Ostrzeżenie: Spoilery do My Hero Academia Rozdział 372 Niewiele postaci w My Hero Academia miało bardziej tragiczną przeszłość niż Shirakumo, który został zabity, a jego zwłoki okaleczono w Nomu znanego obecnie jako Kurogiri. Pojawiły się wskazówki, że część Shirakumo może nadal tam być, ale w rozdziale 372 wszystko zależy od tego, czy Kurogiri pozostanie lojalnym złoczyńcą, czy też zobaczy, jak jego pierwotna osobowość powraca i pomaga bohaterom.

Shirakumo był przyjacielem Present Mic i Aizawy, który zginął tragicznie (najwyraźniej podczas celowania w Aizawę) przez spadające szczątki podczas pracy nad Bohaterem. Ciało zostało skradzione, a jego oryginalny Dar został użyty w połączeniu ze zdolnością teleportacji, aby stworzyć jeszcze silniejszą wersję, która była kluczowym aspektem planów złoczyńców, dzierżoną przez Nomu, który nie może się sprzeciwić. Kurogiri został jednak schwytany przez bohaterów i ciężko pracowali, aby spróbować obudzić resztki Shirakumo, które wciąż mogą być w środku. Jak dotąd tylko jedno słowo pochodzi od Shirakumo: „szpital”, ujawniając bazę złoczyńców.

W 372. rozdziale My Hero Academia Spinner ma misję uwolnienia Kurogiriego i odzyskania jego potężnego Daru dla złoczyńców. Wchodzi do szpitala, wierząc, że wciąż ma za sobą armię zbuntowanych mutantów, ale zostaje sam w tunelu poniżej, a za nim podąża tylko Present Mic. Present Mic twierdzi, że Kurogiri nie będzie „jego asem w rękawie”, ale nie wyjaśnia, dlaczego. Rozdział kończy się, gdy Present Mic woła o Shirakumo, podczas gdy Spinner woła o Kurogiriego, umieszczając Nomu w środku przeciągania liny o jego lojalność.

Czy Shirakumo nadal jest częścią Kurogiri?

MHA-Kurogiri-Spinner-Present-Mic

Shirakumo został zabity, gdy Aizawa był jeszcze studentem, więc minęło od 12 do 15 lat, odkąd został zamieniony w Kurogiri. To bardzo długi czas, a jeśli jakiekolwiek pozostałości Shirakumo pojawiły się w tym okresie, prawdopodobnie zostały brutalnie stłumione, więc przywrócenie jego ducha z powrotem do Kurogiri nie jest prostym zadaniem. To naprawdę cud, że udało im się chociaż zamienić jedno słowo. Większość Nomu nie jest jednak tak inteligentna jak Kurogiri, co sugeruje, że jest w jakiś sposób wyjątkowy; być może jest to coś tak prostego, jak bycie wczesną próbą, ale niezależnie od tego jest jedynym Nomu, w którym to może mieć szansę zadziałać. Spinnerowi kazano odtworzyć nagranie głosu All for One lub Shigarakiego, aby aktywować Kurogiri, ale biorąc pod uwagę efekt, jaki wywarło na nim użycie kilku Darów, może nie mieć przytomności umysłu, aby to zrobić. Jeśli sprowadza się to do ich zdolności do przekonania Kurogiri, to Present Mic zdecydowanie ma teraz przewagę.

Czytaj także  Deku's Betrayal Of All Might Is My Hero Academia's Most Emotional Scene

Historia Kurogiriego była jedną z najbardziej tragicznych w My Hero Academia, ale ten rozdział dał promyk nadziei, że trio może mieć jakieś szczęśliwe zakończenie. To, co stanie się dalej, wszystko sprowadzi się do Spinnera i Present Mic, więc miejmy nadzieję, że jego głośny głos może być tutaj zaletą.

Dalej: Kluczem My Hero Academia do uratowania Spinnera jest właściwie Stain

Nowe rozdziały My Hero Academia można czytać w aplikacji Viz’s Shonen Jump, gdy tylko zostaną wydane.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *