Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału #2 Versus.

Drugi rozdział Versus, nowej mangi napisanej przez ONE, twórcę One-Punch Man i Mob Psycho 100, ujawnia, że ​​bohaterami opowieści są tak naprawdę uchodźcy. Po rozpoczęciu jako interesujące połączenie klasycznych tropów gatunku fantasy, Versus wstrząsa sytuacją, łącząc uchodźców z kilku światów, w których rasa ludzka jest na skraju wyginięcia.

Historie związane z Multiverse są obecnie modne w rozrywce, a Versus nie jest wyjątkiem. W pierwszym rozdziale czytelnicy zostają wprowadzeni do fantastycznego świata, w którym ludziom zagraża rasa demonów. Aby uniknąć wyginięcia, 47 bohaterów zostaje wyszkolonych i zebranych, aby pokonać tylu generałów Wielkiego Króla Demonów. Jednak wszyscy zostają pokonani, ponieważ demony są po prostu z natury lepsze od ludzi. W rzeczywistości dzielna misja bohaterów była jedynie przykrywką dla prawdziwego planu ludzkości: stworzenia na całym świecie sieci magicznych portali, które pozwolą przywoływać sojuszników z innego wymiaru. Jednak kiedy ci przybysze z innego świata przybywają, okazuje się, że również uciekają przed straszliwym zagrożeniem.

Rozdział #2 Versus, autorstwa ONE, Kyotarou Azumy i Boze, pokazuje, że mieszkańcy „innego świata”, których przywódca bardzo przypomina Genosa One-Punch Mana, są bardziej zaawansowani technologicznie, ponieważ wywodzą się z tego, co wygląda ustawienie science-fiction. Jednak w ich świecie ludzkość również jest na skraju wyginięcia, tym razem z powodu innego wroga: robotów. Opracowali także sposoby kontaktowania się z innymi światami i mieli nadzieję uzyskać pomoc w ich trudnej sytuacji. „Ludzie z fantazji” i „ludzie z sci-fi” są początkowo w stanie pomagać sobie nawzajem, ponieważ specyficzny zestaw mocy i umiejętności każdej grupy jest skuteczny przeciwko wrogom drugiej grupy (magia działa dobrze przeciwko robotom, a zaawansowana technologicznie broń są dobre przeciwko demonom). Jednak ich wrogowie szybko się dostosowują, a ludzie są zmuszeni do ucieczki. Wkrótce potem okazuje się, że zagrożeni ludzie z wielu innych światów jednocześnie opracowali sposób kontaktowania się z innymi wymiarami i wszyscy zgromadzili się w „świecie fantazji” i znaleźli schronienie w fortecy zwanej „Fortem Ludzkości”.

Czytaj także  Chainsaw Man's Power Reveals Her True Form in Stunning New Fanart

Bohaterowie Versus Multiverse są na skraju wyginięcia

kontra-manga-fantasy-ludzie i ludzie-sci-fi-fiction

Versus szybko przekształcił się w coś zupełnie innego niż reklamowane założenie klasycznej mangi fantasy. Początkowe ujawnienie związku ze światem science fiction było już ekscytujące, ale dodanie Multiverse (koncepcja, którą niedawno wprowadził One-Punch Man), przenosi wszystko na zupełnie nowy poziom. Oryginalność znaku towarowego ONE wynika z pomysłu, że wszyscy bohaterowie tej historii są uchodźcami. Ludzkość jest zagrożona na każdym świecie, nawet jeśli zagrożenia są różne. Z tego, co zostało pokazane w tym drugim rozdziale, jest prawdopodobne, że kluczem do przetrwania ludzkości jest współpraca między ocalałymi z różnych światów.

Uchodźcy z wielu światów spotykają się w trybie Versus.

Nadrzędnym tematem tej historii wydają się być „naturalni wrogowie”, co oznacza, że ​​w naturze każdy gatunek, w tym człowiek, ma „absolutnego drapieżnika”. Jednak ten drapieżnik jest inny w każdym świecie, więc ludzie z innego świata mogą mu przeciwstawić się, nawet jeśli sytuacja ocalałych wydaje się obecnie tragiczna. To zupełnie inne ustawienie niż One-Punch Man, gdzie główny bohater jest tak silny, że nie potrzebuje pomocy i nigdy nie jest w prawdziwym niebezpieczeństwie. Uchodźcy są zwykle przedstawiani jako ofiary, więc to nie tylko oryginalne, ale także bardzo podnoszące na duchu, że Versus zdecydował się uczynić z nich bohaterów swojej historii.

Więcej: One-Punch Man Creator ONE uruchamia nową serię Shonen Fantasy

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *