zebranego przez comicbook.com, dyrektor wykonawczy anime Pokémon, Kunihiko Yuyuama, zasugerował, że to tylko „kwestia czasu”, zanim Ash i Pikachu ponownie pojawią się w Pokémon po ich odejściu. Yuyuama stwierdził również, że widzi Asha jako mającego „wiecznie 10 lat”, co sugeruje, że gdyby Ash pojawił się ponownie, fani powinni spodziewać się, że zobaczą go mniej więcej takim, jakim był zawsze, a nie jako dorosły.

Pokémon wciąż odmawia postarzania popiołu

Pokemon: Ash, Misty i Brock pojawiają się w Dąż do bycia mistrzem.

Dyskusja na temat powrotu Asha przed jego całkowitym odejściem z serii może wydawać się przedwczesna, ale nawet możliwość jego powrotu porusza kilka interesujących kwestii. Po pierwsze, oznacza to, że nowe anime Pokémon będzie rzeczywiście osadzone w tym samym świecie, co oryginał, co oznacza, że ​​oprócz Asha może pojawić się wiele innych postaci (na przykład Zespół R Pokémona), prawdopodobnie na długo przed Ashem. Sugeruje to również, że ton nowego anime będzie bardzo podobny do tego z anime, które fani znają i kochają, co jest prawdopodobnie ostatnim gwoździem do trumny bardziej surowego spojrzenia na świat Pokémonów (jakby to już nie było dany). Komentarz Yuyuamy na temat tego, że Ash ma „wiecznie 10 lat” obala również wiele teorii fanów na temat nowych bohaterów, Riko i Roya, potencjalnie będących dziećmi Asha lub innych postaci, lub Asha pełniącego rolę mentora jako starsza postać w seria, podobna do innych serii kontynuacji anime, takich jak Boruto czy Yashahime. Jeśli Ash wejdzie w interakcję z Riko i Royem, będzie na tym samym poziomie co oni, tylko jeden młody trener do drugiego.

Czytaj także  Boruto Nerfs Its Most Powerful Character At a Critical Moment

Oczywiście te stwierdzenia nie są obietnicami ani oznakami czegoś solidnego; to po prostu ogólny wgląd w sposób myślenia twórców anime Pokémon. Jest prawdopodobne, że Ash nie pojawi się w nowym anime przez dłuższy czas, chyba że będzie to moment „przekazania pochodni” w pierwszym odcinku, podobny do przejścia między Yu-Gi-Oh! i Yu-Gi-Oh! GX. Pojawienie się Asha w nowym anime Scarlet and Violet prawdopodobnie przyćmiłoby nowych bohaterów, co absolutnie nie jest tym, czego twórcy chcieliby, gdy te postacie wciąż są ustalane. Kiedy jednak w końcu się pojawi, fani mogą spodziewać się, że jego powrót będzie sporym wydarzeniem.

Gdy fani przygotowują się do pożegnania z klasycznym anime Pokémon oraz Ashem i Pikachu, wiedza, że ​​drzwi są otwarte na powrót Asha, może nieco ułatwić to pożegnanie. Ash może nie pojawiać się już co tydzień na Pokémonach, ale wciąż jest w trakcie poszukiwań przygód, a serial pewnego dnia go dogoni.

Więcej: Reboot Pokémon otrzymuje aktualizację ze szczegółami dotyczącymi nowych bohaterów i historii

Źródło: Comicbook.com

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *