The Best Man firmy Universal, wyreżyserowany i napisany przez Malcolma D. Lee, miał swoją premierę w kinach ponad dwadzieścia lat temu, ale lojalność i przywiązanie do serii filmowej tylko się wzmocniły na przestrzeni lat. Fani słynnej serii mogą dołączyć do obsady na ostatnie spotkanie w Peacock’s The Best Man: The Final Chapters, gdzie wszystkie osiem odcinków będzie dostępnych do transmisji strumieniowej 22 grudnia. Oficjalny zwiastun limitowanej serii przedstawia bliższe spojrzenie na zamykający rozdział serii.

Obejrzyj zwiastun poniżej.

Nadchodzący serial przenosi widzów z powrotem do życia Harpera, Jordana, Shelby, Lance’a, Quentina, Robyn, Candace i Murcha, po tym jak Harper ma możliwość przekształcenia swojej debiutanckiej książki Unfinished Business w film. Poza pozorną nostalgią i klasycznymi interakcjami między ponownie zjednoczonymi przyjaciółmi, zwiastun oferuje przebłyski ewolucji grupy na przestrzeni lat od The Best Man Holiday, prequela z 2013 roku. Gang zajmuje się odrodzeniem dawnych skarg, nieprzewidywalnymi etapami kryzysu wieku średniego i osobistymi przełomami.

Oryginalna obsada ma powrócić w serialu, a Morris Chestnut, Taye Diggs, Nia Long, Regina Hall, Terrence Howard, Sanaa Lathan, Harold Perrineau i Melissa De Sousa ponownie wcielą się w swoje role w serii. Jedynym członkiem obsady, który nie powraca, jest Monica Calhoun jako Mia.

Malcolm D. Lee wyraża pokrzepiające uczucia na temat zamknięcia franczyzy The Best Man

Tytułowa seria filmów otrzymała wysokie oceny krytyków, a także liczne wyróżnienia i nagrody zarówno dla The Best Man (1999), jak i The Best Man Holiday (2013). W 2000 roku jego twórca Malcolm D. Lee zdobył dwie nagrody Black Reel Awards (najlepszy reżyser i najlepszy scenariusz) oraz nagrodę NAACP dla najlepszego filmu. Był u steru serii The Best Man od samego początku, a ta ostatnia seria stanowi punkt kulminacyjny w wieloletniej karierze Lee.

Czytaj także  Netflix Releases the First 8 Minutes of Outer Banks Season 3

W oświadczeniu na temat serialu The Hollywood Reporter Lee stwierdza:

Teraz bardziej niż kiedykolwiek świat pragnie zobaczyć to, na co pracowałem przez całą swoją karierę: pokrewne, uniwersalne historie o Czarnych i ich człowieczeństwie. Zawsze moją misją było włączanie historii afroamerykańskich do głównego nurtu.

Lee powraca do serii jako współshowrunner, współscenarzysta i współproducent wykonawczy serialu w towarzystwie Dayny Lynne North (Insecure, Veronica Mars, Switched At Birth, Single Ladies), która dzieli te same role. Dodatkowi członkowie obsady serialu to Michael Genet, Yvonna Pearson, Aaron Serotsky, Terrence Terrell, Tobias Truvillion i Eric Scott Ways.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *