Pomimo lat wydań, Pokémon nadal nie udostępnił swoich pierwszych błyskotek w grach wideo z serii. Anime wcześnie wprowadziło shinies, a kilka pierwszych było jednymi z najbardziej pamiętnych w serii. Jednak fani nigdy nie byli w stanie złapać ani posiadać tych iteracji w swoich kolekcjach, aby włączyć je do drużyn.

Pokémon zaczął jako gra wideo, ale szybko rozwinął się w serię mangi i anime trwającą dwadzieścia sześć lat (i nadal jest silna). Anime zadebiutowało w 1997 roku, rok po igrzyskach. W drugiej generacji gier programiści włączyli Shiny Pokémon – gatunek o alternatywnym kolorze – wraz z wprowadzeniem czerwonego Gyaradosa w Pokémon Silver i Pokémon Gold w 1999 r. (wydanie w Japonii, wydanie w USA: 2000). Jednak kilka innych gatunków poprzedziło to włączenie w ciągu pierwszych dwóch sezonów anime, w tym dwie popularne iteracje.

W dwudziestym pierwszym odcinku serii (wydanym w Japonii w 1997 iw USA w 1999), zatytułowanym „Bye-Bye Butterfree”, pojawia się pierwszy błyszczący Pokémon; różowy Butterfree. W tym bardzo emocjonalnym odcinku Ash’s Butterfree zostawia go, by sparował się z samicą Butterfree podczas sezonu godowego gatunku. Obaj odlatują w zachód słońca po tym, jak Butterfree Asha ratuje swoich rówieśników przed Zespołem R, udowadniając swoją wartość jako partnera alternatywnego koloru potencjalnego partnera. Ta wersja Butterfree nigdy nie pojawiła się w żadnej z gier, a główny oficjalny błyszczący miał zielone oczy i różowe skrzydła. Iteracja anime ma różowe ciało, a wszystkie inne kolory mają taki sam wygląd i jest prawdopodobnie o wiele bardziej oszałamiająca.

Pink Butterfree i Crystal Onix to Błyszczące Odmiany Pokémonów, na które zasługują fani Pokémonów

różowy maślany i krystaliczny onix

Na Wyspach Pomarańczowych pojawiły się również błyszczące Pokémony, aw osiemdziesiątym trzecim odcinku („Poké Ball Peril”) profesor Ivy wspomniał, że niektóre występy będą inne w całym regionie. Doprowadziło to do krótkich przebłysków Pokémona Vileplume’a z naprzemiennymi kolorami płatków i Butterfree z plamami na skrzydłach. Jednak jednym z najbardziej kultowych błyszczących Pokémonów w tym drugim sezonie był Crystal Onix, który pojawił się w odcinku 87, trafnie zatytułowanym „The Crystal Onix”. Ten odcinek został wyemitowany w Japonii w marcu 1999 r., A Pokémon Gold został wydany w listopadzie 1999 r. Pomimo tego, jak oszałamiający był jego projekt wizualny i jak różnił się od każdego innego Onixa z serii do tej pory, nigdy nie pojawił się w grze. Obecnie lśniący Onix ma żółto-zielony odcień – daleko mu do tego, jak piękny jest Crystal Onix.

Czytaj także  Hunter X Hunter ujawnia prawdziwe znaczenie nazwy Trupy Widmo

Podczas gdy wykluczenie Onixa z gier franczyzowych mogło wynikać z braku Wysp Pomarańczowych w grach, pomimo bycia w mandze Pokémon, różowy Butterfree nie ma wymówki, by nie zostać uwzględnionym po tylu latach. Odcinek jest jednym z najbardziej wpływowych emocjonalnie w pierwszym sezonie. To był tak ważny aspekt, że ten moment – ​​w tym różowy Butterfree – pojawił się w kilku retrospekcjach w późniejszych sezonach, a nawet miał ponowną wizytę w filmie Wybieram cię! (2017), pomimo alternatywnej ciągłości we wszechświecie. Komentarz na temat różowego Butterfree pojawia się przypadkowo w złotych i srebrnych częściach serii gier wideo, ale nigdy nie widać pierwszego błyszczącego z anime. Biorąc pod uwagę, jak imponujące są błyszczyki Pokémonów w anime, a zwłaszcza emocjonalny wpływ Butterfree, dziwne jest, że po tylu latach nie uwzględniono tego jako ukłonu w stronę historii serii i anime. Dodanie różowego Butterfree – a nawet Crystal Onix – do przyszłej gry byłoby świetnym ukłonem w stronę wieloletnich fanów Pokémonów, którzy znają szerszą historię błyszczących odmian serii.

Dalej: Jak anime Pokémon naprawiło ogromny problem z zadaniami pobocznymi Sword & Shield

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *