Pomimo faktu, że Piccolo jest jednym z największych bohaterów w historii Dragon Ball (to znaczy po tym, jak wyrósł z obłąkanego złoczyńcy), Piccolo ma paskudny zwyczaj wzmacniania najbardziej śmiercionośnych złoczyńców Dragon Ball.

Piccolo rozpoczął swoją karierę w Dragon Ball jako król demonów Piccolo, który był skoncentrowanym złem boga Ziemi, Kami, wcielonego. Po tym, jak król Piccolo został pokonany przez Goku, wyprodukował jajo zawierające jego reinkarnację – wersję, którą fani Piccolo znają i kochają dzisiaj. Podczas gdy Piccolo początkowo chciał podążać śladami swojego „ojca”, zabijając Goku i wprowadzając świat w chaos, ostatecznie połączył siły z Z-Fighters i od tego czasu stał się jednym z najbardziej oddanych obrońców Ziemi. Wydaje się jednak, że Piccolo nie może pozbyć się swojej wrodzonej złej strony, ponieważ co najmniej trzy razy przypadkowo uczynił potężnych złoczyńców jeszcze bardziej przerażającymi.

W 500 rozdziale Dragon Ball autorstwa Akiry Toriyamy, Gohan jest w trakcie walki z Majin Buu i chociaż miał przewagę na początku walki, Buu zrobił coś, co dało mu znaczącą przewagę: wchłonął Gotenksa i Piccolo . Wcześniej Gohan trenował z Kai swojego wszechświata iz ich pomocą stał się najsilniejszą wersją samego siebie, a być może nawet jednym z najpotężniejszych wojowników w kosmosie. Krótko mówiąc, Gohan był znacznie silniejszy niż Buu, gdy złoczyńca był w swojej podstawowej formie, chociaż kiedy Buu wchłonął Gotenksa i Piccolo, przewyższył nawet Gohana. Podczas gdy Buu otrzymał większość swoich wzmocnień od Gotenksa, jest jedna rzecz, którą zaczerpnął od Piccolo, co dało mu dodatkową przewagę nad Gohanem: inteligencja Piccolo.

Piccolo nieświadomie pomógł Friezie, Cellowi i Majinowi Buu

Piccolo wzmacnia złoczyńców z DBZ.

Buu początkowo miał inteligencję dziecka, ale po wchłonięciu Piccolo stał się znacznie mądrzejszy, a co za tym idzie, znacznie bardziej zabójczy. Chociaż jest to najnowszy przykład przypadkowej pomocy Piccolo złoczyńcy w erze Dragon Ball Z, z pewnością nie był to pierwszy. Dawno temu, na początku DBZ, Piccolo bez powodu opowiedział umierającemu Raditzowi wszystko o spełniającej życzenia mocy Smoczych Kul, a Raditz przekazał tę rozmowę przez swojego zwiadowcę z powrotem do Friezy, który dowiedział się o Smoczych Kulach w ten sposób i wystrzelił jego własna krucjata, aby ich znaleźć – co oznacza, że ​​Piccolo był odpowiedzialny za rozpoczęcie sagi Frieza. Następnie, kiedy Cell cofnął się w czasie, aby osiągnąć najwyższą moc, Cell ukradł moc regeneracji Piccolo – moc, która uczyniła złoczyńcę praktycznie nie do zabicia.

Czytaj także  Naruto's Sequel is the Best Sakura Story in a Decade

Kiedy Piccolo został wchłonięty przez Buu, był to tylko ostatni z długiej linii, w której nieświadomie pomagał najbardziej śmiercionośnym złoczyńcom Dragon Ball stać się jeszcze silniejszymi – niepokojący trend, który niestety (i być może niesprawiedliwie) stawia Piccolo w samym centrum niektórych z największych okrucieństwa w kanonie Dragon Ball.

Dalej: Nawet Yamcha wie, że jest najgorszym wojownikiem Dragon Ball

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *