Kilka nowych zdjęć z nadchodzącego Oppenheimera reżysera Christophera Nolana zostało już opublikowanych, ujawniając nasze pierwsze spojrzenie na Emily Blunt i Roberta Downeya Jr., którzy zagrają u boku Cilliana Murphy’ego w filmie biograficznym. Dzięki uprzejmości Total Film zdjęcia pokazują, że gwiazda Iron Mana, Robert Downey Jr., wygląda bardzo niepodobnie do niczego, co widzieliśmy wcześniej u tego aktora. Zwłaszcza, gdy jego rola uprzejmego Tony’ego Starka z kozią bródką od tak dawna była jego najbardziej znaną postacią. Sprawdź poniżej nowo opublikowane zdjęcia Oppenheimera.

Na podstawie nagrodzonej Pulitzerem w 2005 roku książki „American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer” autorstwa Kaia Birda i nieżyjącego już Martina J. Sherwina, Oppenheimer wcieli się w Cilliana Murphy’ego jako wpływowa postać z życia wzięta, J. Robert Oppenheimer , naukowiec, który przyczynił się do Projektu Manhattan, który doprowadził do wynalezienia bomby atomowej. Często uznawany za „ojca bomby atomowej” za swoją rolę w projekcie podczas II wojny światowej, prawdziwy Oppenheimer szybko popadł w konflikt, a nawet przeraził się mocą, którą sam pomógł uwolnić, wypowiadając nieśmiertelne słowa: „Teraz jestem stać się Śmiercią, niszczycielem światów”.

W związku z tym oczekuje się, że Oppenheimer skupi się na genialnym naukowcu i człowieku walczącym z własnym wynalazkiem, szczegółowo opisując jego moralną walkę i wewnętrzny kryzys, z którym musiał się zmierzyć po zobaczeniu, do czego zdolna jest bomba atomowa.

Oppenheimer po raz pierwszy znajduje Cilliana Murphy’ego na czele projektu Christophera Nolana

Obrazy uniwersalne

Pomimo współpracy przy pięciu różnych projektach, Batman Begins, The Dark Knight, The Dark Knight Rises, Inception i Dunkierka, Oppenheimer będzie pierwszym filmem, w którym Cillian Murphy zagra główną rolę w jednym z niezwykle udanych filmów reżysera. „To pierwszy raz, kiedy obsadził mnie w roli głównej, co wciąż mnie trochę szokuje, ale jestem podekscytowany” — powiedział Murphy na początku tego roku, gdy otrzymał tytułową rolę Oppenheimera. „To wielka rola i dużo pracy. Ale według mnie pracujesz z jednym z największych żyjących reżyserów, więc jesteś w dobrych rękach.

Czytaj także  New Knock at the Cabin Poster Teases the M. Night Shyamalan Horror Outing

Nolan otoczy Murphy’ego jedną z najbardziej imponujących aktorów drugoplanowych w historii, w tym gwiazdę Cichego miejsca Emily Blunt jako Katherine Oppenheimer, Martian’s Matt Damon jako Leslie Groves, gwiazda Marvela Robert Downey Jr. jako Lewis Strauss i The Wonder’s Florence Pugh jako Jeana Tatlocka. Gdyby tego było mało rozpoznawalnych nazwisk, Oppenheimer wystąpi także z takimi postaciami jak Rami Malek, Benny Safdie, Josh Hartnett, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Alden Ehrenreich, David Krumholtz, David Dastmalchian, Jason Clarke, Josh Peck, Tony Goldwyn, Casey Affleck, Alex Wolff, Olivia Thirlby, Kenneth Branagh, Gary Oldman i wielu innych.

Napisany i wyreżyserowany przez Christophera Nolana, Oppenheimer ma zostać wydany w Stanach Zjednoczonych 21 lipca 2023 roku przez Universal Pictures.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *