Wiadomość o powstawaniu serii Indiana Jones w LucasFilm na początku tego tygodnia była ekscytująca dla fanów serii filmowej prowadzonej przez Harrisona Forda, ale nie była też wielką niespodzianką. Gdy Ford zawiesił bat w nadchodzącym filmie Indiana Jones 5, dziedzictwo franczyzy jest czymś, co Disney i LucasFilm rozważają już od jakiegoś czasu. W nowym raporcie Jeffa Sneidera na temat podcastu The Hot Mic zasugerowano, że nowa seria będzie koncentrować się na zaskakującej postaci związanej z nieustraszonym archeologiem i będzie prequelem Poszukiwaczy zaginionej Arki.

To nie pierwszy raz, gdy serial telewizyjny, którego akcja toczy się przed wyprodukowaniem oryginalnego filmu o Indianie Jonesie, został wyprodukowany, ponieważ The Young Indiana Jones Chronicles zrobiło to w 28 odcinkach w latach 1992/1993, kiedy Sean Patrick Flanery i Corey Carrier dzielili tytułową rolę w serialu , w którym wystąpił także George Hall jako „stary Indy” i jeden gościnny występ Forda. Serial został szybko odwołany po złych ocenach pomimo dużego budżetu. Następnie wokół serialu nakręcono cztery filmy telewizyjne, a sam serial został ponownie zmontowany w 22 filmach telewizyjnych pod wspólnym tytułem The Adventures of Young Indiana Jones . Według Sneidera, tym razem seria prequeli skupi się na Abnerze Ravenwoodzie, ojcu Raiders Karen Allen i mentorze Henry’ego Jonesa Jr. Sneider powiedział:

„Słyszałem, że seria Indiana Jones jest prequelem Poszukiwaczy zaginionej Arki, który będzie podążał za ojcem Marion. Powiedziano mi, że jest on głównym bohaterem serii Indiana Jones”.

Czy prequel Indiany Jonesa, który nie koncentruje się na Indianie Jonesie, to dobry pomysł?

Lucasfilm spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Gdy Harrison Ford wkrótce zakończy swoją karierę jako Indiana Jones, a wielu fanów wierzy, że podobnie jak wiele popularnych ikon kina, każdy, kto gra tę postać, niezależnie od tego, czy jest młodszy, czy starszy, zawsze będzie walczył o to, by być postrzeganym w ten sam sposób. seria osadzona w świecie Jonesa, ale nie będąca bezpośrednio o nim, może nie być zła.

Czytaj także  Doctor Who Showrunner wyjaśnia mylącą regenerację kostiumów Davida Tennanta

W Raiders of the Lost Ark Abner Ravenwood jest często wspominany i nadal jest wspominany w całej serii, mimo że tak naprawdę nigdy nie pojawił się w żadnym z filmów, programów ani innych mediów w historii IP. Z tego powodu rozpoczęcie od prawie czystej karty może oznaczać, że prequel oparty na Indianie Jonesie, obejmujący tak nierozwiniętą część mitologii filmów, zapewni LucasFilm duże płótno do pracy bez nadepnięcia na zbyt wiele palców w tym procesie.

Na razie wszystko to dotyczy przyszłości, a LucasFilm z radością potwierdzi lub obali te i inne doniesienia na temat serialu w odpowiednim czasie. Najpierw jednak będzie łabędzi śpiew samego prowadzącego. Indiana Jones 5 nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, chociaż krążyły pogłoski, że można by go po prostu nazwać „Indiana Jones”, ale w końcu pojawi się w kinach latem przyszłego roku, 30 czerwca 2023 r., Przynosząc sagę do tego, na co liczą fani. odpowiednie zakończenie serii, która rozpoczęła się nieco ponad 40 lat temu.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *