Recenzje filmu akcji Samolot właśnie wylądowały, więc czy to będzie lądowanie, podczas którego wszyscy pasażerowie będą klaskać? A może Samolot jest równie katastrofalną katastrofą, jak ta, która rozpoczyna film? Na szczęście wygląda na to pierwsze, ponieważ Gerard Butler i Mike Colter tworzą wciągającą parę bohaterów, którzy próbują uratować zakładników przed grupą uzbrojonych bojowników.

Zaczynamy od Juliana Romana z MovieWeb, który pochwalił główną rolę Butlera i oświadcza, że ​​gwiazda Angel Has Fallen nadal jest mile widzianym towarem w filmach akcji.

„Butler sprawia, że ​​Torrance jest wiarygodny w każdych okolicznościach. Fantastycznie lata samolotem, uspokaja przerażonych pasażerów, a potem przypina karabin szturmowy, by zająć się interesami. Ma zakres emocjonalny z powagą i dominującą fizyczną prezencją. Ważne elementy, które towarzyszą złowrogiej strzelaninie do ogólnego sukcesu. Butler nadal jest zaufanym towarem akcji.

Pochwały dla Plane są kontynuowane przez Owena Gleibermana z Variety, który chwali film za to, że jest w stanie doskonale przeskoczyć od thrillera o katastrofie lotniczej do ucieczki z filmu do przygody z kumplem.

„Samolot to thriller lotniczy, który zmienia się w thriller o ucieczce z porwania, który zmienia się w thriller kumpla Defiant Ones, który zmienia się w thriller o kontroli misji, który ponownie zmienia się w thriller lotniczy. Ale fakt, że to wszystko naraz działa na jego zaleta. Jean-François Richet, francuski reżyser dramatu kryminalnego (Mesrine), który stał się prostym stylistą filmów akcji na emigracji (Ojciec krwi), przeskakuje gatunki tak, że żaden z nich nie jest mile widziany. Film ma sympatyczny walor użytkowy, zakorzeniony w rozpoznawalne zachowanie, które prawie wydaje się pochodzić ze świata sprzed Sly-and-Arnold”.

Siddhant Adlakha z IGN nazywa Plane „zaskakująco uziemionym” i świetnie się bawił podczas akcji. Jednak jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek została uznana za klasykę gatunku.

Czytaj także  Johnny Depp Finally Returns as Captain Jack Sparrow...But Not For Pirates 6

„Płaszczyzna, zaskakująco solidny thriller akcji, to umiejętnie zrealizowany pojazd Gerarda Butlera o pilocie, który próbuje uratować swoją załogę przed nienazwanymi bojownikami z pomocą niebezpiecznego uciekiniera. Jego kilka odrobiny polotu może nie umocnić go jako klasyka gatunku, ale wystarczą, by przez chwilę było zabawnie”.

Tymczasem David Ehrlich z IndieWire pochwala Samolot za zabieranie pasażerów dokładnie tam, gdzie chcą.

„Samolot może nie zabierze Cię tam, gdzie nigdy wcześniej nie byłeś, ale jeśli kupujesz bilet na film „Samolot”, są szanse, że zabierze Cię dokładnie tam, gdzie chcesz”.

Jednak nie wszystko jest pozytywne, ponieważ Lena Wilson z The Wrap twierdzi, że Plane nie znajduje złotego środka między głupotą a powagą.

„Nie ma powodu, aby oczekiwać tutaj treści godnych nagród. Ale Plane byłby mniej oszałamiający, gdyby traktował siebie trochę mniej lub dużo poważniej. Może ten film byłby bardziej satysfakcjonujący, gdyby skupiał się na kilku zapadających w pamięć postaciach i narazić ich na prawdziwe niebezpieczeństwo lub wyrzucić przyzwoitość przez okno i pójść na kilka zabójstw gonzo. W tej chwili Plane oferuje ci to, co robi prawie każde średnie doświadczenie lotnicze: orzeszki ziemne.

Wreszcie, chociaż Plane nie otwiera nowych możliwości, Frank Scheck z THR nie mógł nie być zakochany w Butlerze i Colterze oraz rozsądnej akcji.

„Płaszczyzna o banalnym tytule nie wkracza na nowy grunt kinowy, czując się jak rutynowa gra akcji, w której w latach 60. mogli zagrać Rod Taylor i Jim Brown. Ale spełnia swoje zadanie, a to więcej, niż można powiedzieć dla większości filmów gatunkowych w dzisiejszych czasach”.

Samolot ma wylądować w kinach w piątek

Lionsgate

Samolot zaczyna się, gdy pilot Brodie Torrance ratuje swoich pasażerów przed uderzeniem pioruna, wykonując ryzykowne lądowanie na rozdartej wojną wyspie — tylko po to, by odkryć, że przetrwanie lądowania to dopiero początek. Kiedy większość pasażerów zostaje wzięta jako zakładnicy przez niebezpiecznych rebeliantów, jedyną osobą, na którą Torrance może liczyć, jest Louis Gaspare, oskarżony o morderstwo, transportowany przez FBI. Aby uratować pasażerów, Torrance będzie potrzebował pomocy Gaspare’a i dowie się, że Gaspare to coś więcej niż na pierwszy rzut oka.

Czytaj także  Anya Taylor-Joy ujawnia, że ​​została graczem dzięki roli księżniczki Peach

W reżyserowanym przez Jean-François Richeta filmie Plane występują Gerard Butler, Mike Colter, Daniella Pineda, Yoson An, Remi Adeleke, Haleigh Hekking, Lilly Krug, Joey Slotnick, Oliver Trevena i nowicjusz Kelly Gale.

Samolot ma zostać wydany 13 stycznia.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *