Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału #176 One-Punch Man.

Manga One-Punch Man całkowicie zmieniła historię i osobowość jednego bohatera w porównaniu z oryginalnym komiksem internetowym. Tatsumaki, znana również jako Tornado Terroru, jedna z najpotężniejszych bohaterek klasy S, pierwotnie stoczyła wielką walkę ze swoją siostrą Fubuki podczas wątku Psychicznych sióstr w komiksie internetowym, ale manga poprawiła relacje między dwiema siostrami tak bardzo, że są teraz pracują razem, aby ocalić swojego przyjaciela, który stał się złoczyńcą, Psykosem.

Tatsumaki i Fubuki są potężnymi esperami (ludźmi o nadprzyrodzonych zdolnościach parapsychicznych). Jednak telekineza Tatsumakiego jest niewiarygodnie potężna, podczas gdy Fubuki jest znacznie słabsza w porównaniu z jej siostrą. Tatsumaki była również używana jako obiekt testowy przez tajemniczą organizację, gdy była dzieckiem, a następnie uratowana przez bohatera Blasta, który powiedział jej, aby stała się silna w celu ochrony swojej siostry i nie spodziewała się, że zostanie uratowana przez innych w przyszłość. To wydarzenie sprawiło, że Tatsumaki rozwinęła bardzo surową osobowość, samodzielność aż do uporu i odepchnęła swoją siostrę Fubuki, która zamiast tego próbuje nadrobić własną słabość, wykorzystując (i często wykorzystując) innych ludzi.

W oryginalnym komiksie internetowym One-Punch Man nieporozumienia między dwiema siostrami doprowadziły do ​​totalnej walki, kiedy Tatsumaki próbował zabić Psykosa, espera, który zwrócił się ku złu, podczas gdy Fubuki chciała chronić swoją byłą przyjaciółkę, aby nadrobić zaległości z przeszłości grzechy wobec niej. Zamiast tego manga całkowicie zmienia tę historię. W 176 rozdziale mangi One-Punch Man Tatsumaki i Fubuki już naprawili swój związek i razem opracowują plan uratowania Psykosa z więzienia Stowarzyszenia Bohaterów. Rozdział ujawnia również, że tajemnicza grupa, która więziła dziecko Tatsumaki, to rzeczywiście nowo wprowadzona organizacja złoczyńców o nazwie Tsukuyomi, dodając w ten sposób ważny szczegół do przeszłości bohatera.

Czytaj także  Aggretsuko's Christmas Special is Anime's Best of All Time

Manga One-Punch Man daje Tatsumakiemu nowy, bardziej dopracowany portret w historii

tatsumaki i fubuki w restauracji tatsumaki i fubuki w restauracji

Manga One-Punch Man kontynuuje trend ulepszania oryginalnego materiału z komiksu internetowego. Podczas gdy walka między Tatsumakim i Fubuki była bardzo emocjonalna, ich relacje już za bardzo się zmieniły w mandze i bardziej sensowna jest dla nich współpraca na tym etapie. Obaj bardzo rozwinęli się jako postacie, głównie dzięki spotkaniu Fubuki z Saitamą i doświadczeniom Tatsumakiego podczas bitwy ze Stowarzyszeniem Potworów. Podczas gdy w komiksie internetowym Tatsumaki chciała okrutnie zabić Psykos, nawet jeśli została pokonana i zamknięta, teraz wyraża zaniepokojenie i chęć ochrony przed Tsukuyomi. Ponadto, pokazując związek między tajemniczą grupą Tsukuyomi a Tatsumakim, manga zapowiada kilka bardzo interesujących przyszłych wydarzeń w swojej historii.

Tatsumaki i Fubuki to jedne z najbardziej ukochanych postaci w imponującej obsadzie One-Punch Mana. To absolutnie fascynujące widzieć, jak manga rozwija ich związek, jednocześnie dodając nowe szczegóły dotyczące ich przeszłości. Jest to możliwe, ponieważ ONE, który jest twórcą serii i oryginalnego komiksu internetowego, używa formatu mangi, aby zasadniczo ponownie opowiedzieć swoją historię w lepszym formacie. Związek Tatsumaki z Tsukuyomi, wraz z jej poprawą relacji z Fubuki, całkowicie zmienił bohaterkę, dając jej znacznie bardziej dopracowany portret, który fani One-Punch Man z pewnością docenią.

Dalej: Potwór z jednym ciosem kryje odpowiedź na największą tajemnicę serialu

Najnowszy rozdział One-Punch Man jest dostępny w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *