Większość gier Pokémon nie jest znana z opowiadania historii, a zwłaszcza Sword and Shield spotkały się z ostrą krytyką na froncie fabuły. Jednak anime Pokémon dokonało jednej prostej zmiany, która natychmiast zmieniła złoczyńcę Galara z nierozsądnego w zrozumiałego.

Fabuła Miecza i Tarczy obracała się wokół Punktów Mocy, w których Pokémony są w stanie dynamaksować i generowane przez nie cząsteczki Galar. Lider Ligi Pokémon, przewodniczący Rose, jest bardzo zaniepokojony tym, że w regionie Galar może zabraknąć paliwa do zasilania ich sieci i uważa, że ​​cząstki Galar są kluczem do nieskończonej mocy. Początkowo wszystko to brzmi rozsądnie, ale wyraźnie stwierdzono, że problemy z zasilaniem Galara są oddalone o tysiąc lat, a Rose nie chce czekać nawet jednego dnia, aby wprowadzić swój plan w życie. Pytanie, które pozostaje bez odpowiedzi w Sword and Shield, brzmi po prostu: dlaczego Rose tak się niecierpliwi, jeśli chodzi o rozwiązanie tego problemu?

Anime Pokémon adaptuje główną historię Miecza i Tarczy w czteroodcinkowym wątku, umieszczając Asha i Goha w historii w bardziej aktywnej roli, niż kiedykolwiek gracz otrzymuje w grze. Czempion Asha i Galara, Leon, konfrontuje się z przewodniczącym Rose w związku z tym planem, ponieważ powoduje to, że Pokémon losowo dynamakuje na wsi i prowadzi do ogromnych zniszczeń mienia. Dla Rose to wszystko jest akceptowalną ceną za plan. Następnie wyjaśnia poprzez retrospekcję, że gdy był młody, jego ojciec pracował w kopalniach węgla, aby pomóc Galarowi zaopatrywać się w energię, ale wypadek górniczy doprowadził do jego śmierci. Przewodniczący Rose nie tylko chce rozwiązać problem braku energii za tysiąc lat – on wyraźnie próbuje znaleźć rozwiązanie kryzysu energetycznego, który jak najszybciej położy kres wydobyciu węgla, aby żadne dziecko nie musiało tego potrzebować. cierpieć tak, jak kiedykolwiek.

Nowa historia Rose lepiej wyjaśnia jego działania

Pokemon-Sword-Shield-Młody-przewodniczący-Rose

W Sword and Shield nie ma żadnej historii dla Rose, co sprawia, że ​​jego plan wydaje się bardziej niż trochę szalony. Chociaż pochodzenie i działania Rose w anime nadal nie są najbardziej logiczne, przynajmniej mają sens na poziomie emocjonalnym. Kwestia ucieczki od węgla jest bardzo bliska Rose, więc oczywiście nie myśli racjonalnie, gdy rozwiązanie jest prawie na wyciągnięcie ręki. Pomaga również to, że anime nie ustala planu Rose dokładnie tego samego dnia, co finały turnieju, a mistrz Leon jest bardziej aktywnie przeciwny Rose niż w grach. Wszystkie te czynniki łączą się, aby przedstawić znacznie bardziej spójną wersję wydarzeń niż gry, a nowa historia Rose jest spoiwem, które łączy to wszystko razem.

Czytaj także  Yamcha Actually Beat One Dragon Ball Villain Goku Couldn't

Nawet jeśli dobra historia zwykle nie jest punktem sprzedaży gier Pokémon, nie ma powodu, dla którego nie mogliby mieć lepszych, bardziej umiejętnie opowiedzianych historii niż oni. Jeśli już, ta adaptacja fabuły udowadnia, że ​​zmiany, które Sword i Shield musiały ulepszyć, nie były wcale takie trudne do wdrożenia. Fani będą musieli poczekać na debiut Scarlet i Violet, aby zobaczyć, czy narracja się poprawiła, ale jeśli nie, anime Pokémon będzie tam, aby ponownie to naprawić.

Dalej: Jeden niedoceniany Pokémon to czyste paliwo koszmaru, a Team Rocket to udowadnia

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *