Kiedy fani Dragon Ball myślą o różnicach między Goku i Vegetą, zwykle przychodzą na myśl poglądy poszczególnych wojowników podczas bitwy, ponieważ Goku jest znacznie bardziej wyluzowany i podekscytowany podczas walki, podczas gdy Vegeta jest niezwykle skupiony i traktuje sprawy poważniej. Jednak te pozornie zszyte cechy osobowości nie mogą być dalsze od tego, co wykazali dwaj Saiyanie podczas ich pierwszej walki – co czyni ją przeciwieństwem tego, czego oczekiwaliby obecni fani.

Goku zadebiutował w Dragon Ball w pierwszym rozdziale serii, ale Vegeta pojawił się dopiero ponad dwieście rozdziałów później. Podczas gdy Goku ratował świat przed humanoidalnymi bossami przestępczymi, faszystowskimi reżimami i jednym królem demonów, Vegeta podróżował po kosmosie i podbijał światy w imieniu Lorda Friezy. Podczas swoich podróży Vegeta konsekwentnie rósł w siłę, starając się sprostać imieniu Księcia Saiyan, pomimo faktu, że cała jego planeta została zniszczona, a jego gatunek prawie wyginął. Vegeta stał się najpotężniejszym Saiyaninem z nielicznych ocalałych wojowników, w tym jego partnerów Raditza i Nappy. To znaczy, dopóki nie spotkał innego Saiyanina, który mieszkał na planecie Ziemia przez całe swoje życie – sprawdzonego wojownika i najsilniejszego wojownika na planecie, Goku.

W 228 rozdziale Dragon Ball, autorstwa Akiry Toriyamy, Goku powrócił na Ziemię po treningu z Królem Kaiem na swoim świecie i po raz pierwszy w historii Dragon Ball mierzy się z Vegetą. Walka Goku z Vegetą następuje po jego walce z Nappą, podczas której Goku był w stanie dość szybko i łatwo pokonać nikczemnego Saiyanina. Zwycięstwo Goku sprawiło, że przystąpił do walki z Vegetą z pewną pewnością siebie, mimo że wiedział, że Vegeta jest potężniejszy niż Nappa. Jednak Vegeta szybko przypomniał mu, kto był lepszym Saiyaninem w tej pierwszej bitwie, a on zrobił to z uśmiechem na twarzy.

Czytaj także  Majin Buu Has One Dragon Ball Power That Would Make Frieza Jealous

Vegeta-Goku-Pierwsza walka-manga

W latach, które nastąpiły po tej bitwie, Vegeta jest poważnym i skoncentrowanym wojownikiem w każdej walce, w której bierze udział, i nigdy nie traci czasu na zabawę z przeciwnikiem, zwłaszcza gdy chce, aby zginął tak szybko, jak to możliwe. Ta mentalność walki jest dokładnym przeciwieństwem Goku, który uwielbia łagodzić swoje bitwy bez względu na to, z kim walczą, częściowo dlatego, że chce studiować ich ruchy, ale głównie dlatego, że tak bardzo lubi walczyć, że chce przedłużyć to doświadczenie. Jednak pierwsza bitwa Goku i Vegety, jak pokazano w tym rozdziale, przedstawiała Vegetę żartującego podczas bitwy, gdy bawił się z Goku i nie spieszył się, walcząc z nim, zamiast uwolnić swoją pełną moc i potencjalnie natychmiast zakończyć ziemskiego Saiyanina. Z drugiej strony Goku był początkowo sfrustrowany, ponieważ był mniej zainteresowany stawaniem się silniejszym, a bardziej troszczył się o ochronę swojego syna, przyjaciół i swojej planety.

Chociaż na początku Goku nienawidził tego, że Vegeta nie traktował ich walki poważnie, szybko wpadł w swój długotrwały zwyczaj ekscytowania się podczas walki. Jednak postawa Vegety w ogóle się nie zmieniła, co nadal jest odstępstwem od tego, jak czytelnicy widzieli go podczas bitwy w kolejnych fabułach. Nawet gdy Goku popada w swoją zwykłą mentalność, Vegeta żartujący z nim podczas walki jest ostatnią rzeczą, jakiej fani Dragon Ball mogliby się spodziewać, zwłaszcza podczas pierwszej w historii bitwy między tymi ikonicznymi rywalami.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *