Nasze pierwsze spojrzenie na nadchodzącą komedię Paint ujawnia Owena Wilsona, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Wyraźnie zainspirowany historią nieżyjącego już artysty Boba Rossa, Wilson wciela się w rolę malarza telewizyjnego prowadzącego publiczny program telewizyjny w Vermont, którego środki do życia są zagrożone, gdy pojawia się młodszy malarz. Jak donosi Deadline, film został nabyty przez IFC Films w celu wydania w Ameryce Północnej, ostatecznie ożywiając projekt po tym, jak scenariusz po raz pierwszy trafił na Czarną listę w 2010 roku. Pierwsze zdjęcie, widoczne powyżej, przedstawia Carla Nargle’a malującego Wilsona podczas pojawia się w swoim programie telewizyjnym z pędzlem w jednej ręce i drewnianą fajką w ustach.

W opisie filmu czytamy:

Paint podąża za Carlem Naglem, malarzem nr 1 w telewizji publicznej w Vermont, który jest przekonany, że ma wszystko: charakterystyczną trwałą ondulację, niestandardową furgonetkę i fanów wiszących na każdym jego pociągnięciu… dopóki młodszy, lepszy artysta nie kradnie wszystkiego (i wszystkich), których Carl kocha.

Oprócz Wilsona w filmie występują Michaela Watkins (Casual), Wendi McLendon-Covey (Reno 911!), Ciara Renee (Legends of Tomorrow), Lusai Strus (Search Party), Stephen Root (Barry) i Lucy Freyer. Brit McAdams napisała scenariusz i wyreżyserowała film, który został wyprodukowany przez Petera Branta i Sama Maydew.

„Jesteśmy podekscytowani, że w końcu możemy pracować z nieograniczonym i wszechstronnym talentem Owena Wilsona, który bez wysiłku ożywia postać graną przez Carla Nargle’a na podstawie przemyślanego scenariusza i reżyserii Brit McAdams” – powiedziała w oświadczeniu prezes IFC Films, Arianna Bocco. „Paint ma wszelkie zadatki na warte cytowania arcydzieło komediowe i mamy nadzieję, że widzowie w każdym wieku są gotowi na mnóstwo śmiechu i dużo serca”.

W swoim oświadczeniu McAdams zauważył również: „Na każdym etapie tworzenia filmu walczyliśmy o współpracę z utalentowanymi współpracownikami, którzy są również dobrymi ludźmi. Od naszej pierwszej rozmowy IFC wydawało się idealnym domem dla Painta, nie tylko ze względu na jak bardzo kochają ten film i jak bardzo są szanowani w branży, ale także ze względu na to, kim są jako jednostki. Wszyscy jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że umieścili swój podpis na tym zdjęciu.

Czytaj także  Halloween się wreszcie kończy pomaga Peacockowi złamać listę 10 najlepszych transmisji strumieniowych Nielsena

Bob Ross inspiruje nową farbę komediową

Jak widać na pierwszym zdjęciu, same fizyczne podobieństwa wyraźnie wskazują, że Carl Nargle Owena Wilsona jest mocno inspirowany Bobem Rossem. Jak fani będą wiedzieć, Ross po raz pierwszy zyskał wielką sławę jako gospodarz publicznego programu telewizyjnego The Joy of Painting. W każdym odcinku Ross spokojnie rozmawiał z widzami, pracując nad pięknymi obrazami, które zaczął od zera. Ross był gospodarzem serialu od 1983 roku do swojej śmierci w 1994 roku, choć w ostatnich latach pozostał popularny dzięki dostępności programu w transmisji strumieniowej. Nieżyjący już malarz mieszkał również na Florydzie, a nie w Vermont, więc między Rossem i Carlem Nargle będą pewne kluczowe różnice, pomimo ich wielu podobieństw.

Paint pojawi się w kinach 28 kwietnia 2023 r., po czym zostanie udostępniony w wersji streamingowej wyłącznie na AMC+ jeszcze w tym roku.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *