Przez lata Ash podróżował z wieloma innymi trenerami w anime Pokémon, często z innymi celami niż jego, jak pragnienie Dawn, by zostać mistrzem Koordynatorem Pokémonów. Jednak jest tylko jedna osoba, z którą podróżował, która dążyła do tego samego celu, co on, i równie dobrze mogła go pokonać.

Kiedy Ash udał się do Unovy na Black and White, po raz pierwszy zrobił to sam, nawet bez Brocka u boku. Ash musiał poznać nowych przyjaciół, co zrobił, zaprzyjaźniając się z pierwszym Liderem Sali Pokémon w Unovie, którego spotkał, Cilanem i dziewczyną z Axew o imieniu Iris z tajemniczej wioski smoków. W rezultacie Iris skupiła się na jednym typie (smoku), który chciała opanować. Chociaż Iris nie zbierała odznak na siłowni podczas podróży z Ashem, czasami brała udział w wyzwaniach i bitwach, a także miała własną rywalkę Georgię, która nazywała siebie trenerką „Pogromcy smoków”. Iris wzięła nawet udział w Pucharze Juniorów Światowego Turnieju Pokémon, gdzie dotarła do półfinału razem z Ashem.

W Pokémon Journeys ujawniono, że Iris w końcu wróciła do Unovy po rozstaniu z Ashem i że ona też chodziła po okolicy i zbierała tam odznaki siłowni Pokémon. Iris rzuciła wyzwanie Lidze Unova i została Mistrzynią regionu. W odcinku „Thrash of the Titans” Iris wysyła Ashowi wyzwanie do walki, więc Ash udaje się do miasta Opelucid w Unovie, aby ponownie połączyć się z Iris i stoczyć bitwę. Ashowi udało się ją tam pokonać, ale Iris była w stanie dojść do siebie po porażce i mimo to dostała się do turniejów Masters Eight World Coronation Series, z oficjalną 7. pozycją, pokonując 8. miejsce Asha. W pierwszej rundzie walczyła z Czempionką Pokémon regionu Sinnoh, Cynthią, którą ostatecznie przegrała.

Status mistrza Iris jest aluzją do Igrzysk

Pokemon-Ash-vs-Iris

W Pokémon White, Iris jest ostatnią Liderką Sali w Mieście Opelucid, ale w wersji Black w ogóle jej nie ma, zamiast tego zostaje zastąpiona przez swojego mentora z anime, Draydena. W tych okolicznościach została wybrana jako towarzyszka podróży dla Asha. Pojedyncze pisanie i skojarzenie z oficjalną siłownią sprawiły, że była bardzo podobna do Misty, a większość innych Liderów Sal Unovy była za stara, by potencjalnie podróżować z Ashem, więc była logicznym wyborem. Jednak Black and White były pierwszymi grami Pokémon, które otrzymały bezpośrednie kontynuacje, aw Black 2 i White 2 Iris jest nowym mistrzem regionu Unovy. To nie pasowało do tego, co anime robiło z nią w tamtym czasie, więc nie uznali tej zmiany w jej charakterze. Jako wyjaśnienie tego, co Iris zrobiła od czasu rozstania z Ashem, ma sens, że spróbuje zostać Czempionem, tak jak on. Ponieważ stało się to poza ekranem, trudno dokładnie powiedzieć, kiedy zdobyła ten tytuł, ale gry miały miejsce dwa lata później, co byłoby znacznie szybsze niż Ash, który został mistrzem Pokémonów dopiero pod koniec Sun and Moon’s Anime.

Czytaj także  One Piece is Finally Showing the True Power of Luffy's Grandpa

Ciekawe, że jeden z towarzyszy Asha wyruszył w tę samą podróż poza ekran i udało mu się wyjść zwycięsko tam, gdzie nie było Asha. Pokémon dokonał doskonałego wyboru, przywracając Iris jako bohaterkę, zarówno jako odniesienie do gier, jak i powrót do własnej historii Asha, dodając nową warstwę do jego występu w World Coronation Series.

Dalej: Jak Dub Pokémona zmusił serię do wymyślenia własnego języka

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *